• mikrofonun karşısına kendini atıp dakikalarca propoganda yapıyorsan sonuçlarına da katlanacaksın. dede mede fark etmez.

neden bizim dedemize ninemize böyle şeyler yapan olmuyor acaba bir düşünelim bakalım. belki parti örgütünden fırlamış gibi konuşmalar yaparak insanları dellendirmedikleri içindir.

ek: bu entry'i düşünce ve ifade özgürlüğü açısından eleştirenler olmuş. ben dede fikrini açıklayamaz demiyorum, açıklar. ama onun fikrine katılmayanlar da bunun karşılığında dedenin eline verm- protesto hakkını saklı tutar. sonuçta burada akp'lilerin diğer partililere yaptığı gibi sözlü ya da silahlı bir saldırı yok. basit bir tepki gösterme var. demokrasi böyle bir şeydir. öğreneceksiniz zamanla.
  • gece gece ne duyar kasmışsınız yine ya. dede eğer yaşının adamı olaydı, başına bu soytarılıklar gelmezdi. tanımadığı etmediği insanların arkasından "hayin! vatan hayini!" diye bağıran da benim değil mi?

bırakın bu yufka yürek ayaklarını, bu saatte hiç çekilmiyor valla.
  • duyar kasanlara bakmayın siz. kim verdiyse eline sağlık.

cahillik ile prim yapılan bu ülkede. cahilin hakkını da böyle vereceksin.
    anlayacağı dilden ;)
  • kendi tipine şekline bakmadan mustafa kemal atatürk'e dil uzatan bir goblin için duyar kasamam. keşke diş fırçasını götüne soksalarmış..
  • ekşi duyarcılar sarkık dede taşşağı yalama moduna girdiler tabi. iyi olmuş. siktirsin önce diş fırçalamayı öğrensin. sonra kürtaj yapar.
  • laiklik elden gidiyeahcı dayıya diş fırçası vermişler.

link

dayıyı unutanlar için

(bkz: 155'i ararım diye kadını tehdit eden yobaz dayı)
  • önedit
    uzun okumayı sevmeyenlere kısa bişey yazayım. 300 tane mesaja tek tek cevap verdim, biraz daha aydınlatıcı olsun diye şuradan bir soru sorayım;

1-)bu eylem kararsızlara ve oyunu zaten muharrem inceye yada muhalefete verecek olanlar dışında bize ne kazandırdı?

2-) üç beş ergen ve chp’li teyze bu görüntüyü facebook ve watsapta paylaşıp, ehehueuu yapacak egolarını tatmin edecek diye, tek bir oy için 50 günde 105 miting yapan hiç bir kanal vermemesine rağmen meydanları dolduran e miting ile bir kişin bile oyuna etki edebilmek için sosyal medyayı kullanan, cezaevinden miting yapmak zorunda bırakılan muhalefete bu eylem ne kazandırdı?

3-) her boktan mağduriyet devşirmeye çalışan özellikle a haber gibi leş leş kanallar bu olayı haber yapıp, havuz medyası cnn ntv atv star bu videoyu alıp insanlara gösterirse, bu aylardır çalışıp bir yerlere gelen muhalif harekete darbe vurulmuş olmayacak mı? hangi kararsızın oyunu almayı planladınız da böyle birşey yaptınız?
    bir aday 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım diye bağırıyor 81 milyon. o fırça verdiğiniz adamı bırak ömer turan’ın, burhan kuzunun, fatih tezcanın, melih gökçekin de bu 81 milyona dahil olduğunu biliyorsunuz değil mi? bir aday herkesi kucaklayacağım diyor bir aday her türlü zorluğa göğüs geriyor engellemelere elektriklerinin kesilmesine rağmen mitingler yapıyor bir adayın özgürlüğü bile elinde değilken cezaevinden insanlara ulaşmak onlara dokunmak için çırpınıyor... muhalefet ilk defa bu kadar organize ve birlik halinde, ince eleyip sık dokurken...

yapmayın arkadaşım smacım duyar kasmak falan değil, günde onlarca insanla sırf 1 oy için konuşuyorum ben, numaralarını alıyorum sandığa gidemeyecek olanlara partili olmamama rağmen yardım ediyorum, 24 haziran günü 1 oy için 20 kişiden fazlasını sandığa taşıyıp sonra ysk nın önünde gerekirse o oyları korumak için kafamın gözümün yarılması pahasına sandıkları bekleyip sonuçları izleyeceğim. 1 oy kıymetli 1 oy... insanları şu 2 gün kala iki beğeni fazla alacağım diye irite edemezsiniz. çok pis küfür ederim de neyse. tutuyorum kendimi...

