• bir kac beden buyuk alip buyuyunce de giyer zihniyeti ile yapilmis bir eylemdir.

(bkz: yaran başlıklar)
  • (bkz: haydar)

(bkz: vural)

(bkz: mükremin)
  • (bkz: shaquille)
  • genellikle dede ismi koyulmaktadır.amma lakin ki çift isim koyun be kardeşim yazıktır çocuğa
  • junior abdulrezzak denirse sıkıntı olmayacak durumdur.
  • ileride büyüyeceği düşünülerek yapılan hareket. çocuk ismi koysunlar da çocuk kalacağı taş çatlasa 18-20 sene. adını berkecan koydun, bu adam dede olunca ne olacak? berkecan dede mi olur allasen? bence gayet mantıklı.
  • hayatının kısa bir dönemini bebek, kocaman bir zaman dilimini de "koca adam" olarak geçireceğinden dolayı gayet mantıklı bir hareket fakat bebeğe yakışmıyor tabi.

hadi adını berkecan falan koydun. bebekken iyi gitti amanın da berke nerdeymiş ce-e falan tuttu da bu çocuk büyüdüğünde "ver berkecan amca elini öpeyim" de hiç olacak iş değil.

bu kadar da kasmayın, murat barış ozan falan koyun. her türlü gider. hadi sağlıcakla.
  • geçenlerde çay bahçesinde masalar arasında dolaşan bir ufaklık dikkatimi çekti. büyümüşte küçülmüş bir hali vardı. elinde bir mercedes anahtarıyla dolaşıp etrafı kesiyordu. kendine dil çıkaran bir çocuğun üzerine yürüdü önce oha lan dedim parmak kadar sıpaya bak, arkasından masalarına dönüp sonradan dedesi olduğunu öğrendiğim adama "çağırdım ama gelmiyo şerefsizler" dedi ufacık ağzıyla çüş artık dedim, garsonlardan bahsediyormuş. sigara yakmaya yeltendiğimde aniden şimşek gibi bakışlarını üzerimde hissettim işaret parmağını sallayarak "sigara içme zararlııı" diye kükredi. tamam abi dedim yakmadan bıraktım sigarayı tablaya. dedesi karışma yavrum amcana, kusura bakmayın falan dedi olsun dedim zararı yok madem rahatsız oluyor ufaklık. dik dik suratıma bakmaya devam ederken ne o anahtar sen mi sürüyon arabayı dedim. "eveeeeet" dedi. yavaş kullan kemerini de tak e mi dedim tamam dedi sırıttı sıpa. adın ne bakalım senin dememle "turgut" cevabını almam bir oldu. çocuk tam bir turgut'tu valla. turgut diye çocuk mu olur be veledin suçu yok valla. hayata 35-40 yaşında başlamış.
  • kendi ismimin vural olmasını isterdim açıkçası. bana çok klas bir isimmiş gibi geliyor. düşünsene;

-vural amca bize heaçlık veesenee.

v- heassiktir lan ordan.
  • (bkz: mahmut)
hesabın var mı? giriş yap