• knight online 2 : return of the aga 10k pls
  • karus cüce mage. kasacak arkadaşlar 26 akşamı maradon önü wormlardayız. yeşillendirin
  • anti-cheat sistemi ile eski tadı vermeyecektir. elinde dual shardla etrafa ok ata ata gezen assas yoksa ben de yokum. hele bir de gelip towerların arasında ölüp, cesetten ok atmaya devam edenler vardı ki dadından yinmez. nostalji olsun diye başlanıp 55 levelde bırakılabilinir.
  • http://i.hizliresim.com/vvrpjz.png

köpeğimiz çok tatlı sevgili suserler.

tanım: şu ana kadar patlamamış oyun.
  • küçükken biz, şeffaf paketlerde köpük cipsler satılırdı. bugünün 50 kuruş ve 1 tl gibi bir karşılığı vardı bu cipsin fiyatının. harçlıklarımız anca okulda karnımızı doyurur, okul sonrası ise paraları birleştirir bu cipslerden alırdık. zira hiç birimiz zengin bebeleri değildik. tatlı tatlı yerdik bu cipsleri. ruffles, lay's hele pringles almaya gücümüz yetmezdi. zaten pringles ile de star gazetesi ile tanışmıştık. internet cafeler patlak vermemişken sokaklarda vaktimizi geçirir geç vakitlere kadar sokakta güvenle kalabilirdik.

neden anlatıyorum bunu? çünkü bundan 11-12 yıl önce knight online ile tanışan ve hayatını mahveden bir insan olarak özlüyorum bu oyunu evet. ilk paragrafta anlattığım gibi, 40 lvl olmanın sevinç verici bir durum olması, chitin armor'un ulaşılamazlığı ile giyene duyulan saygının, paylaşımın, dayanışmanın en yoğun olduğu zamanlarda oynadım. oynadıkça öğrendim, öğrendikçe yükseldim. efsanelerin videolarını izledim. pokeler ile slot kavgalarına giriştim. kolumu yaktım, serverın en iyi priest'i oldum. ve bunları yaparken henüz çocuktum. dupeler yapıldı, ali cengizlere ortak oldum. her boku yedik diyemesek de pislik tarafını da kokladım.

buraya gelecekler, organize olup her şeyi tekellerinde tutacaklar laflarına hiç girmiyorum. fakat ilk paragrafta anlattığım gibi, bu oyun da o köpüklü cipse benziyor. bizim jenerasyon ile biten sokak kültürüne, arkadaşlığa benziyor. sanal dünyanın zehirlediği çocukların türemesi gibi bozuldu bu oyun da. köşedeki bakkalda bu köpük cips 1 tl'ye satılıyor. oda dolusu alsam da o eski tadıyla yiyemem, yiyemiyorum bunu. o tadı yakalayamayacak kimse. yaşandı ve bitti.

bu oyun hardcore oynandıkça başarılı olunan ve casual oyun tarzına izin vermeyen bir oyun. keyif için oynarım günde bir saat dururum diye bir mantaliteye izin vermiyor. zira casual oyun oynayacak olursam bunu world of warcraft gibi bir oyunda gerçekleştirebilirim. kocaman haritalar, meslekler, görevler, achievementlar, rp gibi bir çok alternatif yol içeriyor. knight online basit bir oyun. herhangi fps bir oyun gibi. öl ya da öldür. kazan ya da kaybet. oyundaki amaç lvl kasıp yükselmek ve bunun sonucu pk yapmak çünkü başka bir yol yok. ve bu egomuzu besliyor. kimse "öylesine oynuyorum yaaaaee" demesin. bu tinder kullanıp "öylesine bakıyorum", "sosyolojik deney yapıyorum", "can sıkıntısından buradayım" diyen kızlara benziyor.

başlarsam eğer yine lvl kasıp, item toplayıp, pk yapıp bir başkasını yenmek için oynayacağım. egomu besleyip boşluğu dolduracağım.
  • 1299 versiyonundan otesinin yuzune bile bakmam.
  • bu olmadığı sürece ve yine ırkımızın (orc karus filan değil türk ırkı) çeşitli pislik ve hilekarlıkları olmadığı sürece.

boşuna uğraşmayın canım kardeşlerim.

2002-2008
    serverlar: ares,diez
    clanlar: turk (diez serverinin ilk türk clanıdır), blood™, elegance...
    nick: tribal_enfeksiyon, good_me
    class: assasin, prist (her türlüsü isteye göre reskill ile)

neler gördü bu gözler neler yaşadı, rebelde_20'ler, zike'ler, zaria'lar, wasabi'ler, marlboro, taurus, 411'ler, dewil_dragon, buberon, solyanim'lar...

biz bir opal için sevinç çığlıkları atmış nesil, sizin +9 itemlerinizi, mükemmel grafiklerinizi, şahane maplerinizi istemiyoruz !

bize o zamanki dostluğu, zorluğu, yardımlaşmayı sunun yeter. bize breth dk slotu verin ! ape kesmek için partyler kuralım, bize atilla'yı clanla kesme zevkini verin ! para için gecelerce abbys kasalım !

söz ulan, parası kaç kc ise vericem !
  • pazarlamasını çözdüğüm oyun. oyunun dandikliğinin yapımcıları da farkında ve oyuncuları bağlamak için oyun oynanamaz hale getirilmiş(crash, bug ve disconnectlere). bu sayede oyuncu oyunu düzgünce oynadığı o ender anlarda kendini özel hissediyor ve kısa süren bu anları yaşamak için tekrar tekrar oyuna giriyor.

kimse sıra beklemese mob respawnları düzgün çalışsa, buglar ve crashler ortadan kalksa emin olun oyun bu kadar talep görmezdi.

(bkz: cartmanland)
  • cüce mage ile hain pusular attıracak efsane oyun.
hesabın var mı? giriş yap