• orijinal knight rider'in 55. bolumunde "1 nanosaniye tepki hizinda ve 1000 megabit hafiza kapasiteli" oldugu soylenmis. eger tepki hizini cycle hizi kabul edersek kitt'in gecmiste 1ghz hizinda bir cpu'su ve 125kb hafizasi oldugunu soyleyebiliriz. cpu hizina gore goreceli dusuk hafiza kapasitesi kotu kalite monitor grafiklerini ve michael'a gosterdigi sabri acikliyor.
  • kendi kendine gider görüntüsü yaratmak için şoför koltuğunun sökülüp koltuk kostümü giymiş bir ileri sürüş teknikleri uzmanının yerine oturtulduğu 82 pontiac trans am. michael in kitt i çağırdıktan sonra koltuğa oturma anında dikkat ederseniz açı değişir, çünkü araba değişir, zira michael bir ileri sürüş tekniği uzmanının kucağına oturmak istemez, zaten bu davranış türk seyircisinin delikanlılığına da sığmaz!
  • kitt'in auto cruise özelliğinin perde arkası için:

http://img284.imageshack.us/…324/moviecars028kg.jpg
  • kitt'in esprileri de meşhurdur :

(maykıl acayip stresli ve tükenmiş bi şekilde bi panzehirin peşinde meksika'ya doğru yol almaktadır.)
    kitt : maykıl, şu anda neye ihtiyacın var biliyor musun?
    maykıl : panzehire!
    kitt : onun dışında.
    maykıl : sakın söyleme! stres azaltıcak bişeylere?
    kitt : madem ısrar ettin...
    maykıl : aaargghhh...
    kitt : ben çocukken...
    maykıl : sen hiç bi zaman çocuk olmadın!
    kitt : şimdi olmaz maykıl, iyi gidiyorum...ben çocukken çok fakirdik...
    maykıl : ne kadar fakirdiniz?
    kitt : farek kapanına koyacak peynir alamadığımız için kapana peynir resmi koyuyorduk.
    maykıl : ee noldu peki?
    kitt : bi fare resmi yakaladık!
    maykıl : aaaaaaaarrrghhhhhhh!!!!
    kitt : maykıl neyin var? bi yerin mi ağrıyor?

sürer...
  • bu alete bin tane özellik koymuşlardı ama önü çatal gibi kancalı forklift benzeri iş arabalarına karşı bir şey yapamazdı, iki kancasını altından soktuğu gibi kitt'i hop diye havaya kaldırıp atardı. hatta bir keresinde kitt böyle bir makinenin üzerine geldiğini görünce "off, yine mi" deyip şikayetlerini bildirmişti ama yapmadılar. zaten bu michael de denyonun önde gideniydi, bir kez bile "ya, başımıza şöyle böyle olaylar geldi, şöyle bir özellik koysanız iyi olur" filan demezdi, hep bonnie ya da april düşünürdü böyle şeyleri.
  • bir de hangi sabalak uydurduysa cocuk aklimla inandigim "kitt varya 8 tane pontiac transam den yapilmis olm" geyigi vardi.. vay be diyerek elimizdeki boylesine onemli istatistiki bir datanin verdigi gururlu konusurdum arkadaslarimla, yayabildigim kadar cok insana yayardim bu bilgiyi.. ama tek salak ben degilmisim demek ki, anlattigim herkeste en az benim kadar inanirdi hikayeye..

hayir bir gunden bir gune de bunu anlatan arkadasa "ulan hiyar agasi 8 tane pontiac'tan yapilmis ne demek" diye sormak aklima bile gelmemisti o zamanlar, yanarimda ona yanarim.. kim bilir belki ilk ayarimi o zaman verecektim, icimde yokmus demek ki...
  • kendisi bir pontiac trans am'dir.
  • direksiyon yapısı itibariyle türk ehliyet kurslarında öğretilen onu çeyrek geçe tutuşu yapılamayacak olan arabadır. e şimdi süremeyecekmiyiz biz bu arabayı yaw.
  • çok ilginç ama alette çelik jant yokmuş arkadaş bildiğin siyah cant kapağı.
  • (bkz: gitt)
hesabın var mı? giriş yap