• otobüslerde emniyet kemerinizi takın. size "salak" gözüyle bakanlar olacaktır evet ama kaza durumunda "yaşayan salak" olmanızı sağlayacaktır.
  • direksiyon başında uyudum demeyelim de köpeğe çarpmamak için manevra yaptım diyelim.

tashih: görsel
  • aklınızda bulunsun yüksek hızlarda giderken yolunuza atlayan bir hayvan olduğunda kontrolü kaybetmeden soğukkanlı bir şekilde yolunuza devam etmeniz yani hayvana vurmanız gerekiyor , araç hayvana vurduktan sonra hafif yalpalar sonra rahatça toparlarsınız. ani refleks gösterip kaçmaya çalışırsanız böyle bir facia yaşatabilirsiniz. özellikle bu konunun ehliyet derslerinde verilmesi gerekiyor.
  • vicdan, mantıksızlık değildir büyük ihtimalle. şoföre sorsan o da köpeğe çarpmayı daha mantıklı bulacaktır şarampole yuvarlanmak yerine.
    dikkat eksikliği ve ardından panikle hareket etmektir nedeni büyük ihtimalle.
    ben köpeğe çarpardım demesi kolay ama acil bir durumda serin kanlı hareket etmek çok zor.
  • ani gelişen olaylarda bazen refleksler yanlış karar vermenize sebep olabiliyoe. şöförün daha tecrübeli davranması beklenir ama bu olayda çok yanlış karar vererek büyük felakete sebep olmuş.
    yazık.
  • çanakkale köprüsünden gitseydi kaza yaşanmazdı diyen sjwlerin damlamamasına şaşırdım.
  • sokak köpeklerinin sebep olduğu bir başka kıyım.
  • erzurum - ankara arası günübirlik bir yolculuk yapmak zorunda kaldım. akşam 7 de bindigim otobüs şoförü hiç degismeden erzurum'a gittik. molalarda tokagrafa ehliyet değiştiriyor. sabah saat 9 gibi erzurum'a indik. öğlen 15 otobüsüyle geri dönerken aynı soforle ankara'ya döndük.
  • (bkz: #139664281)

çok enteresan. köpek taparlar damladan önce entry girip 'köpertparlar damladı' demek de ne bileyim...
  • köpeğe çarpmamak için manevra yaptı, otobüsteki 1'i çocuk 6 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi yaralandı.

edirne'den bodrum'a giden ibrahim güner'in kullandığı yolcu otobüsü, dün sabah kırklareli lüleburgaz'a geldiği sırada facia yaşandı. şoför yola çıkan bir hayvana çarpmamak için manevra yaptı. otobüs kontrolden çıktı. yol kenarındaki demir bariyerleri aştı. şarampole yuvarlandı. ihbar üzerine kaza yerine sağlık, jandarma, polis, afad ve itfaiye ekipleri sevk edildi. otobüs şoförü ibrahim güner ile sabahattin iğdi, özcan bayraktaroğlu, ceyhun erol, caner üste ve 7 yaşındaki berat çiftçi'nin hayatını kaybettiği, 25 kişinin de yaralandığı belirlendi.

haber linki

haber linki
hesabın var mı? giriş yap