• etrafıma baktığmda, yıllarca sol cenahta gayet aktif olarak yer almış kişilerin bile güvenini kazandığını gördüğüm kişi. bırakın chp'ye oy vermeyi, seçim günü sandığa bile gitmeyi gerekli görmeyen bu kimselerin bu kez chp'ye oy vermesini sağlıyor ya, bu bile gönül rahatlığıyla onu desteklemeye yetiyor benim açımdan.
  • trt ekranındayken de "biz bu arada trtnin haberlerine ve trt yayınlarına da karşıyız." demekten kaçınmayarak takdirleri toplamıştır.
  • liderlik vasfının olamayacağını öngören müneccimle akrabalığı olan kişilerin varlığını göstermiştir.
  • dürüst olayım.

bu seçimi kazanacağını düşünüyor muyum ? hayır. burada biz bizeyiz, artık öğrenilmiş çağresizlik mi dersin, ne dersin, ama biliyorum ki burada bile "oyum artık ona" diye şu anın gazıyla konuşan adam seçim günü geldiğinde kıçını kaldırıp sandığa gitmeyecek. gidenleri alnından öpüyorum, hiç bir sözüm yok.

amma velakin, şöyle de bir gerçek var. bu adam son dönemde iyice açıldı, bir anlamda kendini buldu. aldığı destek her geçen gün artıyor; yandaş medya olsun, kimilerinin artık hıncından mı, hırsından mı, iyice sapıtıp saldırganlaşması olsun, bu adamın bütün bunlar karşısında sergilediği tavır gayet sakin, gayet efendi bir tavır.

uğraşıyor, bir şeyler yapıyor, sağdan soldan mallar "hiç bir icraatı yoookeeaağğlasdals" diye bok atmaya çalışıyor, sanki adam seçildi, bütçe sağlandı da hiç bir şey yapmadı. şu adamın seçilmemiş haliyle yaptıkları, vaad ettikleri, seninkilerin seçilmiş haliyle yaptıklarına öyle bir takar ki, neyse.

özetle ben gidişhattan şu an için memnunum. şu an diyorum, çünkü burası türkiye, ne olacağı hiç belli olmaz. ama bu seçim olmaz, sonraki seçim olur * bu adam giderek insanları kazanıyor.

hah nerde kalmıştık, çok ezik, hiç bir icraatı yok, sskssksskssksskssksskssksskssk, pkkpkkpkkpkkpkk, benhiçbirdediğinidinleyipanlamayansukatılmamışbirgerizekalıyım, başbakanımızistikrarmükemmelyetmezamaevetallahaçokşüküramin.
  • siyasette aktorluk yapmayan teknisyenliğini başarıyla bitirmiş bir zat.camdan okumayı sevmiyor pek.dun trt de izledik hazırlanmış sorulara değilde onu köşeye sıkıştırmaya yönelik soruları başarıyla cevapladı.
  • bazılarının korkudan karşısına çıkamaması kadar başarılı bir muhalefet yapabilen lider. daha fazla şey söylemeye gerek yok, bu her şeyi özetliyor.

bu ülkeyi faşist baskıdan kurtararak yönetmeyi hakeden biri olduğu ortada olduğundan, 2011 milletvekili seçimlerinde ileri demokratik hakkımı kullanmak suretiyle hiç düşünmeden oyumu vereceğim kişidir. helal-i hoş olsundur oyum kendisine. yolu açık olsundur.
  • şu gazete haberini okuyunca acaba ben dün başka bir program mı izledim diye düşündüren adam. her ne kadar doğruları söylese de, büyük bir kesim burda okuduğuna körü körüne inanan insanlar olduğu için başarısı gölgelenen lider.

sonuçta pek sevgili ağlak, munis, kedi canını senin dediğimiz bülent arınç ne diyor? "zaman gazetesi okusanız yeter"
  • bugün gelinen noktada şu anlaşılmıştır: bu adam gücün aydınlık tarafında arkadaşlar.
  • trt'de programa katılıp bir grup şakirt yobazın sorularına cevap vermek kolay, kendisine güveniyorsa ulusalcı bir kanalda kendisine yöneltilen suçlamalara yanıt vermesi gereken kişidir.
  • gunes enerjisini ne kadar cok hafife alan insan oldugunu anlamamiza sebep olmus siyasetci. alti yaslarindan beridir uranyumla besleniyorlar zahar. nukleer santral olmadan olmuyo tabi.
hesabın var mı? giriş yap