• dünyanın en iyi rapçisinin beyaz, en iyi golfçüsünün siyah olması. şey dur bir dakika...
  • önceden takvim yapraklarının arkasında ibretlik hikayeler falan olurdu. severdim okumayı. ortaokuldayım o dönem, canım sıkıldı evde dedim takvim yeniydi alıp okuyum şunda yazanları. neyse başladım okumaya 1,2,3 sayfa derken bu kıyamet alametleri denk geldi. büyük ve küçük deyu ikiye ayırıp maddelendirmişler. aklım durdu okuduğumda. zira orda yazanların hepsi gerçekleşmişti. işte binalar çoğalacak, zina artacak, fala inanılacak falan.. ulan sik kadar bebesin zaten, inanıyosun böyle şeylere. dedim bu bugün yarın kopacak demek ki, gidip günahları temizleyeyim. okulda kalemini zorla aldığım okan vardı ondan özür diledim ertesi gün, annemle markete gidip gitmeme kavgası yapmıştım ondan özür diledim, tenefüslerde saçlarını falan çektiğim kızlardan özür dileyip helallik istedim.. sanırsın akşamına intihar edecem. millet şaşırıyo olanlara. soruyolar ne bu şimdi deyu, diyorum boşverin siz; hakkınızı helal ediyo musunuz? etmeyen yok o gün. içim nasıl rahat. kurtardık ahireti diyorum kendi kendime. 1 hafta bekledim ki kıyamet kopsun. hayır bir de kıyametin kopmasını kar yağması gibi algılıyorum ellaham ki her sabah camdan dışarı bakıyorum kopmuş mu deyu. emaresi bile görünmüyor. sonradan dedim sikt'ret kopacağı mopacağı yok bunun; özür dilediğim okan'ı dövdüm bahçede, kızları kovaladım. iyi de yapmışsım. üzerine 17 sene geçti hala kopmadı anasını satiim.
  • 83 yaşında, kocasını hala kıskanmakta olan anneanneme soracak olursanız ;
    seda sayan en büyük kıyamet alametidir.

anneanneciğime göre ; seda hanım,"orasını burasını açıp" her sabah televizyonlara çıktığı ve normalde televizyon izlemeyen dedemi her sabah ekran karşısına ağzı açık pozisyonda kitlediği için , dünyanın çivisini çıkartmıştır ve sonu gelen dünyada ilk önce o ölmelidir.
  • dünyanın dört bir tarafında ortaya çıkacak dev ses sistemleri akabinde "deneme, se, se.. ses" ve israfil'in sur'un akorunu yapmasina dair sesler.
  • -insanların başına bir zaman gelecek ki, onlardan faiz yemeyen kalmayacak; yemese bile tozu mutlaka bulaşacaktır.

-bir çok kişi az bi dünyalık zarfında dinini feda edecektir.

-kazanç, belirli kişiler arsında dolaşacak, dar gelirliler açlık ve sıkıntıya düşecekler.

-fitne her eve girecek ve tecrübesiz gençler başa geçecekler.

-kur'an'dan bir resim, islam'dan bir isim, müslümandan bir cisim kalacak.

-üç şey çok kıymetlenecek; helâl para, kendisiyle amel edinen sünnet ve candan bir dost.

-ecnebiler çoğalacak ve müslümanlara galebe edecekler.

-sonradan gelen nesiller, önceden gelenlere sövüp sayacaklar.

-mihnet, bela, musibet artacak, rahat ve huzur kalmayacak, kimse eliyle bunları önleyemeyecek.

-insanlar bina yaptırmakta birbirleriyle yarışacaklar.
  • yiğit bulut'un şerefi üzerine yemin etmesi.
  • beş dakikalığına komşuya giden annenin, beş dakika sonra evine geri dönmesi.
  • -insanlar birbirleriyle kufur ederek selamlasacak
    -orta asya'dan bir isik yukselecek butun dunyayi felakete bogacak
  • annenin 'bilmemkim fesybuktan mesaj atmis cevap vermemissin' demesi.
hesabın var mı? giriş yap