• işte komşu ne bilsin, karşıdaki kişiyi insan sanıp veriyorlar.

bizim ülkede iyilik yaparsın arkandan enayi derler, salak derler, gelip burada veya çeşitli yerlerde dalga geçer laf söylerler.

yakında iyilik içeren bir tane bile geleneğimiz kalmaz. gelenek dışı da iyilik kalmaz. siz iyi niyetli insanları salak yerine koyarsanız günün sonunda kimseden destek bulamayınca kimin salak olduğunu anlarsınız.
  • annem kucukken kesinlikle kendi yemez hepsini bana yedirirdi. bazen hijyen takintisindan da olabilecek durum belki.

(bkz: bir ogutme makinesi olarak evlat)
  • dört sene oldu trabzondayım, ilk apartman 20 haneliydi, ikincisi 33, şimdi oturduğum 10. daha bir tas aşure görmedim ben. dökmeyin lan, bana yollayın ben yerim onları.
  • beğenmeyebilirsiniz, hijyen takıntınız olabilir* ama ne olursa olsun, özellikle aşure gibi zengin bakliyat, kuruyemiş ve kuru mevye ihtiva eden besinleri çöpe dökmeyin, evinizde plastik kap bulundurup ona koyarak çöp konteynerının ya da bir duvarın üzerine koyarsanız sizin belki de sırf damak zevkinize uymuyor diye çöpe atmak isteyeceğiniz o aşurenin sokakta mutlaka bir talibi çıkar. ya bir evsiz, ya çöp toplayan bir çocuk yer, kimse yemese kuşlar yer. önümüz kış, hava soğuk.
    ülkemiz çöpe yemek dökülecek kadar zengin bir yer değil demeyeceğim, dünyamız o kadar zengin bir yer değil.

ayrıca birkaç kez söylenmiş ama tekrar söyleyim, "komşum yeterince temiz değil ama limonataya 20 tl isteyen mekanlar çok hijyenik tabi ki" zannediyorsunuz ya, aynen devam karşim, aynen.
  • ben komşularıma dağıtırım.

ister yesin isterse götüne soksun ben her halükarda sevabı kapıyorum.
  • bir nuh tufanı falan daha olsa dinazor gibi nesli tükenir bunu yapanların.
    http://karikaturistan.com/…cek-peygamber-hulusi.jpg

edit: bilmeyenler için; aşurenin kökeni nuh tufanına dayanır.
  • muharrem 10 oldu bütün gün aç gezebilmemin tek güç kaynağı akşam beni aşureye boğacak komşularımın hayaliydi. gelmedi. ertesi gün yani muharrem 11 gene yok. yok getirmedi hayın, zalım, insafsızlar. muharrem 17 oldu ailemin yanına geldim anneme yaptırıyorum. yani o çöpe döktüğünüz aşureyi günlerce bekleyenler var. ayrıca nimet çöpe dökülür mü pislik insanlar!
  • komşudan gelen mis gibi aşureyi beğenmezler ama dışarıdan söyledikleri ne olduğu belirsiz yiyecekleri afiyetle yerler.*
  • aşure sevmiyorum fakat getiren kişiyi kırmamak adına alıyorum ve sudan geçirip tanelerini kuşlara veriyorum. sanırım yiyorlar çünkü koyduğum yerden yarım saat içinde buhar olup uçuyor o fasulyeler nohutlar. kuşlara afiyet olsun.
  • kendinizi ifade etmenin verdiği özgürlük varken neden böyle bir işe kalkışılır anlamıyorum. yiyecek kabul etmiyorsunuz ye sizi öldürecek halleri yok ya?
    kibarca rahatsız oluyorum yapılışını görmediğim yiyeceklerden dersiniz olur biter.
    t. gerçek kişiliğini gizlemeyi tercih eden insan davranışı.

edit: ya hadi geleni çöpe attın diyelim, misafirliğe gittiğinde nasıl gizleyeceksiniz kendinizi? orada da çaktırmadan çöpe mi atacaksınız? ama insanlar sizi bilir tanırsa 2 ihtimal var
    *** ya gıcık ve burnu havada sanıp uzak duracaklar
    ***ya da sizi olduğunuz gibi kabul edecekler.
    her türlü hayatınız için olumlu birşey bu.
    valla deneyin bi kere
    elin adamına %52 güvendiniz şu kardeşinize bir güvenin hele :))
hesabın var mı? giriş yap