şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aynı zamanda bi kediseverolan sir isaac newton tarafından icat edilmiş, kedilerin hacet lerini giderip hava almaları, çapkınlığa çıkmaları için evin sokak kapısına yaylı bi sistemle yapılmış minik kapılardır.
 • kedilerin misafir kabul edebilmesini sağlayan vip girişi.
 • kapıların orta alt bölümü delinmek suretiyle takılarak kedilerin daha sosyal bir hayat sürdürmelerine yarayan aparat.üstünde dönen bir düğme yardımıyla giriş ve çıkışlar kedi yolları müdürlüğü şeklinde isteğe göre tutulabilmekte ya da açılabilmekte.tabiiki de kediler bunları işlevi dışında da kullanarak çok eğleniyorlar.misal protesto yaparken patileyince gerçekten de dikkat çekici bir ses çıkarabiliyor, iki kedi karşı karşıya gelip güvenli şartlar altında kavga edebiliyor ve içeriden az bir şey de olsa kendi boyları hizzasından dışarıyı seyredebiliyorlar yani çok cazip ve tüm bu aktiviteler bir yana her dakka kapı açıp kapamaktan büyük ölçüde kurtaran ve aynı zamanda da yabancı kedileri de engelleyebileceğiniz çok faydalı aparat.
 • boynuna takılan bir parça ile sadece ilgili kediye açılan, elektromanyetik kontrollü olanları da varmış.
 • kediciğim için aldığım ama kediciğimin içinden geçemediği kapı. evet şişko bir kedim var
 • 3 tipi olduğunu söyleyebilirim.
  1 - kilit sistemi hiç olmayan model: evinize başka kedilerin girme ihtimali yoksa, yani bir apartmanda üst katlarda yaşıyorsanız, kedinizin balkona çıkması için alınabilir. elbette fiyat olarak en ucuz model bunlardır.
  2 - kilitleme sistemi manuel olarak ayarlananlar: kedinin geçtiği kapıyı bir plastik parça ile içten dışa veya dıştan içe veya her iki yönde kilitleyen sisteme sahip olan model. çok kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. çünkü en az bir yönü kilitlediğinizde kedinizin o yönü kullanma imkanı olmuyor. kapının amacına aykırı bir durum.
  3- mıknatıslı veya mikroçipli bir sistemle kapının açılmasını sağlayan model. kedinizin tasmasına takılan bir mıknatıs ya da mikroçip sayesinde sadece kediniz kapıdan geçmesini sağlayan, diğer sevimli arkadaşlarını dışarıda bırakan modeldir. mıknatıslı olanlar nispeten ucuzken, mikroçipli olanlar 900tl civarında bulunmaktadır.

  şimdi bir kedi kapısı aldınız. kedinizin bu kapıyı kullanmasını istiyorsunuz ama onun canı istemiyor. öyle mal mal kapıya bakıp, onu pencere olarak kullanmakta inat ediyorsa, yapmanız gereken ödüllendirme yöntemini kullanmak. en sevdiği mamayı yemek için bu kapıyı kullanması gerektiğini anladığında fıldır fıldır girip çıkıyor enayiler. ancak bazı kedilerde bu süre 1 haftaysa, bizimki gibilerde 2-3 haftayı bulabiliyor. bir de artık kediden ümidi kesmeye başladığınız bir anda birden kapıyı kullanınca da, ben öğrettim diye gözleriniz nemlenebilir. sakın şaşırmayın.
 • eve soğuk hava girmesine neden olup olmadığını araştırdığım, bilenlerin bilgi vermesini rica ettiğim kapıdır. (balkon)
 • dışarı çıkıp, içeri girmek için miyavlayarak sürekli çalışmasını bölen kedisinden bıkan isaac newton tarafından icat edilmiştir.
 • çift camlı pimapen kapıya yaptırmak istediğim kapı. yaptıran yazarlar varsa benimle iletişime geçmesini rica ediyorum.