———————————————————————

itici olmuş. neden bilmem izleyince itici geldi..
    kim ne derse desin. bu dayı ve düşünceleri ne kadar tehlikeli olursa olsun.
    tek kelime ile yüzüm ekşidi...
    beni bilen bilir.
    ne yazdıklarıma bakın. bazen çok ağır yazdığımda savcı karşısına bile çıkmışlığım oldu ama bu hareket beni bile irite etti..

yaşlı bi dayı. iyidir kötüdür. odur budur ben bilmem. benim kadar keskin düşünceleri olan birini bile rahatsız etti ise bu olay. yapacağınız trolle sokayım başka birşey değil.

sakın ha bunu mazlum olandan yana durmak, ulan adamlar gidiyor? bunu görüp canın yandı falan diye yorumlamayın, belki bu adam cahil evet okumamış, geleceğimize etki ediyor ama olsun. yapmayın abi, ben adama üzüldüm. ben üzüldüysem bu çok kişiyi iriye eder.

kendi tarafına yaranmak için karşı tarafa böyle şeyler yapıp karşı tarafa itici görünmenin manası yok.

benden zaten oy alacaksın. senin hedef kitlen o amca arkadaşım. kim ne derse desin. herşeyi geç, oyu falan da kenara bırak yine yapılmaması lazım bir davranış.

eğri otur doğru konuş. ne kadar muhalif olsam da beni bile gerdi...

edit : işte bi sikim olmayacaksa bu sebepten olmayacak ki olması için 2 aydır götümü yırtıyorum ama birileri 80 yaşında her ne kadar pislik bir zihniyet olsa da bu zihniyeti aşağılamak üzerinden kendi seçmenini mutlu edecek bir siyaset izliyor, be söylüyoruz. bu yanlış bir yol.
    şu videoya bakıp masturbasyon yapmak gevşeklikten başka bişey değil. ortada cahil 80 yaşında yaşlı bi adam var. yarraaaam duyar kasmak değil bu sikik!
    anlamıyorlar anlamıyorlar. anlatmadan iktidarı alamıyorsun. inatlaşmak ile olmuyor. halka inme halkı belirli bir seviyeye çıkar diyor atatürk ama önce iktidarı alman lazım.

bu şekilde alamıyorsun amk neyini anlamıyorsun? cehepeli bir teyzenin, dişlerini fırçala çıkışı ile iktidar olunacak olsaydı, 15 20 senedir bu ülkeyi chp yönetirdi, beyninizi sikeyim. bu ülkede dişfırçası kullanım oranı da ortada okuma oranı da. bana kalsa, o chp’li teyzenin de ne eksiklerini çıkarır itin götüne sokarım ki aklınız şaşar ama olay farklı. ne chp’li teyze ne o akpli dede.
    arkadasım, havaya girmeyin. götünüz kalkmasın mitingler kalabalık diye. akıllı olun. bu rüzgarı arkamıza aldık madem, muharrem ince bile akıllı olacak. bizim oylarımız zaten incenin, bize oynamayın, ince’de bize oynamasın. yapacağımız şey bu saatten sonra karşı tarafı en azından rencide etmemek pek değerli sikik arkadasım. yaşın daha 20, gelmiş buraya bana duyar kasma diye mesaj atıyor yavşağın evladı! 35 yaşındayım. sıkıldım. kurtulmak istiyorum bu sikik zihniyetten ulan göttttt! ben bi hezimeti daha kaldıramam. sen belki de ilk defa oy kullanacaksın, ben her seferinde diyorum ki bu sefer oldu? olacak. sandık başında kavga ediyorum. karakola gidiyorum, işlem yapılıyor, dövülüyorrum dayak yiyorum. tehdit ediliyorum. ihale alamıyorum. iş yapamıyorum. sen ne yapıyorsun yarrak hasan? 80 yaşında cahil bi adama dişfırçası verip bu görüntü ile masturbasyon yapıyorsun. kusura bakma da senin bu yavaşlığından ötürü eğer bi 5 sene daha kaybedersem senin de yedi ceddinin de anasının amına o diş fırçasını sokarım amk yeter lan! ilk defa bu kadar yaklaşıldı! herkes ayağını denk alsın. sizin günlük, dakikalık zevkleriniz, internette paylaşıp iki tane beğeni fazla almak için yapacağınız şebeklikler için çoluğun çocuğun geleceğini riske atamam amk... yoksa eğer olay dalga geçip küfür etmek ise anlamışsınızdır sizin dalga geçtiğiniz küfür ettiğiniz yerde ben alayınızın ettiği küfrün kallavisini allah’ını tillahını ederim amk.
    siktirin gidin oy kullanmayacak insanlara oy kullandırın, muharrem ince’yi anlatın sikikler, klavye başında bana muhalefet kasmayın amk...

