• ucret odemeden denize girme hakkinizin sakli oldugu yer. ay isigi/moonlight plajindaki bir isletmenin on tarafinda kalan noktadan denize girmek istedik dun. kisi basi 15 lira para istediler. ben de gidip belediyeye sikayetci oldum cunku isletmenin dusunu, tuvaletini, semsiyesini, sezlongunu vs. kullanmiyorsaniz yani hizmet almiyorsaniz ayak basti parasi gibi harac gibi bir ucret de odemek zorunda degilsiniz. ulkenin denizi, ulkenin plaji... oteller dahi karisamiyorken cesitli "beach" isletmelerinin boyle bir hakki elbette yok.

hatta zabita mudurunun dedigine gore boyle bir seyle karsilastiginiz anda zabitayi veya polisi arayip olay yerine cagirip tutanak tutturursaniz en guzeli. plaji terk etmenize dahi gerek yok. hala isini duzgun yapan, vatandasin hakkinin gasp edilmesine sessiz kalmayan ve olayi sak diye cozen yetkili merciler varmis sevgili sozluk. ben bugun bunu gordum. ıyi geldi.
  • temmuz ayı itibariyle nüfusunun yaklaşık %60'ının rus, %10 kadarının ortalama türk vatandaşı, %30'unun ise cristiano ronaldo'dan oluştuğu bir beldemiz.
  • su siralar anormal sicak. 900 derece falan resmen. sicamiyorum.
  • bayramda gitmek gibi bir hata yaptığım antalya'nın sikik tatil beldesi. çevre illerden sadece rus karı düşürmek için gelen kekolar sayesinde bayramın 1. gününden itibaren her plajın her kulübün anası sikildi, her yer 4lü 5li keko erkek grubuyla doldu. bir daha da türkiye'de bayramda tatile gideni siksinler.
  • bir tür oligarşi ile yönetilen ilçedir. efendim,türkiye'deki siyaset ortamı malumumuz, özellikle küçük yerlerde ''siyasette aile etkisi'' oldukça üst düzeydedir.güneydoğu'da aşiret ekseninde şekillenen bu etki, yurdumuzun diğer bölgelerinde de,farklı şekillerde hayat bulmaktadır. kemer'de de siyaset -belediye başkanlığı ''şeker'' ve ''gül'' ailelerinin tekeli altındadır. ben kendimi bildim bileli burada başka soyadına sahip bir belediye başkanı çıkmamıştır. partiler değişir,isimler aynı kalır. şu anki belediye başkanı mustafa gül,eskiden beri chp'li olmasına rağmen 2004 seçimlerinde chp tarafından aday gösterilmeyince, mhp'ye geçmiş,2004'te kaybetmesine rağmen, 2009'da seçimi kazanmıştır. bir önceki belediye başkanı hasan şeker ise anap'lı olmasına ve 2004'te anap'tan seçilmesine rağmen, 5 yıllık dönem içinde önce chp'ye sonra da akp'ye geçerek baş döndürmüştür. iki ismin de ortak noktası bölge halkı içinde ''vurguncu'' olarak anılmalarıdır ama ya aday yoksunluğundan ya da bilinmeyen başka nedenlerden ötürü seçim yarışları daima bu ikilinin arasında geçmektedir.
  • temiz denizi, yesil ve etrafı daglarla cevrili ortamı ile size doganın güzelliklerini cömertce sunar.
    sahil kesimi çakıllıdır ve taşıma kumla oluşturulmuş bir kaç plajı ile kumu seven benim bir nebze hayal kırıklığına uğratmıştır.
    büyük yat limanı nedeniyle insanlar çevre ilçelerden bile yat turu için buraya gelirler.
    ayrıca bi çok su sporunu da rahatlıkla yapabilirsiniz.
    tatil için gelenlerin büyük çoğunluğu ruslardır. bu da yurdum gençliğinin hoşuna giden bir durumdur.
    gece eğlenceleri için de size güzel imkanlar sunar. aura diye bir yer vardı. sanırım en iyisi o.
    kesinlikle çok pahalı. türklere bi nebze insaflı davranıyolar ama yabancılara hic acımıyolar. fakat gercekten kaliteli dükkanlar var.ozellikle mucevher satan yerler. hemen hemen her markaya ait ürünleri burada bulabilirsiniz.
    bi de dünya ralli sampiyonası burda yapılır.
    sonuc olarak paranız varsa aradıgınız herseyi bulabilcegeniz, paranız yoksa biraz sıkılıcagınız bir yerdir kemer.
  • esmer kıro barzoların cirit attığı, 1 haftalık tatilimin içine eden tatil beldesi. amına kodumun sürüngenleri hepinizi tek tek pompalı tüfekle vurmak istiyorum. mal mal hareketler yaparsınız, rus turistlere salça olursunuz, eğlencemizin içine edersiniz. ulan bırak turistle konuşacak yabancı dili daha türkçeyi bile konuşamıyorsunuz. size bakan kadınların da kafasını sikim.

esnafına gelecek olursak, taksicilerin kökünü sikim. club önlerindeki barzoların da…

aura club ve inferno gibi gece klüplerindeki kadın avına çıkan barzoların da anasını sikim.
  • tatil yeri filan değil, bildiğin şehir.

denize yakın bir yerde eviniz varsa bile, ücretli plajlara gitmek zorundasınız. iki alternatifiniz var, ya tüm şezlongların dip dibe olduğu, çin halk plajını andıran yerler gideceksiniz (oraların fiyatını bilmiyorum) ya da "kimseye bulaşmayım" diyorsanız, eski adı türkiz olan otelin biiç'ini kullanıp 25 lira vereceksiniz. 25 dedim.

bu 25 liranın 10 lirası içeceğe veriliyor. o kola içilecek!

müzik var mıydı varsa neydi hatırlamıyorum. biz plaja yarım gün gittik, orada olduğumuz diğer günler ya tekne turuna katıldık ya da denize teee çıralı'dan girdik. bu arada, kemer'den kalkan müziksiz tekne turları var mı bilmiyorum ama bangır bangır serdar ortaç dinlemeyi göze alıyorsanız, iki şezlonga bu parayı vermek yerine tura katılın. 40 lira filan veriyorsunuz, hem daha güzel yerlerde yüzüyor hem öğlen yemeğinizi de çıkarıyorsunuz.

kemer'in en güzel iki tarafının biri, etrafında gidilip görülecek çok yer olması. merkez üssünü kemer alırsanız, çıralı, olimpos, tahtalı teleferik, antalya, her yer yakın. diğer güzel tarafı ise, santana dondurma. on numara. on da nedir bin numara. öyle bişey.

gerisi rus, apaçi, kalabalık - ve kaynar deniz.
  • olur da canınız karaoke yapmak ister , beach club denen mekana gidersiniz... elinize kara kaplı bi dosya gelir , sakın ola " dostum karaoke demişsin ama bu şarkılar rusça" demeyin.. zira osura osura gülerler, ruslar da rusça güler kenardan o derece.. türkçe şarkı? ahaha ilahi 7thson..
  • antalya'nın en güzel ve en sevdiğim ilçesi. eski ihtişamı yok gibi. 2016 turizm krizini çok belirgin yaşadığını gözlemlemek mümkün. bu haliyle daha sık gitmeye karar verdim. ayışığı plajı yine muhteşemdi. bir de "pamuk prensim" dediğim yeğenimle burada yat limanında ki mc donalds'a gitmeyi çok seviyoruz.
hesabın var mı? giriş yap