• bir sanrı.
  • mecnun'un leyla'sını kral çağırmış:

- bu ne yahu? destan olan güzellik bu mu? diye de şaşırmış. huzurdaki leyla kafasını kaldırmadan

- sen beni bir de mecnun'un gözünden görsen.

bir kadının güzel olduğunu hissetmesi ya da tam tersi erkeği ile alakalıdır.
  • sadece bulunmaz hint kumaşlı türk kızlarına mahsus bir sanrıdır.
  • ben dönyanın en gözel garısıyam

https://m.youtube.com/watch?v=fob5xfej38e

tanim: birileri bu dusuncenin aksini yuzune vurana dek mutluluk sebebidir.

not: saniyelerle kacirmisim yazilmis:)
  • türk kadınlarının genel sanrısı. bu sanrıyı daha iyi anlamak için, kadın olmanız lazım. hemcinslerim hak vereceklerdir yazacaklarıma.

bir toplu taşıma aracına binin kadın olarak; burnu havada, küçük dağları kendisinin yarattığını zanneden, boy boy, renk renk türk kadını göreceksiniz. bu kadınlar, sizi önce baştan aşağı süzecek, sonra "ay götüm" edasıyla kafalarını çevirecekler tek tek. ciddiyim; gerçekten böyle bu. önce bir bakarlar tepeden tırnağa, sonra burun kıvırıp dönerler önlerine. kendilerine rakip çıkacak bir güzelliğiniz olmadığına o an kanaat getirmişlerdir çünkü. istisnasız hepsi böyle hem de; sizden güzel olanı da, sizden çirkin olanı da... sizinle yaşıt olanı da, sizden büyük ya da küçük olanı da... hepsi, muhakkak bir şey buluyor sizde, sizi gönül rahatlığıyla küçümsemesine sebep olacak...
  • neden hiç kız arkadaşı olmadığını bu şekilde açıklayan kadınlara mahsus bir eylemdir. evet sen çok güzelsin cınım, hı hı, evet herkes seni kıskanıyor, tavuk budu bacakları olanlar daha çok haset ediyor.

hı hı deyip geçin. kendi kendini eğliyo garibim.
  • hep hayalini kurduğum öz güven örneğidir. hiçbir zaman böyle bir öz güvene sahip olmadım. kötü bir şey olduğunu zannediyorsunuz ama öyle değil. insan neye inanırsa ona benzer. neye inanıyorsak, öyle yaşarız. güzel bir kadın olduğunu düşünen kadın, öz güvenlidir. çevresine de o aurayı yayar. karşı cinsle olan ilişkilerinde pısırık değildir. kendine güvenir. terk edildiğinde kolay atlatır mesela. çünkü o güzel bir kadındır ve elini sallasa ellisi gelir. yüzünde de o ışığın yansıması vardır. neşelidir örneğin. pısırık pısırık bir köşede göremezsiniz onu. partinin yıldızı daima odur. sosyaldir. konuşkandır. güzel giyinir. çünkü o güzel bir kadındır ve her giydiği ona yakışır.

ya güzel olmadığını düşünen kadın? öz güvensiz olur. terk edildiğinde ağlar çok. bir daha kimsenin onu sevmeyeceğini düşünür. insanların onu beğenmediğini düşündüğü için, ipin ucunu epeyce kaçırmıştır. zaten güzel değildir. olamayacaktır da. kilo alsa, şişman olsa, kötü giyinse, makyaj yapmasa da olur. şu an olandan daha çirkin olamaz neticede. sosyal değildir pek. 3-5 arkadaşı olur. erkeklere karşı mesafelidir. beğenilmeyeceğini düşündüğü için gereksiz çabalara girmez. kendini bilir. arkadaş toplantılarında, partilerde, düğünlerde bir kenarda oturur. pek ortalıkta dolaşmaz. insanların onu beğenmediğini, dedikodusunu yapacağını ve onu eleştireceğini düşünür.

güzel olduğunu düşünmek kötü bir şey değil. kötü olan, güzel olmadığını düşünüp hayatı bir köşeden seyretmek. keşke herkeste o öz güven olsa. olan ışığımızı yansıtabilsek. çoğumuz, ışığımızı yansıtmak şöyle dursun, daha da sönüyoruz. toplum hiçbir şeyden memnun olmuyor çünkü. ne yaparsak yapalım eleştiriliyoruz. bir kadın içine kapansa, sessiz olsa, öz güvensiz olsa ona da bir kulp takacaksınız. toplum kim? sensin, benim, o, sizleriz bizleriz. bizi memnun etmek imkansız. o halde herkes istediğini gibi yaşasın. kimseyi umursamadan.

kendini güzel bulan-sanan kadınları da tebrik ederim. en iyisini yapıyorlar.
  • ceterus paribus (diğer bütün değişkenler sabitken) durumunda talebin arzdan fazla olması sebebiyle mal sahibinin malının fiyatını yükseltmesi.
  • güzellik göreceliydi hani ?
hesabın var mı? giriş yap