edit2:
    ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
    --- spoiler ---

gelen kutusu » @xxx 24 yaşındayım şuan 2.üniversitemi okuyorum düşünen yorumlayan sorgulayabilen bir insanım ama yaşadığım çevre ve ailemin bir kısmı benim gibi değil ve her seçimden önce akp dışında bir partiye oy vereceğimi söylüyorum hiç bir düşüncelerini bile benimsemiyorum fakat arkadaşlarım takıldıgım yerler ekşi sözlük gibi yerlerde insanların bu kadar ötekileştirilmesini kendilerini asıl gibi görüp akp’ye oy verenlere 2 sınıf insan muammelesi yapıldıgını gördükten sonra gidip akp’ye oy verıyorum ben eleştirdikleri insan olmasamda çevremde sevdiğim saydıgım insanların belli bir kısmı dalga geçtikleri kısımda bu seçimde oyumu rte ye vermeyeceğim diye kendime söz verdim oyumu muharrem inceye verecektim yine bu tutumdan dolayı insanların aşşağılanmasını gördükten sonra oy vermeye gitmeyeceğim seninde yazdığın entryi gördükten sonra çok mutlu oldum belki bazıları okurda bir ders alır 22.06.2018 01:29 koministimam2 -> xxxx: bu mesajını paylaşabilir miyim dostum? ayrıca rica ederim, şöyle düşün, bu insanların da canına tak etmiş 16 yıldır, lütfen öyle düşünme. belki senin istediğin tarzda ifade edemiyorlar ama inan bana onlar da güzel bir ülke istiyor, öğrenim hakkının parasız, emekli ananın babanın insanca yaşadığı bir ülke istiyor ama erdoğan nası hatalar yapıyorsa, bunca sene dilim gören insanlar da biraz acımasız olabiliyor. 6 sene suçsuz bir şekilde içeride yatan insanlar var güzel dostum, onların yakınları yazıyor burada. yazacağım o kadar çok şey var ki; bunca mesaj arasında uzatamıyorum zira senin de beni anlayacağını düşünüyorum ama rica ederim sandığa git, git ve bir vatandaş olarak ileride çocuklarına anlatacak bir anın olsun, o seçimde biz de vardık, değiştirdik düzeni ve çocuğum siz şuan rahat yaşıyorsanız bizim o verdiğimiz oy sayesindedir diye anlat, hatta bu. mesajı bile anlat lütfen. senin gibi sandığa gitmeyenler öyle düşünenler ile değişecek bu düzen, rica ederim bu mesajımı çok içten yazdığımı bil... bişeyleri değiştirmemiz lazım, yalnızca iktidara yakınlarına karşı savaşarak değil, seninle aynı tarafta olmasına rağmen seni sinir edenlere rağmen beraberce değiştirmemiz lazım. inan bana, inat yapıp vermiyorum ulan oy falan yavşaklar demek, öfkeyle kalkıp zararla oturmaktır. müsaadenle tekrar, bu mesajını entryde paylaşmak isterim ? 22.06.2018 01:44 paylaşabilirsin tabikide yalnız ismi kapatırsan mutlu olurum iyi geceler 22.06.2018 01:59 koministimam2 -> xxxx: eyv... iyi geceler dostum 22.06.2018 02:01
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---

