• ay bende de var bundan. hem böyle hastalıklara can kurban, kimseye zararı yok misler gibi çıldırmışlık.
  • abartmamak lazım yoksa çöp oluyorlar yani okunmuyorlar kenarda köşede duruyorlar.tek tek alıp bitirdikten sonra yenisini almak en mantıklı davranışlardan biri diye düşünüyorum.
  • fuarlarda atak gösterir. bu seneki mersin kitap fuarında iş bankası yayın evi öğretmene +10 indirim daha yaparak gönlümü en içten fethettiği için maaşı oraya bırakıp usulca ayrıldım.
    toplamda yüzde 30 indirim buldum diye bi sevinmeler, bi heycanlar.. sanki dersin dünyanın sonu geldi ve onları alıp kaçmazsam oracıkta öleceğim.
  • ara ara bana da uğrayan atak. öyle bir geliyor ki bir haftada 10 kitap aldığım oluyor. onları okumaya daldığımda biraz duraklıyorum sonra tekrar başlıyor. hal böyle olunca ben de ikinci el kitaplara yönelmeye başladım
  • bende de var normalde. her ay on kitap almaya çalışırdım. şu an yapamıyorum. ekonomi malum gelirimiz ailecek düştü. dolayısıyla kitap alamıyorum eskisi gibi. o yüzden alıp okumadığım kitapları bitirmenin derdindeyim.
  • idefix’te her indirim gördüğümde tetiklenen hastalıktır. tabi sonrasında gelen kredi kartı ödeme talimatları can sıkıcı olsa da o kargoyu bekleme heyecanı, hangi kitaptan başlayacağını bilememe kararsızlığı, elinde bir dünya tutuyormuş hissi yeterli oluyor.
  • okumadığım birçok kitabım var ama ben dün gidip yine kitap aldım. :/

allah affetsin :(
  • okumayacagini alma
    aldığını oku
    okuduğundan öğren
    öğrendikçe al
    aldıkça oku
  • son 5 yıldır yoğun bir şekilde etkisinde olduğum şükela hastalık.

kendi paramı kazanmaya başladığımdan beri dönem dönem kendini gösteren, son 5 yılda ise iyice açığa çıkan, kitap almazsam kendimi kötü hissedeceğim gibi ataklara şahit olduğum, keşke her insanımızda olsa dediğim hastalıktır. kitap fiyatlarını göz önüne aldığımız zaman bu hastalığın düşük belirtiler göstereni makbul şuan için.

idefix, d&r, kitapyurdu, kidega, oda kitap, babil gibi siteleri ve kampanyaları takip ederek bu hastalığımı en az maliyetle atlatmaya çalışıyorum.

alışkanlık olarak 3 kitabı aynı anda okurum. kitap alma hızım 3 kitap okuyorsam 6 kitap almak şeklindedir. aldığım kitapların hepsini okumaya çalışırım. çoğunu da okurum. okumasam da kütüphanede durmaları bile güven verir bana.

sadece yeni kitap değil, sahafları dolaşmak ve nadirkitap'tan sipariş vermek cabası.
  • bu başlıkla hasta olduğumu öğrenmiş oluyorum.
    hem alıp hem okuyorsak durum nedir?
    yaşayacak mıyım doktor?
hesabın var mı? giriş yap