şükela:  tümü | bugün
  • akp'lilerin son 1.5 ay içerisindeki ruh hallerini anlatan ikili. bir sonrası geminin güvertesinde koyma fantazisi olabilir, koşulsuz biat edenler dikkatli olsun lütfen.
  • bir akp'linin dediği her şeyin tam tersi gerçektir. her dediklerinin zıttı çıkar.
  • biri seçimden hemen sonrası, diğeri seçimden biraz sonrası olmak üzere ikisi de akp'li lafıdır.
  • çekirdeğimi çitliyip izliyorum, koyduk mu tayfası; bim ve a101'den bir bok alamaz hale geldiğinde filmin en heyecanlı yerine gelmiş olacağız.
  • koyduk mu derken nasıl dışlıyorlarsa, şimdi de aynı gemideyiz kelimesine karşı ben dışlıyorum kendilerini

neden mi?

inşaat sektöründeyim, dövize güvenenler berbat olacak diyorlardı ya, tam tersini yaptım ve berbat olmadım, hayatımdaki tüm sorumluluklarımı yerine getirecek şekilde işlerimi düzende tutuyorum, eskisinden daha az kazanıyorum, yine de kazanıyorum. sırtımı herhangi bir partiye, güce, otoriteye yaslamadığım için de dalgalı denizde biraz daha fazla yoruluyor ama batmıyorum

aynı denizde, bir zamanlar her türlü uyanıklığı yapıp, koyduk mu çirkefine yatanlar ise şu anda ağlıyor, aynı gemideyiz diyorlar, ama dertleri batan gemiden kurtulmak için yüzmeyi bilen birilerini yanlarına çekmek

geçiniz, ben oturup izleyeceğim boğulanları, hiç de acımıyorum kendilerine, zira bir zamanlar türlü çakallık ile keselerini doldurmaya çalışanlar, feveran halindeler

özetle (bkz: svihs)
  • aynı gemidekiler birbirine koyup dursun işte..
  • yıllarca parayı betona gömecekler. adamlar yol yaptı diye öveceksin. halkbank vurgununa montaj diyeceksin. bu ülkenin kurucularına ayyaş deme cesareti gösterecekler, ülkenin bütün kuruluşlarını peşkeş çekilmesine göz yumacaksınız. vergimi düzenli ödememe rağmen hakarete uğrayacam. işsiz olduğum dönemde durduk yere gss borcu çıkarılacak hem de silinmeyecek, ama sabancı holding'in mehmet cengiz'in milyar dolarlık vergi borçları sıfırlanacak. ondan sonra aynı gemideyiz !!! yok ya

biz mustafa kemal'in bandırma gemisindeyiz; siz de vahdettin'in ingiltere'ye kaçtığı gemide
  • (bkz: pervane)
  • evet aynı gemideyiz ve evet gemiye çok iyi koydunuz. biz secim oncesinden beri bu hisle yaşıyorduk, size yeni yeni geliyor kafası. biz artik aciyi hissetmiyoruz. zevk almaya mi başladik yoksa?!