• (bkz: ejder abi)
    (bkz: x mi bence x)
  • şöyle olmuyor mu kimseye aceleden:

- nasılsın canım?
    - geldin mi?
    - iyiyim işte ne olsun (? !)
    - .....

bir bana mı oluyor?
  • konuşacak kimsesi olmayabilir; sorsa cevap verecek birileri de olmayabilir ya da kendi kendini sorgulamaktan başkalarıyla konuşmaya mecali olmayabilir. ama her halükarda yalnızlığa çok yakındır.
  • sinir ve ruh hastalıklarından muzdarip olmayanları ekseriyetle çocuktur, şöyle ki;

- annee bu kalemimi aldı vermiyo, yaa versene kalemimi, senin (kalemin) mi benim (kalemim)! [parantez içleri opsiyonel].
  • deli cevat bunun en iyi temsilcisidir. saati bile vardır, soru cevap kısmında kimsenin hakkını gazp etmez
  • (bkz: burhan altıntop)
    (bkz: gaffur)
  • sessiz bir ortamda elimine edemeyeceğiniz gürültü kaynakları. konusmak için konusacak birine ihtiyac duymazlar.
  • sorgu esnasında fbi ajanları yapar bunu:
    + söyle bakalım pislik dün gece saat 4 te neredeydin? dur tahmin edeyim, kahrolasıca silahınla lanet bir zencinin kafasını uçuruyordun değil mi ?
    gibi. hatta cold case, without a trace gibi güzide cnbc - e dizilerinde bu tarz monologlara oldukça sık rastlanmaktadır. intelligence' ı 20 olan efbiay ajanlarımızın amacı kafalarından salladıkları senaryoya zanlının vereceği tepkiyi ölçmek olup, bu tepkiler doğrultusunda suçluyu yakalamaktır.. genellikle bir şekil işe yaramaktadır*
  • - şimdi liberalizm abicim değişik bir ideoloji,
    lan hoca sormazki oğlum bunu,
    sormaz dimi lan,
    ne soracak.
    ben hoca olsam sormam.
    ama sorarsa diye bi bakmak lazım,
    ama ona bak buna bak nereye kadar.
    ben yatıyorum abicim, ulan bi tekrar yapıp yatayım bari
    kopya mı yazsam...
hesabın var mı? giriş yap