• öğrendik ki barış mançonun yeniden yorumladığı eski bir şarkıymış.
  • uzun versiyonu soyledir, esas vurucu kismi da zaten ayna'nin seslendirmedigi bu ikinci kisimdir.

kirpiklerin ok ok eyle
    vur sineme öldür beni
    bıktım dünyanın halından
    vur sineme öldür beni
    öldür beni öldür beni heyyy...

yoktur aleme mihnetin
    indinde vardi kiymetin
    meger satmaksa niyetin
    vur sineme öldür beni
    öldür beni öldür beni heyyy...

niye cattin ga$larini
    bilmiyon yar suclarini
    ben olursem saclarini
    yolma gayri yolmam leyli leyli
    yolmam leyli leyli
    yolmam leyli leyli heyy...

ben yandim a$kin agrindan
    neyletmem dunya halindan
    ben olursem mezarima
    gelme gayri gelme leyli leyli
    gelme leyli leyli
    gelme leyli leyli heyy...
  • coook önceleri ersen ve dadaslar da söylemisti bunu
  • kaygısızlar adlı muzik grubu 1967 yılının sonlarına doğru barış manço ile birleşti ve birbiri ardına plaklar yaptı.
    bir anonim erzurum türküsü olan kirpiklerin ok ok eyle, kol düğmeleri, seher vakti, kızılcıklar, bebek, unutamıyorum, ağlama değmez hayat, kağızman gibi bu dönemin şarkılarından dır.

(bkz: #3683765)
    (bkz: #1578794)
  • ayna yorumunun klibi çocukluğumun unutulmaz anlarından birini yaşatmıştır bana. *

efendim, bir yaz öğleden sonrası anneannemde otururken siyah-beyaz bir klip çıkmıştı kral tv'de. atlar üstünde gelen tipler. kimileri gözlüklü falan.. bir türkümüzü yeniden yorumluyorlar. buraya kadar her şey normal. şarkı devam ediyor ancak o da ne? death metal gruplarından çıkmış bir tip olan solo gitarist elleriyle kameraya hareketler yapıyor. kafa sallıyor. gitarını karizmatik bir şekilde tutup çalıyor..

"yahu senin çaldığın şarkı kirpiklerin ok ok eyle, farklı bir şey değil. neden coşuyorsun?" diye sormak istedim o an kendisine. mümkün olmadı elbette. o gündensonra kendisini ayna kliplerinde görmeye devam ettik. deri pantolonlarıyla kliplerde arz-ı endam etmeye devam etti. benim çıkarımım kendisinin iyi bir gitarist olduğu ancak paraya ihtiyacı olduğundan bir süreliğine ayna çaldığıdır. daha sonra "lan zaten karizma darmadağın oldu. bu saatten sonra iki kuruşa barda sigara kokusu çekemem." diye düşünmüştür muhtemelen.
  • "yoktur aleme mihnetim
    indinde var mı kiymetim
    meger satmaksa niyetin
    vur sineme öldür beni
    öldür beni öldür beni "

http://www.youtube.com/watch?v=7n_u3xhbd4w
  • ali ekber çiçek, musa eroğlu da söyler bu türküyü.
    ayrıca umut sarıkaya'nın aşkımızın meyvesi aytek de radyodan bunu dinliyor bu hafta (uykusuz sayı: 135)
  • sabahat akkiraz ve mustafa özarslan'ın mükemmel uyumlu sesleriyle bammaşka diyarlara gark eden bir reyhani türküsü.

http://fizy.com/#s/1ah3dl
hesabın var mı? giriş yap