• (bkz: makbul kürt)
  • kimilerine göre (bkz: gerçek kürt bu değil)

kimilerine göre (bkz: gerçek türk bu değil)

acı olan, kürtlerin terörist olmadıklarına şahadet getirmeye zorlanmaları.
  • (bkz: benim kürt ama bir türk'ten daha fazla türk arkadaşlarım da var)
  • (bkz: başlık açayım derken çığır açmak)

kusurun amına koymuşsun kardeş. kusur mu kalmış amına koyayım?
  • ırk isimleriyle ideoloji yapmak saçma, ama hak veriyorum aslında, normalde uluslar devlet yaratırken bizde devlet bir ulus yaratmıştır. dönemin şartlarına uygunluğuna bir şey diyemem ama günümüz için saçma, kasıntı bir görüş beyan biçimi. insanın insani, evrensel veya vatansever duygularını dile getirmesi için bir ırk adı anması, türklükle sınanması anlamsız.
  • kürt faşistlerini dertlere sürükleyen cümledir.

- milliyet filan bunlar çok önemsiz şeyler "türk" filan gereksiz, kim çıkarıyor bu "türk" laflarını ya, hepimiz insanız sonuçta, dünya vatandaşıyız bik.bik.bik.
    * aynı şekilde türkiye cumhuriyeti'ne tabi olduğumuza göre hepimiz türk vatandaşı oluyoruz di mi abi?
    - saçmalama ne türk vatandaşı, kürdüz biz, kürt vatandaşıyız, milliyet önemsiz olabilir ama kürt önemlidir, hepimiz dünya vatandaşıyız ama biz ayrıca kürtüz, kürdüz demiş miydim.. evet milliyetçilik kötüdür ama biz şanlı kürt soyundanız, yanlış anlaşılma olmasın, milliyetçilik kötüdür ama kürtlük süperdir, sanki çok az kürt dedim, her neyse öyle işte, milletler filan yok olmalı sınırlar kalkmalı ama kürt önemli bak, çünkü biz kürdüz, türk kötü kürt iyi, milliyetçilik kötü, ama kürt lazım hacı gözünü seveyim..kürt bu boru değil.. milliyetçilik dünyanın en kötü şeyi ama kürt milliyetçiliği yapamazsan asimilasyona uğramışsındır ona göre, evet çok saçma farkındayım ama öyle işte.
  • tam olarak söylenmek istenilen aslen kürdüm;ama türkiye konusunda,mesele yurtseverlikse,mesele cumhuriyetin bölünmezliği ise öz be öz türk olandan bile daha türk'üm demektir.ve evet böyleleri de vardır.sıklıkla anadil eğitimine karşı çıkan aşırı milliyetçileri susturmak için söylenir.

(bkz: hem kürdüm hem de türküm)
  • (bkz: #37201101)
    kürt olduğu halde, mensubu olduğu halkı (etnisitesini) tanımlarken; bir hayvandan söz eder gibi "yedikleri kaba pislemek" tabirini kullanan yazarların olduğu bir evrende çok da şaşırılmayan söylem.

bir kısım kürtler de "eşit yurttaşlık hakkı" diye uğraş veredursun bu kimliksiz ve kişiliksizler için.
  • atatürkçü olarak geçinenlerin bile yerden yere vurduğu durum. sayın atatürkçüler: okuyorsunuz ama algıda seçicisiniz galiba. ne demiş kemal atatürk "ne mutlu türküm diyene" burada sen deme lan kürt, sen de deme çerkez,laz dememiş. türkiye cumhuriyeti çatısı altında yaşayan ve türkiye cumhuriyeti nüfus cüzdanını taşıyan herkes ben türk'üm diyebilir. neden zorunuza gitti ki !..
hesabın var mı? giriş yap