• (bkz: abdurrahman) elini öperim lan öyle bebeğin
  • çok saçma bir davranış. mesela benim adım bebekken emrecan'dı büyüyünce nurettin oldu. doğrusu budur.
    nurettin de harbi kötü lan bebeğe...
  • insafsızlık örneğidir. mesela bebeğiniz yeni doğmuş, yakın arkadaşlarınız gelmiş ziyarete;

-eşin nerde göremedim?

-hakkı'yı emziriyo..

-oh oh afiet olsun hakkı'ya..
  • (bkz: şevket)

şevket diye bebe-çocuk ismi mi olur? olursa bıyıklı doğmuştur!
  • -ay canıııımmm ne tatlı bi çocuuukk, gel yanımaaa, ay ne tatlııı, adı ne bunun annesi?
    -rıza.
    -....... ah rızacıımm (rıza ne lan!?) ay çok tatlııı, kaç yaşında?
    -1.
    -..........
  • geçenlerde çay bahçesinde masalar arasında dolaşan bir ufaklık dikkatimi çekti. büyümüşte küçülmüş bir hali vardı. elinde bir mercedes anahtarıyla dolaşıp etrafı kesiyordu. kendine dil çıkaran bir çocuğun üzerine yürüdü önce oha lan dedim parmak kadar sıpaya bak, arkasından masalarına dönüp sonradan dedesi olduğunu öğrendiğim adama "çağırdım ama gelmiyo şerefsizler" dedi ufacık ağzıyla çüş artık dedim, garsonlardan bahsediyormuş. sigara yakmaya yeltendiğimde aniden şimşek gibi bakışlarını üzerimde hissettim işaret parmağını sallayarak "sigara içme zararlııı" diye kükredi. tamam abi dedim yakmadan bıraktım sigarayı tablaya. dedesi karışma yavrum amcana, kusura bakmayın falan dedi olsun dedim zararı yok madem rahatsız oluyor ufaklık. dik dik suratıma bakmaya devam ederken ne o anahtar sen mi sürüyon arabayı dedim. "eveeeeet" dedi. yavaş kullan kemerini de tak e mi dedim tamam dedi sırıttı sıpa. adın ne bakalım senin dememle "turgut" cevabını almam bir oldu. çocuk tam bir turgut'tu valla. turgut diye çocuk mu olur be veledin suçu yok valla. hayata 35-40 yaşında başlamış.
  • bir kac beden buyuk alip buyuyunce de giyer zihniyeti ile yapilmis bir eylemdir.

(bkz: yaran başlıklar)
  • (bkz: hurşut)

yeni doğan bir bebeciği "hurşutcuumm, hanimiş hurşut, acıkmış mı hurşutum, aman da aman hurşut puştu" diye sevmek cidden çok mümkün görünmüyor. belli bi yaşa kadar "berke"yle idare edip sonra mı değiştiriyorsunuz anlamıyorum ki. çok enteresan.
  • (bkz: kadir ziya)

bildiğin mafya babası
  • küçük bir anıyla konuya katılayim:

eşim doğu yapacaktı ben de hastane önünde heyecanla bekliyorum. yakınlarda bir kadın sürekli olarak bekir diye sesleniyor. bekir dur bekir yapma. bekir aşağı bekir yukarı. kim lan bu bekir diye bir döndüm. 1,5 yaşında bir çocuk.

ulan bekir dediğin pos bıyıklı, sakallı bir adam olur. çocuğa bekir diye isim mi konu amk???
hesabın var mı? giriş yap