• 13. cumhurbaşkanı adayı kemal kılıçdaroğlu'nun biraz önce kürsüde konuşurken ağzından çıkan, gaflarına bir yenisini eklediği ifade.

video

mersin güneydoğu'nun incisiyse, sakarya meydan muharebesi sakarya'da geçiyorsa, pek âlâ konya da ülke olabilir!
  • kılıçdaroğlu dediyse doğrudur diye düşündüğüm beyanat. koskoca kılıçdaroğlu yalan mı söyleyecek?

şaka maka seçime kadar daha neler saçmalayacak çok merak ediyorum. inşallah amerika'yı mahalle falan ilan etmez.

(bkz: demans)
  • yaşlıları sahneden alalım çok yoruluyorlar…

biri zor yürüyor, birinin zaten akli dengesi yerinde mi şüpheli öteki yorgunluktan ne konuştuğunu bilmez tv önünde içi geçen dayılar gibi… lan bir salın şu ülkeyi yaa…
  • doymuyor gaf yapmaya. geçen gün cumhur ittifakının liderleri olarak bir araya geldik diyen kk, şimdide konya hollanda dan büyük bir ülkedir dedi. hem de 2 defa bu ifadeyi kullandı.
    abicim şu adama prompter kullandırın. rteye boşuna mı prompterdan okutturuyorlar zannediyorsunuz. çünkü küçücük bir hata, gaf seçmende olumsuz algılanıyor.
    kazanılacak seçimi elinizle vereceksiniz

https://twitter.com/…?t=indfrt0b835zqinb6iq-ta&s=19

edit; şimdi araştırdım daha öncede konya'ya ülke demiş kk. çorum'a da ülke demiş. trakyaya il demiş.
    hani nasıl ki menderes havalimanını biz yaptık diyorsa rte sende öylesin abicim
  • hollanda 41.850 km²
    konya 38.873 km²

3 bin km² için dedeyi kırmayalım.
  • "ey konyalılar! konya'yı ülke yapalım mı?"
  • bu adam hemen her konuşmasında türkiye'nin bütün illerinden ülke olarak bahsediyor. şaşırdı diye düşünmek istiyorum, dili sürçmüştür diyorum ama bakıyorum istisnasız her konuşmasında bütün illerimizi ülke olarak tanımlıyor. demek ki bu şaşırma ya da dil sürçmesi değil. dolayısıyla daha il-ülke kavramını ayırt edemeyen adamın bu ülkeyi ciddi ciddi yönetebileceğini mi düşünelim ya da inanalım?
  • aman ne büyük dert. ülkedeki işsizlikten, açlıktan, hukuksuzluklardan, yolsuzluklardan büyük bir gaf. mevcut cumhurbaşkanının gafları sıralasak bağdat'a yol olur. derdinizi s.keyim sizin...
hesabın var mı? giriş yap