• aranızda hatrı sayılır bir miktarda yaş farkı bulunan, ve sizden küçük olan kardeşinizin sizin yüzünüzden ağlamasına neden olan ufak tefek şaka yollu yöntemlerdir. en basit örnek henüz aklı pek bir şeye ermeyen kardeşe "biz seni hastaneden bulduk getirdik, seni annem doğurmadı" demektir. küçük bünyede telafisi zor yaralar açmadan evvel öncelikle refleksif gözyaşları döktürür. aynı bünyeyi bunun bir şaka olduğuna inandırmak da pek bir kolaydır.*
  • en kolay ve hizlisi bir kizdan dayak yedigini soylemektir karde$ erkekse.

- gecenlerde elif seni nasil dovdu ama?!....
    - ueeee, hueeeeeee, eeeee, u uuuuu, annneeeeaaaa...
  • kucuk kardesin boynundan tutulur ve zorla bu entrylerin bulundugu baslik okutulur. boylece kucuk kardes hem simdi hem de baslik gordugu her yerde aglamak ister sayin seyirciler.
  • burun deliklerine birer leblebi tıkın. hemen ağlamazsa da bir kaç dakikaya kadar mutlaka ağlayacaktır. ben bunu gördüm
  • eğer henüz diş dökme evresine girmemişse bütün dişlerin dökülecek dişsiz kalacaksın derseniz mutlaka ağlar. benden epey büyük kuzenim bana yaptığında ben ağlamıştım ordan biliyorum. sonra toparlamak için yerine yenileri çıkacak dese de susmamıştım.*
  • tüm oyuncak bebeklerinin kafalarını vücutlarından ayırın.
    odasına giden koridora, hepsinin yüzü kapıya bakıcak şekilde dizin.
    koridora girmesini, ve ona bakan 50 bebek kafası görmesini bekleyin...

afiyet olsun.
  • kardeşin yaşı 4-5. patates kafanın canlı bir varlık olduğunu zannetmekte, ve çok sevmekte onu...

- idilcim sen yokken patates kafa geldi, nerde idil ablam diye sordu.
    - aaaa naptın
    - içeri çağırdım içerde idil dedim
    - aaaaaa sora
    - sora da doğradım, kızarttım ve yedim patates kafayı
    - neee üüühüü
    - hehe tadı çok güzeldi
    - üühüeühüeühüühühühüühühü

televizyonlarda o aralar sıkça çıkan patates kafa reklamları da birden tesadüfi bir şekilde kesilir, ve zavallı kardeşimiz patates kafanın öldüğünü inanır...
  • kişinin psikopata bağlamasıyla yapacağı hareketler bütünü.
  • cikolatasini yiyin..
  • kucuk cincuce ile karanlik bir dolaba girilir. dolap kilitlenir ve ona ikimizin sonsuza kadar bu dolapta yasayacagimiz gercegi ve anne babasini bir daha hic bir zaman goremeyecegi bir bir itina ve sabirla anlatilir. acikli ses tonuyla konusmak etkiyi oldukca fazlalastirir.
hesabın var mı? giriş yap