şükela:  tümü | bugün
  • dün gece uyamadan önce aklıma gelen ve uyurken cem uzan misali deneyimlediğim köşeyi dönme fikri.

şımdi şöyle arkadaşlar biz babadan fakir bi aileden geliyoruz . babam fakir babamin babasi fakir ve bu bir sekilde dnaaktarimi sayesinde genlerime işlemiş bir fakirlik.

haliyle kaçış yolları ariyor insan ve bu bahsi gecen fikri düşündüm ? kredi cekip yurt disina cikicam ve kalan hayatimi orada devam ettirmek istiyorun.

bunun yaptirimi nedir ? cunku krediyi cektigim gibi ulkeyi terk edicem , beni yurt disinda bulabilirler mi ? bir daha turkiyeye girebilir miyim ? ben kactim diye anneme babama haciz gider mi ? yerlestigim ulkede bu kredi borcu icin sikinti yasar miyim ?

bu konularda bilgi sahibi arkadaslar yesillendirirse cok mutesekkir olurum .

edit : vize esnasinda banka dökümleri vs inceleniyor diyenler olmuş . çok iq gerektiren bi sey degil bu , önce vize alınıp krediyi vizeden sonra cekebilirim ?

edit 2 : interpolden çok korktugum icin bu fikri askıya almayı düsünmeye baslayacaktim ki birden aklima cem uzan geldi. ulan adam ülkeyi dolandirdi interpol yakalayacak olsa onu yakalardi . benim gibi kıçı kırık adamı napsın .

edit 3 : 20 bin euro ile yurtdışına kaçmis olsam en kotu (bkz: work and travel) tadinda garsonluk gibi ayak isleri yapip ortalama duzeyde gelir elde ederim . 10 bin euro kiraya gitse 5 bin yemek yol vesaire . kalan 5 bin euroyu da götüme sokarim.

git gide daha mantikli gelmeye basliyor.
  • hırsızlık konusunda fikir istenen konu.

ne desem gg. pis herif.

edit: duyar kasıyormuşum da bankalar en büyük hırsızmış da..

hırsızlardan çalınca hırsız olunmuyor galiba? gidecek yurt dışına, yiyecek paraları, sanki bana robinhood.

çok ahlaksızsınız çok.
  • riskli bir plandır.

önce bankalardan kredi çekilir,

sonra kimliği kırıp suriye'ye kaçılır.

mülteci olarak türkiye'ye tekrar gelinilir.

paralar afiyetle yenir.
  • fakir adama kredi vermezler, daha doğrusu kaçabilecek kadar kredi vermezler. sürünecek kadar kredi verirler.

baştan sıçmış yani plan.
    üzgünüm.
  • fakirlik dna'larına işleyen bir adam çok yüksek meblağda kredi verilmeyeceği için geçersiz başlıktır.

konu kilit.
  • kefil düşmandan seçilirse tutacak plandır. bir de parayı çekip dımdızlak gitme tabi yurt dışına, hemen parayı akla ve kısa sürede kârını topla. mahkeme filan derken çözülene kadar parayı toparla.
  • malı mülkü olmayana hem de borcu olana vize her yer vermez. önce nereye gidebileceğini nasıl yaşayacağını planlayıp sonra kredi işini halltmek lazım.
  • ekşinci sözlük tadı mı alıyorum dedirten sorudur. (bkz: ekşinci sözlük)
    genetik fakirseniz tek çare zengin koca bu şekilde gen havuzunu "zenginleştirebilirsiniz"