• hele evde karnıbahar, kereviz ve türevleri pişiriliyorsa, yanlış evde doğmuşum diye haykırmak işten bile değildir.
  • sadece sana gelen koku. komşuya o kadar kokmaz. afiyetini o alınca, sana kokusu kalır.
  • arkadaşlar size bir sır vereyim.diyelimki komşudan bir kızartma ya da yemek kokusu geldi.gidin.zili çalın ve isteyin.bu ülkede sizi geri çevirecek bir tane insan yoktur inanın bana.biri gelip benim kapımı çalsa çok güzel koktu yemek be abla,bir tabak verirmisin dese veririm yaa.sor kendine.sen olsan vermez misin ?
  • komşudan gelen karizma kokusundan çok daha güzel kokudur. karizmanın kokusu nasıl gele ki? yaran yanlış okumalar mıydı, neydi o?. saat kaç oldu? yatsam mı ki?
  • başlık ilk görüşte bana "ulan yine azerbeycanda şu aliyevlerden birinin şerefine bir şölen düzenlendi de şölende patates kızartma rekor denemesi falan mı yapıldı" diye düşündürdü. muna koyayım dış gündemi bile magazine vuran bir beyne sahibim. sağol medya
  • insana kalkıp kızartma yaptırası gelir.
  • "komşuda pişer, bize de düşer" demiş atalar. sanırım bunu kastetmişler. bize düşen sadece kokusu.
  • biber kızartması için bir çok şeyden ödün veren benim için diyetteyken işkence gibi gelen kokudur
  • bazen öyle iğrenç yağ kokar ki aylardır aynı yağı kullandıklarını düşündürür.
    ama güzel de koktuğu olur tabii. kalkıp patates kızartmak farz olur.
    ayrıca köfte, kızartma vs yaptığımda insanlar kokuyu alacak diye üzülürüm ben. nasıl duyarlı bi insanım, hep kaybederim bu yüzden. aferin bana.
hesabın var mı? giriş yap