• asıl neden; sevgiye ve dostluğa aç olan bilinçaltımızı en iyi şekilde tatmin etmesidir. karşılıksız sevgisini veren değerli dostlar. damarına basarsan da şamarı yersin. köpekleri de unutmamak lazım.
  • patileri var
    mis gibi kokarlar
    fazla yuz vermezler
    kirlamalari ve pati masaji butun stresi alir goturur. ayrica kalp damar sagligina faydasi var.
  • çok sevimli şerefsizler.
  • şirin ve zararsız olmaları.
  • sanırım yumuşak, sıcak, minik oluşları ve sevimli gelen yüz hatlarından dolayı bizde şefkat duygularını uyandırıyorlar.
    harlow'un maymunları gibi güvenli bir bağlanma hissi duyuyor olabiliriz.
    sevimli olmayan deney:
    https://cernbilim.blogspot.com/…anma-kuram.html?m=1
  • kafalarına göre takılmaları.

mesela kedilere nankör diyorlar ama ben nankörlükten bu kadar uzak bir hayvan tanımadım. sizden gözlerini kaçırmazlar, kendileri istemediği sürece hiçbir şey yapmazlar, sinirlenince direkt hart diye ısırırlar. hiç eyvallahları yok yani. ben de bu yüzden bayılıyorum onlara.

belki de kendi mizaçları bakımından insan denilen sevimsize en az benzeyen canlılar onlar.
  • öncelikle sessizdir. gereksiz konuşmaz. evde yanliz kaldığını hissettiğin anda ayak ucunda beliren pamuk gibi tertemiz bir varlıktır. dost görünümlü sahtekârlardan bin kat daha değerlidir.
  • ilk insanları en çok avlayan aileden gelmeleri ile bir ilgisi olmalı.
  • "insanoğlu kaplanla oynaşabilme keyfini tadabilsin diye, tanrı kediyi yarattı"
    -ismini hatırlamadığım bi yazar
  • çünkü çok güzeller.
hesabın var mı? giriş yap