• son iki buçuk ayda 16 kilo vermiş biri olarak konu ile alakalı olarak diyorum ki:

- sormazsanız anlatmayız. sormayın.
  • ezeli rakibi çayı şekersiz içen insan'dır.
  • kilo vermek için götünü yırtıp da sonuç alamayan insanlara , sonuç almış biri olarak kendi deneyimlerini anlatır. amacı karşısındaki insana yardımcı olmaktır. kilo vermek denilen lanet olası sürecin ne kadar zor bir dönem olduğunu bildiği için kendi deneyimlerini paylaşarak karşı tarafında sonuç almasını istemektedir.

yani mirim o yapılan akıl vermek değil deneyimleri paylaşmaktır. rahatsız oluyorsan sormazsın, sen sormadan anlatılıyorsa kibar bir şekilde bu bilgilere ihtiyacın olmadığını söylersin.

insanlık görmek bazen ağır geliyor değil mi ?
  • birden fazla defa 30+ kilo vermiş biri olarak "en çok bana soracaksınız ulan" diyorum

not: son seferinde doğru bulundu ve hedefe ulaşıldı
  • "bir çocuğu olan yeni anne, bir de bu tip. "

genellemesi güzel demeç..

kilo vermiş insan zaten verdiği kilo ile dikkati üzerine toplayacağından ilgi odağı olacaktır. ortam içinde de birisi soracaktır muhakkak.. kaçınılmaz son..

adam yardırmış vermiş.. anlatacak tabi..

çocuğu olan yeni anne tribine ise tamamen katılıyorum..
  • o tipin verdiği pratik akıl, on tane doktorun vereceği teorik akıldan daha somuttur da ondan.
  • tip sensin fazla kilolar sana girsin.
  • ben henüz 1 kilo bile verememiş olmama rağmen herkese akıl veriyorum. çok acayip bir tipim gerçekten.
  • ne güzel işte deneyimli birinden bedava akıl alıyorsunuz. insanların zayıflama sürecinde verdikleri mücadele hem fiziksel hem de ruhsal olarak gerçekten takdir edilmesi gereken bir şey. ayrıca bu süreci en iyi şekilde atlatıp amacına ulaşan kişi tam bir kişisel "başarı öyküsü" sahibidir. yaşadığı tecrübeleri, hüznünü ve mutluluğunu paylaşması en doğal hakkıdır.
  • eğer 6 ay içinde o kiloları geri almamışsa sonuna kadar haklı davranıştır. adam güzel güzel sporunu yapmış yediğine dikkat etmiş kilosunu vermiş sen hala orda dombili haldesin diye kıskanmayın yani.
hesabın var mı? giriş yap