• rakıdan 100 lira alır mk
  • genelde mezeler 6-8 tl arasında değişmekte, 10 tl fazla.

hem porsiyonu küçük hem de fiyatı yüksek olunca insanın canını fazlasıyla sıkan meyhanedir.

daha dün akşam 8 parça kavuna 60 tl yazıldı alsancakta sıradan bi' meyhanede, 8 parça dediysem hepsini toplasan bir yarım kavun anca eder herhalde, hesabı öderken ciddi bir itirazdan sonra 45 tl'ye indirebildik, neyse ki rakı biraz ucuzdu da itirazla beraber oradan dengeledik hesabı.
  • 3 sene once antalya kaleicinde salas bir meyhaneye gitmistim. eger meze yemek istiyorsan adam sana geceligi 10 liraya tabagi kiraliyordu. orada da mezeler bittikce tazelenen acik meze bufesi vardi. bir yandan akustik performans. tabaktakiler bittikce, ezginin gunlugu sarkilarina eslik ede ede bufeye gidip yine dolduruyordun. sirin bir yerdi.

mezenin amaci doymak degil, tadini almak mentalindan oturu sanirim tabak kucuktu ama olsun; amerikan salatasiyla altlik, patatesle de istinat duvari yapacaksin. (bkz: cem yılmaz)
    rakinin fiyati da normaldi. degme keyfime. tabi simdi kim bilir ne oldu.

edit: mekanin yerini ve ismini hatirladim. isteyene yesillendiririm.
  • ortamını çok sevse de bir çoklarımızın meyhaneye sıklıkla gidememesine sebep olmaktadır.
  • bi şişe şampanya ya 1.000 tl alan pavyondan kat be kat iyidir
  • esnaflık diye bir şey kalmadı ve artık herkes birbirini daha fazla sikerek daha çok kazanmanın derdinde. mahalle meyhaneleri bile böyle artık. evinde, balkonunda, deniz kenarında, arkadaşlarınla kendi sofranı kuracaksın. vermeyeceksin bu orospu çocuklarına para. paran olmadığı için değil bir kültürü yok ettikleri için, insanlığa olan inancı yok ettikleri için, insanları enayi yerine koydukları için.

özellikle beyoğlu'ndaki yavşaklara.

türkiye'de esnaflık bitti kardeşim.
  • insaflı bir meyhaneymiş. ben olsam 50 lira alırdım. herkesin yoğurduna kimse karışamaz sonuçta.
  • sushi.co da arkadasımın kucucuk su ya 17 tl verdiğini bilirim o kadar da demiştim migrostan alalım dye :)

o yuzden meyhaneye suç bulmamak lazım
  • sarhoşken çok tatlı oluyorsun ... imza, meyhaneci
  • 4 dilim peynire 10 tl almasina ragmen laf edilen meyhanedir. en salas meyhanede bile 30 liradan asagi yazilmiyor su an 4 dilim peynire.
hesabın var mı? giriş yap