• multiple personality disorder olayini iyice abartmis, basini alip gitmis sizofreni hastasinin kendi kendisini kolundan yakalayip "huseyin abi hadi kalk oturmaya mi geldik" demek suretiyle tey tey teeey nidalari esliginde halay cekmesi durumudur. goruldugu yerde kacilmasi salik verilir.
  • halayda kavga cikmasi sonucu kendisini dovmesi filmlere konu olmu$tur...

(bkz: fight club)
  • candır, güldür gül.

tey tey nidaları arşa erişir, dönülür de dönülür. boncuk boncuk terlenir.
    sadece kendisiyle halay çekmemektedir aslında; daha kalabalıktırlar.
    flaşbekinen bir saat öncesine gidelim de anlatalım hikayeyi hele;

şizofrenimiz öğleye doğru uyanmış, karşılıklı kanepelerde kendisiyle günün ilk kahvesini içerek sohbete dalmıştır.
    sohbet koyulaşmış, güzel güzel giderken tee ilk aşk mevzuuna kadar gelmiştir.
    işte "en çok ben sevdiydim o kızı", "ne münasebet, elbette ben daha çok sevmiştim senden" e sarmalanmıştır olay.
    derken, şizofrenimizin aklına bir şey gelir. "ulan, dur ben içireyim şuna da, hangimiz daha çok sevmişiz kabak gibi çıksın ortaya" der içinden.
    tabii bizzat kendisinden başka duyan olmaz bunu.
    rakı aldırmak için kendisini bakkala yollar, bizatihi kendisi ise mutfağa girer hazırlıklar neyin için.

masa donatılır bir güzel. bir kuş sütü eksiktir denemez, zira o da vardır.
    rakı içileceğini duyan alt ben getirmiştir o kuş sütünü.
    zaten her duyan da gelmiştir efendim.
    işte alt ben, üst ben, alter ego, içimizdeki masum çocuk falan hep teşrif etmiştir.
    masaya en son gelense, paranoya hazretleridir allı yeşilli entariler içinde.

rakılar, mezeler yutulur ve de yuvarlanır. bir ateş basar cümle benliği.
    n'apalım n'apalım derken, benliklerden biri ilk kıvılcımı çakar. artık hangisi ise o, kollarını kaldırır ve bekler.
    halaya durulacaktır. masada her kim ve alt-üst olan ne varsa halaya durur.
    dönerler de dönerler işte.

flaşbekinen geriye gidip olanı biteni anlattık.
    sıra şimdiki zamanda. şu anda.
    kare aynen şu; hepsi çok ama çok yorulmuş ve masaya adeta tünemişlerdir.
    hangi ben koyduysa, şu şarkıyı dinlemektedirler o yorgun argın halleriyle;
    benzemez kimse bana tavırlarıma hayran olayım.
  • halay başının kim olacağı problem olur. sonuçta halaydaki tüm insan aynı yetenektedir. (edit: insanlar yazmıyosam bi bildiğim vardır)
  • iki eliyle birden mendil sallaması gereken, e böyle bir halk oyunu da olduğuna göre, pek de garip karşılanmayacak insandır.
  • kendince eğlenen şizofrendir. ancak halayın ortasına psikiyatrist katılmak isterse nahoş olaylar doğabilir.
  • (bkz: benjamin)
  • lecagot ve paranoyagot olarak pek bir sevdigimiz seydir. tey tey diye dolaniriz ortalikta.
hesabın var mı? giriş yap