• bence kedi köpeğin kendi selametleri için metrobüse yaklaştırılmamaları gerekiyor. saat 6 civarı zincirlikuyu'da metrobüslere hunharca saldıran yaratıkları görürlerse hayvanlıklarını sorgular hayvancıklar.
  • change.org'un pokunun çıktığını gösteren olaydır. "yer var da biz mi almıyoruz?"
    sen bindir bakalım, tek parça alabiliyor musun kedini köpeğini, ya da tacize uğramadan 2 durak öte götürebiliyor musun hayvanı?
  • (bkz: metrobüse evcil hayvanla binmeyi istemek)
    (bkz: metrobüs)
    bak bir daha yazıyorum
    (bkz: metrobüs)
  • iş saatleri dışında (07-09 ve 16-20 saatleri haricinde) metroya bisiklet ile binilebilmektedir (katlanır bisiklet ve kılıf ya da çanta içerisinde taşımak şartıyla)

aynı kurala benzer bir kural evcil hayvanlar için getirilebilir. köpekler için ağızlık ve tasma zorunluluğu gibi.
  • "metrobüse binen köpeğin çok sıkışınca psikopata bağlaması" gibi haberlerin her gün yayınlanmasına neden olacaktır. hele bir de bir pitbull metrobüse binerse *
  • "metrobüse binmek istiyorum" şeklinde olsa bana yeterdi dediğim kampanya.
  • tek eksik buydu amk. lan duyan da dunyanin en modern, guvenli, egitimli, ozgur ulkesinde yasiyoruz sanir.
  • herkes ev hayvanı ile binsin tamam da benim alerjim var ya. kediyi köpeği uzaktan ben de seviyorum ama sokak köpeğinin yanından geçsem fena oluyorum zaten bir de toplu taşımaya mı binmeyelim.

bir de sokakta köpekten kediden uzak duran ya da kafede gelip de dibine oturandan kibarca rica eden insanlara kızanlar, alerjiye inanmayanlar var, bu gerçek bir rahatsızlık.

burun tamamen kapanıyor, geniz daralıyor, insan yavaş yavaş boğuluyor gibi oluyor.

benim için terli insanın dibinde otobüste gitmekten bile daha zor olur kedi köpekle aynı otobüste gitmek.

bizleri de düşünmek lazım...
  • metrobüslerde,
    insanların "koyun" gibi tıkıştırılmadan, "insan" gibi
    rahatça taşınabildiği,
    o şekilde yani insan gibi binebildiği bir dünya yaratıldığı noktada, elbette destekleyeceğim kampanyadır.

ekleme : hayvanların pek çok "medeni" kılıklı insandan çok daha medeni olduğu kanısına ben de katılıyorum, sonuna dek!

ha kedi/köpek kutusunda, kedi ve köpeği zaten bindirip taşıyabilirsin metrobüslerde, ki taşıdım kendim,
    oradan biliyorum.
    bilmeyenlere duyurulur.

ancak sanırım,
    bu kampanyanın hiçbir yerinde metrobüs ifadesi geçmemektedir. bunu da yazalım bir kenara...
  • onları da taciz ederler arkadaş.
hesabın var mı? giriş yap