• (bkz: kadının ataerkil zihniyeti içselleştirmesi)

aferin, dünya ilerlerken siz geriye gitmeye devam edin.
  • akla şu memri tv çevirisini getirir:
    https://i.hizliresim.com/8y1gbd.jpg
  • erkek-kadın ilişkisine ast-üst olarak bakan, bizim de çok uzağımızda olmayan zihniyetin ürünü.

geçen akşam babamlardayım, diriliş ertuğrul’u seyrediyorlar. bir sahneye takıldı gözüm. kadın, adamın lafına karışmış herhalde. buranın beyi kim, beyin olduğu yerde sözümün üzerine söz söyleme bir daha gibilerinden bir şeyler söylüyor kadına, küçük çocuk gibi azarlıyor, terbiye ediyor sanki. kadın da “beyimsin” diyor. adamın elini öpüyor, yine beyimsin, tekrar tekrar bir kaç kez tekrarlıyor bunu. bu sahneyi bulursam eklerim, belki tam anlatamadım. o akşam o sahneyi seyreden yurdum erkeklerine ego masturbasyonu yaptırıyor.

o sahneyi seyrederken içim bir tuhaf oldu, kötü hissettim kendimi. bu ne ya dedim, bu kadar izlendiği söylenen dizide bunu mu gösteriyorlar millete. bu akşam bütün erkekler, erkeklikleriyle üstünlük mü sağlayacak evlerde, kadınlara “bak, duy duy” diyecekler.

erkeğin olduğu yerde kadın konuşmayacak, konuşursa azarlanıp kocasının elini öpüp beyimsin beyimsin diye diye af dileyecek, egosunu şişirecek.

bunu savunan bir sürü erkek ve hatta kadın var yanı başımızda ve o yüzden hiç şaşırmıyorum artık bu tip söylemlere.

zeki erkekmiş, zeki kadınmış bunlar hep safsata. erkek güçlü olduğunu hissetmek, kadın da güçlü erkek görmek istiyor. neandertallerde bile şiddet bulguları kısıtlı, buna karşın şefkate ilişkin veriler çok daha fazlayken; bir türlü evrimleşemeyen insan ırkı okumadıkça, düşünmedikçe, sorgulamadıkça ilkel insandan bile vahşi kalmayı becerebiliyor.

kendi gücünü de en yakınına uyguladığı zorbalıkla ispat etmeye çalışıyor. fiziksel ya da zihinsel her türlü şiddet karşısında daha fazla itaat bekliyor.

adam dövsün, sövsün kadın sussun, öpsün ha gayret bu çabayla ters evrimi biz ispatlayacağız dünyaya.
  • zihniyet işte bunlar hep oyun, bu aşağılık yurt dışına çıktığı an örtüsünü atıp özgürleşmek ister, ama iran’daki rejimin etkisinde olan herkesin köle olmasını bekler.
  • şiiliği alevilik zanneden yazarları da göstermiştir. keşke yazmadan evvel biraz araştırsa. iran'daki alevilerin nasıl bir baskıyla yaşadığını bilse. sünnilik ve alevilik birbirine ne kadar yakınsa şiilik ve alevilik de o kadar yakındır.
  • cümlenin absürdlüğüne takılıp olayın asıl esprisini kaçırmışsınız arkadaşlar.

bakın iran diyor, tepkiler çığ gibi büyüdü diyor, sosyal medya sallandı diyor, kanal özür diledi diyor. uuuu..

lan bundan daha beter açıklamalar bizde oluyor, artık kimse tepki bile göstermiyor, kimse de özür dilemiyor. iran lan iran.
  • (bkz: bdsm)
  • birileri yazmadan ben yazayım.gerçek islam bu değil .
    bunun dinle filan ilgisi yok. bacak arası erkek egemen ahlak anlayışının binlerce yansıma şeklinden birisi işte. kadına iyi davrananı en hayırlı insan olarak öven peygamberin dinine inanıyor olamaz bunlar. gerçi bunların iyi olan herhangi bir şeye inanma ihtimali yok bence. bildiğin erkekliğe tapıyor bunlar. ne erkekmiş arkadaş, öv öv bitiremediniz.

allah katında en makbul olanınız en muttaki olanınızdır. bitti.
  • güzel taktik vermiş ama devamını anlatamadan yayını kesmişler.

evet kocanız sizi döverse ayaklarını öpüyorsunuz, sonra hızlıca testislerini yakalayıp kuvvetlice çekiyor ve ben ettim sen etme bokunu yiyim falan diyene kadar bırakmıyorsunuz. bakınız burası önemli.
  • marquis de sade müritlerinin desturu.(bkz: marquis de sade)
hesabın var mı? giriş yap