• berbat bir karanlık dönem yaklaşırken mezun olmak üzere olan gençlere tavsiyelerdir. ben 2001 krizi sonrası 2003 te mezun olmuştum. bizim mühendisliklerde üst sınıflarımız emlakçılık veya bankacılık yapıyorlardı. askerliği bitirdikten sonra bile 4-5 ay da zar zor bir işe girmiştim.

benim tavsiyem erkekler için önce askerliği aradan çıkarsınlar. mümkünse yüksek lisans yapsınlar. iş bulana kadar süreci verimli değerlendirsinler. evde sabah ik ilanlarına 1-2 saat bakılıyorsa günün geri kalanı kişisel gelişime ayrılmalıdır.
    eğer ki para kazanma aciliyeti varsa önce yurtdışı nda iş bakılmalı. yabancı dil yoksa (ki bu çok acı) seve seve öğrenilmeli. bir şekilde bütçe yaratılmalı. bunun parası kendini ileride çok rahat çıkaracaktır.

mühendislik bölümleri için kesinlikle bim, leed, pmp gibi giderek önem kazanmaya başlayan konularda nasıl kendinizi geliştireceğinize dair çalışmalara girişin.
    ama kesinlikle umutsuzluğa kapılınmamalıdır.
  • yapabiliyorlarsa yurt dışındaki üniversitelerin yüksek lisanslarına başvurarak oradaki bir projede çalışarak hem öğrenim hemde maddi durumlarını idare edebilirler, biz yapamadık bari siz yapın
  • (bkz: kpss)
    (bkz: entry nick uyumu) hic bu kadar yerinde olmamisti.
  • zengin erkek veya kadin bulun evlenin
  • ne yapacağını bilemeyip, süre kazanmaya çalışarak sonunu sürekli erteleyen bendeniz yerimi aldım, dinliyorum.
hesabın var mı? giriş yap