• “yürekli adamsan, ‘kul hakkı yemedim’ diyorsan, o yolsuzluğa bulaşan bakanlarını tek tek millete anlat. yüreğin yeterse anlat. anlatabilir mi? söyleyebilir mi? ya onlar çıkıp, ‘ben sana şunları söyledim sen de bana şunları, hani birlikte bölüşmüştük’ derlerse. o zaman ne olacak, türkiye sarsılacak o zaman. adı yolsuzluğa bulaşan bakanlara sözüm var. sessiz kalırsanız, millet sizi yolsuzluğa mahkum edecektir. kürşad tüzmen, hilmi güler, kemal unakıtan, çıkın konuşun; ‘yolsuzluk yaptınız mı, yapmadınız mı?’ ben söylemiyorum söyleyen recep tayyip erdoğan, o söylüyor ‘bunlar yolsuzluk yaptı’ diye."

kaynak: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…w.aspx?id=17796021

görüldüğü gibi kendisi kürşat tüzmen ve diğer eski bakanları suçlamamış, üzerlerinde yaratılan "yolsuzluk yapmış" iddiasını kaldırmaları için konuşmalarını gerektiğini söylemiştir.
  • başbakanın aday gösterilmeyen bakanların hepsini töhmet altında bırakan "ben o bakanları tutmam. milletvekilleri listesine bakın, geçmişte bakanlık yapıp da milletvekili listelerine girmemelerinin bir nedeni var" açıklamalarından sonra, kılıçdaroğlu'nun meydanlarda basbakana "o bakanları acikla", bakanlara da "çıkın, konuşun, neden aday gösterilmediniz" demesi, "lafım size değil" derken lafı kime yönelttiği, çark edip etmediği konusunda fikir verebilir belki diye düşündüren chp genel başkanı.

edit : http://www.gazeteport.com.tr/…iyaset/news/gp_903100

"benim bir bakanım bunu yapamaz. bugüne kadar bazı bakanlarla alakalı atılmış adımlar varsa bunun gerekçeleri vardır, bugün birçoğu milletvekili adayı olamadıysa nedenleri vardı."
  • bugün bir arkadaşım kendisi hakkında; "ananı.." diyen birisine asla oyumu vermem dedi, sordum hangi partiye verirsin diye, "akp'liyim ezelden" dedi. "ironinin böylesi" diyecektim de anlamaz diye demedim.
  • dusmanlarinin binbir soruya cevap veremedigi ortamlarda bir de ustune dil bilgisi uzerinden ahkam keserek birseyler karalamaya cabaladiklari su gunlerde, kendi soylediklerinin carpitilarak kendisine suclama olarak geri donmesine destekcilerinin cevap vermesine gerek olmayan cumhuriyet halk partisi lideri. zira gercek ile dogru arasindaki fark acik ve nettir. zira 3 sakirt yanyana geldi mi kilicdaroglu'nun carpitilmis lafi uzerinden orgazm yasayabilirler. gercekler ne kadar ortada olsa da kendi dogrularindan oturu onlara cevap vermek sadece zaman kaybi olmaktadir.

ayrica kilicdaroglu'nun "kursat tuzmen yolsuzluk yapmistir" dedigini kanitlayabilecek olan varsa beri gelsin.

pesinen not: rica ediyorum, -basbakan sizi tohmet altinda birakmistir, ya kendinizi aklayin ya da sessiz kalarak yolsuzluk yaptiginizi kabul edin- cumlesini -x,y,z kisileri yolsuzluk yapmistir- seklinde anlayabilen kisiler zamanimi calmasin salak ile avanak filmini izlesinler...
  • "canlı yayında kapışalım"mı? yı rahmetli başkan kenedy bir de deniz baykal yapmıştır zamanında. ahanda bu da üçüncüsü. ama başbakan baykal'ı da sallamamıştı, kılıçdaroğlunu da sallamıyor. yani kılıçdaroğluna özel darvranış değil bu. sadece tarzı değil adamın kardeşim o kadar.
  • başbakan'ın parti içi mücadeleden gelmiş, örgütten sivrilmiş deniz baykal ile de televizyonda tartışmaya yüreğinin yetmediği bir ortamda, kendisinin chp genel başkanlığına geliş şekli bahane edilerek rtenin kendisinden korkup kaçmasının saklanması, örümcek kafalı zihniyetlerin kendisinden ne kadar korktuğunun bir kanıtıdır.
  • ne yapması gerektiğini bildiğinden dolayı prompter'a ihtiyaç duymadan konuşabilen, arkasında ona yön veren değil, birlikte çalışacağı bir ekibe sahip parti lideri.
  • malesef ki başbakan olmak için yeterli kapasitede olmayan chp lideridir. duruşu ve hitap gücü o izlenimi yaratamamaktadır. sgk dönemindeki başarısızlığını unutturacak büyük bir sıçrayış beklerken, her geçen gün biraz daha bocalamakta ve süresi gittikçe azalmaktadır. belki olur diye her kesime seslenip vaadler vermektedir. oysa ki böyle bir hükümeti ele geçircek en güzel olayları kullanamamıştır. ygs sınavını başarılı bir şekilde üstünde dursa 1 milyondan fazla oy kazanabilecekken yapamamıştır. din, allah diyen bir hükümetin böyle şifre, sehven ile gündeme gelmesini halkın gözüne serememiştir. tutuklanan asker ve polislerin telefonlarına sehven yüklenen kayıtlar, yapılan cdler, kazılardan çıkan 2 gün öncenin gazetelerini de kullanamamıştır. deniz feneri davası unutulmaya yüz tutmuştur. sadece yolsuzlukların peşinden koşması ancak bir denetim memuru görünümü kazandırmıştır kendisine. sağlam bir muhalefet olmayışı belki de sonunu getirecektir.

zöe: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. üzülerek söylüyorum ama gerçekler bunlar.
  • kendisinin hitabet yeteneği şundan az değildir.
  • rakiplerini iyiden iyiye korkutmaya baslamis ana muhalefet partisi lideri.

(bkz: #23529090)

aciklayici notlar:

"hala kilicdaroglu, kursat tuzmen yolsuzluk yapmistir dedi" diyenler cikiyor ya, yuce rabbim bu kullarin icin protein, protein, protein ihsan eyle lutfen...

ayricaaa, şimdi olay böyleyken, benim mal yazarlarım, çıkmış hala bu adamın bu lafını carpitmaya calisiyorlar.
    tayyip kendi agziyla soyluyor, bunlarda tayyip'in taklaci guvercinleri misali cabaliyorlar.
    kilicdaroglu basbakan hakli midir degil midir diye soruyor eski bakanlara, proteine de tam da bu noktada ihtiyac duyuluyor zaten!

benim mal yazarlarim, bu adama atilan kacinci iftira bu, oturma organi seklini kac kere daha almaniz gerekiyor, kaniksamissiniz artik orasi ayri.
hesabın var mı? giriş yap