• dünyanın en önemli ücretsiz eğitim portalı khan academy, salt galata'da 19.11.13 tarihinde düzenlenecek lansmanla türkiye'ye resmen adım atacak. herkesin istediği an ve istediği yerde dünya standartında eğitim almasını sağlayan proje artık türkçeleşiyormuş. bu arada 1500'e yakın ders videosu türkçe olmuş bile.

merak edenler için; www.khanacademy.org.tr
  • şuan için 35 takipçisi olan twitter hesabına ulaşabilirsiniz.
    kısa bir süre içinde çılgınlar gibi büyüyeceği, bizleri kendine bağlayacağından hiç şüphe yoktur.
  • diferansiyel denklemler sınavıma yaklaşık 1 hafta kala bünyesindeki "diferansiyel denklemler" derslerini görmemle sevinç çığlıkları attırmıştır. her ne kadar gerek khan academy gerekse benzerlerini * * * şimdiye kadar etkin olarak kullansamda sistemin türkçeleştirmesi harika bir olay. yolları açık olsun.
  • türkçe seslendiren murat ercan'dan başkası değil. o sesten diferansiyel denklemler dinlemek de varmış.
  • youtube engeli dolayısıyla erişemeyenler şuradan videolarına ulaşabilir:

http://www.izlesene.com/…hanacademyturkce/videolari
  • eğitimin sorun olduğu, bu sorunu da maddi kaynaklarla çözmeye çalışan kitlelere inat, ücretsiz, kaliteli ders içeriği ile müthiş bir web sitesi. türkiye ekibi mi? onlar da çok düzgün ve çalışkan insanlar. ben ücretsiz ve insanlara gerçekten faydalı olan bu işin daha çok kişi tarafından duyulması için elimden geleni yapacağım, siz de yapın.
  • dün keşfettiğim mükemmel site. tabi türkiye sitesinde bazı eksiklikler direk göze çarpıyor. mesela makroekonomi dersi için yüklenen videolarda kopukluk ve düzensizlik var. sıralama bozuk. orjinal sitesinden dersleri takip etmek şu an için daha mantıklı gibi görünüyor. neyse genede yazılımcısından çaycısına kadar hepsine tek tek teşekkür etmek lazım.
  • eğitimi falan boş verip videoları seslendiren abi için bile takip edilir.

örnek

(bkz: murat ercan)
  • mühendislik fakültesine gitmeden 3,00 ortalama yapmanızı sağlayan web sayfası, salman khan'ın vizyonuyla uçmuş.
  • bir tane resmin açıklama videosuna denk geldiğim mecraa. denenmemiş, farklı tarzları var. tutar.
hesabın var mı? giriş yap