şükela:  tümü | bugün soru sor
 • salman khan adlı bir vatandaşın başını çektiği, 1400 kadar dersin açıklamalı videosunun olduğu, mükemmel eğitim sitesi. finanstan biyolojiye birçok konu, en basit halinden üniversite seviyesine kadar güzelce anlatılmış. dahası tamamen bedava.

  http://www.khanacademy.org/
 • google'dan project 10^100 kapsamında 2 milyon dolar ödülü kaptı.

  http://www.project10tothe100.com/
 • bugünlerde sunucusunun ya çok geç yanıt verdiği ya da vermediği internet sitesi. adnan oktar'ın parmağı olabilir. ne güzel bakıyoduk ediyoduk.
 • sayesinde sınıf geçilen, sürekli hayır dualarıyla andığım, herkese tavsiye ettiğim inanılmaz eğitim sitesi. ktunnel vesilesiyle kullanıyorum bu aralar. neden erişim olmadığını çözemiyorum zira.
 • bill ve melinda gates tarafindan da desteklenen, ulkemizden erisilemeyen egitim paylasim sitesi. youtube kanalindan da izlemek mumkun: http://www.youtube.com/khanacademy
 • erişime açılmıştır. koşun.

  (bkz: http://www.khanacademy.org/)
 • az once stumbleupon vasitasiyla karsilastigim, beni hungur hungur aglayacak seviyelerde sevinmeye itmis websitesi.

  neden mi ?

  vaktinde bir video izlemistim, ki bu video isaac asimov'un 1988'de yaptigi bir roportajdi ve eleman bugunku internet yapisindan bahsediyordu. tabii kendisi daha cok "bilgi ve egitim" acisindan yaklasmis konsepte. adama verdiler aids'li kani, basini yediler. yasasa simdi ne sevinirdi bea boyle seyleri gorunce.

  internette porno var diyenlere ilk elden gosterilmesi farz bir sitedir bu. oh$$$
 • khan academy 2100 eğitim videosuyla 41 milyon izleyiciye ulaşmış. tabi bunda google'ın sağladığı parasal destekte etkili oluyor. bu alanda daha fazla çalışma görmek istiyoruz. üniversitelerimizin online eğitim için çalışma yapmakta geç kalmaması lazım. ama siyaset ve politikayla kim uğraşacak o zaman onu da düşünmek lazım tabi.
 • turkce uyarlamasi yapildigi durumda yapan kisinin veya ekibin dershanelerce pesine adam takilarak oldurulebilmesini saglayacak site, fikir. achievement olaylarina girmisler, asmislar artik. su kadar dakika video izle su acilsin bu olsun muhabbeti. kardesim sirf su siteden faydalansin diye ingilizce ogrenmesi icin dil dokuyorum. one-to-many egitim sistemlerinin gelismesi icin buyuk bir kilometre tasidir.

  diyanetin butcesinden kisip milli egitim'in butcesini arttirip, her sene onlarca cami insa edeceklerine 3-4 tane server farm kurup boyle bir hizmete baslasa ya devlet. ayda 9.99-19.99 liradan online oyunlardaki gibi 30 gunluk, 60 gunluk sureler satsalar; millet dershanelere milyarlarini birakmaktansa bunu deneyebilir.

  hem cocuk istedigi zaman acip izleyebilecek. mis gibi mis.

  butun o dershane paralari yesile akarken kimse sikine takmaz ama. (bkz: money that's what i want)