• muthis mobil oyunlara ev sahipligi yapan sirket.
    (bkz: 2048)
  • oyunları kendileri yapmıyorlar, publisher olarak çalışıyorlar ve basit, bağımlılık yapıcı çerez oyunlar üzerinde uzmanlaşmışlar.

yani birileri ufak bir oyun yapıyor, ketchapp'a gönderiyor. son ayarları verip ketchapp oyunun tanıtımını v.s. yapıyor ve oyunu asıl geliştirenle geliri paylaşıyorlar.
  • skyward, zigzag benzeri sinirlerinizle oynayan mobil oyunlarları yayınlayan firma. evet yayımcıymış, ben developer sanmıştım.
  • kafa yormayan, keyifli vakit geçirmelik mobil oyunlar yapan bilişim firması. son oyunu stack, tower blocks tarzında bir deneyim sunmakta.
  • 2048 dışında sike sürülecek pek bir oyununu bulamadığım mobil oyun şirketi. çoğunun mantığı birbirinin aynısı zaten. tutan formülleri alıp ısıtıp ısıtıp tekrar koyuyorlar önümüze. bütün oyunları milyonlarca indiriliyor buna rağmen, anlamadım ben bu işi.
  • eğlendirirken beyni çalıştıran, güzel oyunlar yapan şirket. stick hero, 2 cars favorilerdendir.
  • sonunda benim de %100 yerli milli orjinal bir oyunumu çalarak tüm türkiye'yi gururlandıran fransız mobil oyun yayıncı şirketi. as bayrakları as as!
  • milyarlık iphone telefonu; bana atari gibi oynatan oyun applikasyon şirketi.

yani o kadar para verip iphone alıyorsun ve oynadığın oyun topları zıplatma, blok taşları üst üste dizme, yok ortadan geçen ördeğe pandik atma* gibi oyunlarla zaman öldürüyoruz. ama şaka maka, iyi kafa dağıttırıyor sürümdeki oyunları.
  • iki dakika kafam dağılsın, başka bir şeylerle uğraşayım can sıkıntım gitsin diyenler için basit ama eğlenceli oyunlar üreten şirket. özellikle "sports" oyununu tavsiye ederim.
  • "knife hit" denen çakma "aa" oyunuyla googleplay'den "editor's choice" ünvanı almışlar lan. ne pislikler dönüyor arka planda belli değil.

bilmeyenler için "editor's choice" olayını şöyle açıklayayım. sikimin resmi ve altında küçük bir banner reklamdan ibaret "editor's choice" tagli bir uygulama ile dolar milyoneri olabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap