• basına yansıyan olaylardan, bugün kırşehir'deyiz : (bkz: (http://www.yenimeram.com.tr/…asi-korkunc-320817.htm) not: aile içi ısırma ve parçalama girişimi olup köpeklerin üstüne atılmış olabilir. palu ailesi realitesini unutmayalım. kadının tipini de kimse beğenmemiş diye duyumlar var. otopsi, olmadı ısırık biyopsisi filan yapılmalı. hayvan-taparlar göreve!
  • tek bir insanın bile hayatı tehlikedeyse bende istiyorum.deli gibi köpek sevdiğim halde.ama bunun yolu elbette öldürmek olmamalı.kısırlaştırmak düzgün barınaklar kurmak olmalı.
  • "ay kıyamam biz onların yaşam alanlarını işgal ettik"...
    hayır lan, etmedik.

git dağa, bayıra, ormana; köpek göremezsin oralarda. yoklar. çünkü bu hayvanlar dağda, ormanda yaşayabilen canlılar değiller. insana bağımlılar, insan neredeyse bunlar da oradalar işte. dolayısıyla kimse kimsenin doğal yaşam alanını işgal etmiyor; köpek dediğin, insanın paraziti olan bir canlı türü yani. ben olmazsam, onlar da olmazlar. o "doğal yaşam, doğal yaşam" dediğiniz yere atsanız köpeği, iki gün sağ kalamaz. hayvanın "doğal yaşam" alanı şehir olmuş, adapte olmuş işte; neyin savunmasındasınız siz?

isteyen evine alıp besler, kimse engel olmuyor zaten buna. ama sokakta yaşayan köpekler her daim toplum için yüktür, tehdittir; bu da son derece net! öte yandan aç kalıyorlar, üşüyorlar, ölüyorlar; onlar için de zorlu bir hayat var sokakta. barınakta yaşasınlar işte, onlar da iyi olsunlar, biz de iyi olalım; ne var bunda?

barınaklara toplayın abi. bu kadar basit.
  • ülkenin hala gerizekalı olduğunu, sorgulamadan, soru sormaktan aciz olduğunu, linç kültürüyle yol almaya çalıştığını bilen yöneticler ve onların maşalarının yarattığı algı sonucu çok normal böyle salak isteklerde bulunmanız. kafanız çalışmıyor çünkü, iyice mal oldunuz ne koyarlarsa önünüze yiyorsunuz. işin ilginç tarafı her iki taraf da aynı algı yönetimini kullanıyor. hayvanseviciler de linç üzerinden yürüyor, sevmeyen yöneticiler de. yanlış anlamayın çok zeki oldukları için yapmıyorlar bu algı yönetimini, siz çok aptalsınız.
  • hayvan severlerin buraya bekleniyorsunuz
  • köpekler kalabilir sonuçta eğitilebilen canlılar. ben tacizsiz ve kavgasız sokaklar istiyorum çünkü buna sebep olan canlılar eğitilemiyor.
  • sokak köpeklerinin lise öğrencisini öldürmesi: (bkz: #85389534)

"haytap (hayvan hakları federasyonu)
    kayseri hacılar'da yaşanan gerçekler
    haytap özet tespitleri :
    * yaşanan olay maalesef gerçek , yani bir çocuğun öldüğü ve bir çocuğun kulağının da kesilerek koptuğunun köpek saldırısı olduğu gerçek. olayın 13dklık videosunu izledik
    * hseverler tarafından uydurulan hiçbir veriye dayanmayan komplo teorilerinin gerçeklikle alakası yok. ensest ilişki , cinsel taciz , sırttaki yaraların dövme olduğu , fbook ile yaratılan görselle olaya gerçeklik kazandırmalar tamamıyla klasik sosyal medya gazı. üstelik bilip bilmeden akıl vermeler , hayvana tecavüz hikayeleri veya adli tıpı ya da jandarmayı fbook twitter üzerinden nafile yönlendirme çabaları"

edit: sebep olarak açlık yanında kısırlaştırma olmaması deniyor ama bu doğru değil. herhalde çözüm diye sundukları şeyin çözüm olmadığını örtbas çabası var. bir sürü araştırma var, buraya bir adet bırakıyorum: " neutered dogs were more likely to show aggression when delivery workers approached the home, when strangers walked past their home, when joggers, cyclists, and rollerbladers passed by, when they were approached directly by an unfamiliar female dog, when an unfamiliar person approached the owner or another family member or even just visited the home, and when small animals such as cats or squirrels entered the yard. further, the earlier the age of neutering, the worse these effects were." kısırlaştırılan köpeklerin daha agresif olduğu , kısırlaştırılma yaşı erken oldukça bu etkinin arttığı, bisikletçilere, tanımadıkları insanlara, küçük hayvanlara daha çok saldırdıkları tespit edilmiş. (bkz: https://www.psychologytoday.com/…blems-in-male-dogs)
  • köpekler siksin sizi aq çomarları. soğuk hava ve açlıkla mücadele etmeleri yetmiyormuş gibi bide "insan"larla uğraşmaları gerekiyor. hem hayvanlara yaşam alanı bırakma hem de köpeksiz sokak istiyorum diye çığırtkanlık yap. dilerim istemediğiniz o "köpeklerden" daha beter duruma düşersiniz de hiç kimse de sizi istemez anca o zaman anlarsınız insan müsveddeleri sizi
  • ben de köpeksiz sokaklar istiyorum.

istiyorum ki güzel barınaklarda yaşasınlar. hastalık, bakımsızlık, açlık yüzünden barınaklardan kaçmasınlar...

istiyorum ki o barınaklar bağış alsın, vergiden pay alsın...

istiyorum ki o barınaklardan köpek alınsın, petshoplardan, para göz köpek sahibi tüccarlardan para karşılığı cins köpekler almak yerine...

istiyorum ki herkes köpek alsın evine birer tane... bakımı, aşısı, maması, kısırlaştırılması daha az zorlasın bütçeyi.

istiyorum ki her hayvanın evi olsun. sevgi görsün. sokaklar da köpekler de daha güvende olsun.

ama olmuyor. o yüzden olana kadar sokak hayvanlarına elimden geldiğince bakmaya devam edeceğim.
  • o zaman sokakları hemen terk et, diye cevap verilesi.*
hesabın var mı? giriş yap