• günümüzde hatrı sayılır bir müslüman çoğunluğu için "kul hakkı" temel besin maddesi haline geldiğinden görmelere doyamadığımız insan varyasyonudur. sözlükte halen tanım yapmak elzem mi değil mi bilmeden, etmeden yılların alışkanlığıyla tanım cümlemi yapıp her ihtimale karşın götün güvenliğini sağlayayım cümlesiydi bu. söylemek isteyeceklerimi bundan sonra söylüyorum.

kul hakkı yemek bir şey değil sevgili arkadaşlar. çünkü düzen bizim sandığımız gibi değil belki de, algımızda, anlayışımızda, zihniyetmizde problem olabilir. yok abi, ben artık kimseye kusur ya da suç atfetmiyorum. insanlara haksızlık ediyormuşum gibi geliyor.

siz de kısa bir süreliğine farklı bir açıdan bakmayı deneyin, anlayacaksınız beni. mesela bakın ne olmuş yakın zamanda:

http://finanshaber.mynet.com/…-banka-yonetecek/1607

çorum meslek yüksek okulunda iki yıllık bölüm bitirmiş adam vakıfbank yönetim kurulu üyeliğine atanmış. neden olmuş böyle bir şey? neden olacak, çünkü memleketin en iyi okullarının sıralarında dirsek çürütmüş, oradan mezun olunca en zor kurum sınavlarını kazanmış ve senelerce kurumuna alnının akıyla hizmet etmiş olan adamlar orospu çocuğu da ondan. çünkü bu adamlar öyle bir şerefsiz ki, öyle haysiyetsiz ki, kurum sınavını kazanmakla yetinmemişler, bir de mali tahlil sınavını vermek için, kambiyo sınavını kazanabilmek için çalışmaya durmadan devam etmişler. emek harcamışlar, evet bu haysiyetsiz pezevenkler emek harcamış utanmadan. hangi devirde yaşıyorsunuz lan siz, emeğinizle, liyakatinizle bir yerlere gelmeyi nasıl umut edebilirsiniz?

kpss'de kopya çekilmiş, yüzlerce insan ailecek dereceler yapmış, cemaat gazetelerinde boy boy resimler, röportajlar. neden oluyor bunlar? çünkü aylarca eve gömülüp en sikindirik konuları çalışmak zorunda kalan insanlar da bu götveren bankacılar gibi orospu çocuğunun dik alası. utanmadan emeklerinin karşılığını bekliyorlar, hak ettikleri yerlere yerleşmek istiyorlar. naif ibneler soruyorum siz;, emeğin, alınterinin bu zamankinden daha fazla değersizleştirildiği, yerin dibine sokulduğu bir dönem oldu mu hiç? halen oturmuş alınterinle bir şeyleri başarma peşindesin.

bak başka ne olmuş, bunları görün ki asıl haysiyetsizliğin, puştluğun kendinizde olduğunu iyice anlayın:

http://www.odatv.com/…bacan-anlatiyor...-0110101200

işe girerken verdiği askerlik belgesi sahte çıkmış ama hukuk fakültesini bitirir bitirmez, güzel memleketimizin en büyük bankalarına başhukuk müşaviri olmayı başarmış kendisi. neden böyle bir şey olmuş? söyleyeyim; çünkü hukuk fakültesinden mezun olan birçok dallama, şerefsiz avukat adayı gibi sikindirik icra dosyalarının peşinde ömrünü çürütmemiş. icra memurlarının azarlarına tahammül etme gafletine düşmemiş, okulu bitirmiş birkaç yıl sonra da bankaya genel müdür yardımcısı olmuş. halen diğerlerinin ememği, alınteri diye hayıflanan var mı lan aranızda hakikaten? çok kafanızı takmayın, bu sözcükler newspeak sözlüğü misali çoktan lügatımızdan çıkmış olacak yakın gelecekte. emek, emek ne lan amına koyim? selvi boylum zamanında kaldı buna yüklenen ulvi anlamlar.

ygs mi, öss mi ne sikimdir adı? yok kopyaymış, yok şifreymiş. e sen tüm seneni, gençliğinin en güzel dönemlerini oturup sikimsonik testler çözerek geçirdiysen elin oğluna ne? hadi halen emek, hakkaniyet de de götüne sokuvereyim bu kelimeleri. hangi çağda yaşıyorsun, nasıl bir dönemdesin şöyle kafanı kaldır da bak biraz etrafa.

ama hepsi bir yana, iyi ki yüce dinimiz (s.a.v) var da çeşitli aktivitelerle bu kul hakkı yediği söylenen kişiler günahlarından arınabiliyor. misal kadir gecesi, çok şükür ki böyle bir gece senedi bir gün de olsa var. edilen bir dua bin dua yerine geçiyor. o gün okuyacağınız bir sübhaneke vurguları ve telaffuzu doğru yaptığınız takdirde 32 ayetel kürsi (s.a.v) yerine geçebiliyor. hatta iki inna taynanın 26 etteyatü yerine geçtiği yönünde tevatürler duydum. vay arkadaş ya, neyse söyleyeceğim son söz şudur ki, hiç sanmıyorum ama, eğer ki yukarda bir tanrı varsa da, umuyorum ki sizin sandığınız kadar mal biri değildir.

edit: biraz uzun bir tweet oldu. sorry
  • an itibariyle bazı ülkelerin yönetiminde yer alan, şirketleri yöneten, paraya para demeyen kişidir. müslümanlığı ise göstermeliktir.

dümbüğün önde gidenidir.
  • ösym çalışanı olması muhtemel olan müm'in kardeşlerimdir.amin.
  • bu müslüman türü yediği kul haklarını cemaatle de paylaştığı için bu ülkede başbakanlığa kadar yükselebilmektedir.
  • gider, üzerine 2 rekat namaz kılar. oh mis. metabolizmayı hızlandırıp hazmı kolaylaştırıyormuş diyolla.
  • gıybetin kul hakkı olduğu düşünüldüğünde sayıları milyonları bulan insanlardır. ayrıca hakka girmek genellikle daha gizli kaldığından ve oruç tutmamak, namaz kılmamak gibi bazı sosyal çevreler tarafından kolay algılanıp rahat yargılanan, kınanan olaylardan olmadığından, inançtaki riyakarlığın en çok su yüzüne çıktığı hususlardandır.

asgari ücretle çalışan işçisinin net maaşından ssk primini düşmeye çalışan godaman patron amca lafım sana.
  • türkiye'de bolca bulunan müslümandır. devlet memurluğuna torpille başka insanların hakkını elinden alarak atanarak, bir ömür boyu kul hakkının gözüne de vuran müslümandır ayrıca.
  • hakkını yediği kuldan helallik almadığı sürece azap görecek müslümandır. zira allah kul hakkının affedilmeyeceğini bildirmiştir. tabii bu kısım inananları bağlıyor, inanmayanlar için ise yiyin ağalar yiyin.
hesabın var mı? giriş yap