• iyi yapmıştır. gider paşa paşa yatar, tacizci sapık puştlara ders olsun.
    kızı olmayan hümanist görünümlü sapıklar sesini kessin.
    tanım: kızını seven babadır.
  • brezilya'da vuku bulmuş olaydır. 11 yaşındaki kızını taciz eden 23 yaşındaki tacizciyi döve döve öldüren bir baba.

haber linki

liveleak (+18)

şimdi, linç kültürüne karşıyım fakat ben bu haberi okurken öldürülen için hiçbir şekilde rahatsızlık duymadım. sözlük ahalisi ne der bu duruma acep?
  • öldürülen kişi sanırım çocuğa dokunamamış. ınternet üzerinden taciz ediyor. yani saplantı haline getirmiş. bir şey yapacak belli. bu gibi durumlarda adli olarak hiç bir yaptırım uygulanamıyor. en fazla uzaklaştırma kararı filan çıkartabilirdi belki. ama karşı tarafın kararlılıkla bu tacize devam etmesi kaçınılmaz olurdu. bir hayat düşünün ki en değer verdiğiniz varlık sürekli bir tehlike altında. uykularınız kaçıyor. bu durumdaki bir babanın travması çok ağır olur. ve bizim ana haberlerde 90'larda çok kullanılan o meşhur laf gibi adam cinnet geçirmiş. bu haber 11 yaşındaki kızı tecavüz edilip öldürülen baba adamı öldürdü diye çıksa belki daha çok hak veren olurdu. ama uzatmadan söyleyeyim umarım yakalanmaz bu adam. yaptığı şey doğru değil. ama çivisi çıktı lanet gelesice dünyanın.
  • eline sağlık dediğim baba. linç kültürüne karşıyım ama hırsızlık, cana kasıt, tecavuz, taciz için gereken yapılmıştır.
  • paramı çalanı bağışlayabilirim. iftira edip onurumu zedelemek isteyeni bağışlayabilirim. özetle, bana bile isteye büyük zarar vermek isteyen birini bağışlayabilirim.
    temelde hukuka çok inanır ve suçluların ancak ve sadece bu yolla yargılanıp cezalandırılması gerektiğini düşünürüm.

tek istisnası pedofillerdir. tek istisna. benim çocuğumu taciz edenin cezasını adalete bırakmam. o yüzden bir anne olarak bu babayı anlıyorum. yaptığı doğrudur, iyidir diyemem, asla kimseye bu yöntemi de önermem ama ben de aynını yaparım. babası bana bırakmaz, "kızım sana emanet" der ve gider, o ayrı.

bu vakaların, hukuka bırakıldığında da asılmaları gerektiğini düşünürüm. idam alanındaki tek istisnam yine bu pedofillerdir. bunlar tedavi edilemeyen suç makineleri ve hedefleri savunmasız küçükler. bir yetişkinin tecavüze uğramasıyla bir çocuğun uğraması aynı şey değildir. tecavüz algısı ve bıraktığı iz de. o yüzden hiç öyle hümanist falan takılamayacağım...
  • bir degil yuz kisiyi de oldurse brezilya'da kimsenin sikine takmayacagi olay. brezilya lan acin liveleak'i brazil yazin cikan videolari izleyin, acin virtualtourist.com'u ve "ben 20 yildir burada yasiyorum, akli olan gelmesin" veya "4 kisilik bi ailem var, cok kere gasp edildik, arabamiz calindi, silahli soyguna ugradik" yorumlarini bol bol gorursun halkin cogunlugu fakir ve ortam uyusturucu cetelerinin savas alanina donmus. sabah vakti yatirip sikerler kimse yardiminiza gelmez. "sen kimsin cezasini veriyorsun" diyenler olmus, ortamda sanki hak hukuk var da adam niye polise gitmedin diye kiziyor.
    lan ispanya'da basima bi olay geldi polise gittim, polis gozume bakarak "what can i do" dedi adam guney amerika'da polisin yardim edecegini saniyor.
  • burada bol keseden atıp tutuyoruz, demokrasi var, hukuk var, insan hakları var diyoruz da o yaşlarda kızı olup aynı şey başına gelse belki öldürmeyecek ama bir şekilde karşı tarafa kendi cezasını vermeyecek kaç baba var ya. bence yoktur varsa da yoka yakınsar. babanın yaptığını doğru bulmuyor, takdir ve tasvip etmiyorum, bu bakımdan adamı cani olarak suçlamakta ne kadar hukuki o halde?

gayet insani içgüdülerle hareket etmiş babadır ve hukuki olarak suç işlemiştir hepsi bu.
  • burda olmamasına şaşırmadığım baba, çünkü burda olsa, kız taciz edildiğini söyleyemezdi, dolayısıyla tecavüze uğrayıp ölürdü, kızın babasıda tvlere çıkıp, "yavrumu kaybettim ama devlete güveniyorum" der, tecavüzcü de en kötü ihtimalle 5 yıl yatıp çıkardı.
hesabın var mı? giriş yap