• özellikle erkeklerde yazın ortaya çıkan bir giyim elemanı. estetik olmadığı gibi kravatla kullanılması durumunda daha da nahoş bir görüntü oluşturur. daha da ileri versiyonu için (bkz: kisa kollu gomlegin kollarini kivirma konsepti).
  • çok mecbur kalmadıkça giymemek gerekir. huzursuzluk verir. ispanyol paça pantalon giymek gibi bir şey. bütün gün aklını başına toplayamaz insan.
  • yazın işe giderken* çok sıcak olduğundan ve uzun kollu gömlek giyildiğinde terden geberildiğinden basvurulan opsiyonel giyim tarzi.
  • gereksiz ve anlamsiz bir gömlek türevidir. sakil durur, emekli albay havasindadir, o kolali yakayi tümüyle islevsiz hale getirir. söyle kabaca 30 cm bir fazlaliktan kurtulunca daha mi ferah bir hale geliyor gömlek? olmuyor efendim ferah. kendinizi kandirmayiniz. uzun kollu gömlek giyiniz. vaktiyle yapmis bir eseklik gidinin modacisi, stilisti biseyi. esekle esek olmayiniz..
  • erkek adam giymez diyebilecegim kiyafet turu.
  • çukurova bölgesinde güdük diye de bilinir.
  • ceket kolu altında çıplak kıllı kol görüntüsü veren, ancak ekose desenlileri 1950 yapımı amerikan filmlerinde boğaza kadar çekilen duble paça pantolonlarla iyi bir ikili yaratan giysi çeşidi.
  • kısa kollu erkek gömleği son derece anlamsız bir giysi türü olup, karizmayı altüst eden bir özelliği vardır. oysa ki er kişiler yazın bu manasız üst giysisini giymekte ısrar etmek yerine uzun kollu gömleklerini kollarını kıvırıp kullansalar ne kadar hoş olur. bi de bu kısa kollu gömleklerin kareli çeşitleri falan vardır ki işte onlar direkt çöpe atılası cinstendir.
  • dar olanı ne kadar şahane ise bol olanı da o kadar paspal olan gömlek türü. hele böyle kotla filan giyilen cinsinden değil de kumaş pantolon üstü giyileninden takılıyorsanız komi imajından kurtulmanız olanaksız.
  • polo yakali t-shirt lerden hic de bir farki olmayan, yaka karti takabildiginiz, mansetleri olmadigi icin 2 kere kivirmak zorunda olmadiginiz super kullanisli giyim malzemesi. aldigim kisa kollu gomleklerle yetinmeyip uzun kollu gomleklerimi de kisalttigimi bilirim. cameron diaz ile birlikte sozlukte bu kadar seveni olmayan benim hastasi oldugum ikinci sey olmustur da ayni zamanda.

yıllar sonra gelen düzeltme: gerçekten de çok gereksizmiş. yıllar içinde tüm kısa kollu gömlekleri, kolları kıvrılan gömleklerle değiştirdim.
hesabın var mı? giriş yap