gelen kutusu » @idi (#78340178) dostum selam, neden diş fırçası vermişler? 22.06.2018 01:41 koministimam2 -> idi: sen önce dişlerini fırçala demişti ilk videoda teyzenin biri :)) 22.06.2018 01:46 hadi ya, ulan hay amq ya. cidden şu başımızdakilerin yapışıp kalmasının en büyük müsebbibi bu cehepeli teyze saçı zihniyetindeki insanlar. her zaman ama her zaman illa küçük görecek, tepeden bakacaklar. amk bırak o da öyle yaşasın işte. e sen onu ve onun gibileri hep bir tık aşağıda görürsen sonra tayyip ülkenin içine etse de bunlar kendilerine daha çok değer verildiğini hissettikleri için vazgeçmiyorlar ondan. sonra da bu teyzeler ve aynı zihniyettekiler "aa bu çomarlar koyun bla bla" diyor... hayır şu başlıkta bile amk senin gibi yazan birkaç kişinin daha eski entry'lerine baktım. akp ile alakanız olmamasına rağmen dayıya üzüldünüz ya, tasvip etmediniz ya sizi bile hemen etiketlemişler amk... uzun oldu kusura bakma da, dediğim gibi bu zihniyet yüzünden başımızdakiler yıllardır orda olduğu için bu konuda doluyum :) 22.06.2018 01:55 koministimam2 -> idi: demin bir arkadaşa bi mesaj yazdım, cevap gelmedi gelirse senin mesajını da paylaşabilir miyim entrynin altında? 22.06.2018 01:58 koministimam2 -> idi: hem o zaman o arkadaşa verdiğim cevabı da okursun, aslında sana da cevap olarak sayılabilir o mesaja verdiğim cevap...? 22.06.2018 01:58 olur dostum 22.06.2018 02:04 koministimam2 -> idi: eyv:)) 22.06.2018 02:04
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---

elen kutusu » @endersgame0120 (#78340178) referandumdan sonra 2. oyumu kullanıcam evdeki herkes koyu akpartili ben nötr durumdayım ama inceye daha yakındım .benim dedem yaşamıyor ama yaşasaydı o amca gibi olurdu muhtemelen. benim ailemi ötekileştiren zihniyete oy vermemi kimse beklemesin. sırf şu videodan sonra yemin ederim 24 haziranda bu zihniyete oy vermiyorum boşa atmak daha mantıklı. ve yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. 22.06.2018 02:16 koministimam2 -> endersgame0120: dostum senden ricam... yazdığım entryi sonuna kadar oku özellikle 2. editi.. rica ederim. onları da anla, bak 6 sene haksız yere anası babası içeride yatan adamlar var ergenekon balyoz yüzünden, eğer aklından gerçekten geçiyorsa, ne olur muharrem inceyi bi dene. belki yıllar sonra çoluğuna çocuğuna anlatır, sizin insan gibi bir dünyada yaşamanıza bir akşam okuduğum bir yazı ve yazıyı yazan amcanızın bana söyledikleri sebep olmuştur dersin:) ne olur ki aslında küçücük bi ihtimal bile olsa bir insanın geleceğinde böyle anılmak benim için tarifsiz bir mutluluk olur:) en azından kötü bir insan olmadığımı anlamışsındır diye düşünüyorum. hayatımda en sevdiğim insan rahmetli dedemdi ve inan bana ben de biraz ondan sıkıldım ama onları da anla, çoğu yaralı çoğu daha çok küçük. onlara takılma. muharrem incenin söylemlerine bakarsan asıl nasıl bir zihniyetin gelmeye çalıştığını anlarsın dostum. belki bu zihniyet yarın biz de küfür edecek ama olsun, onlara da anlatacağız tek tek.. tane tane... yani sadece bak seni ikna etmek sana bişeyler anlatmak ile uğraşmıyorum. muharrem inceye oy verecek adama bile yaptığı yanlışı anlatmaya çalıyoruz. bunu sadece ben değil muharrem ince de mitinglerde yapıyor. inana bana beraber yaşayabiliriz ya. bu kavgalar son bulabilir :) bilmem belki bana güvenmek istersin ne bileyim:) 22.06.2018 02:24 keşke sözlükteki inceyi destekleyenlerin %10'u sizin gibi düşünse. her gün sözlüğü okuyorum , inceci girdiğim sözlükten nötr olarak ayrılıyorum maalesef. 22.06.2018 02:33 koministimam2 -> endersgame0120: yok yok yapma dostum onları da anla babaları amcaları yıllarca ergenekon’dan balyozdan olmayan suçlardan bu dede zihbiyeti yüzünden içeride yattı onları da anlamak lazım :) zaten muharrem inceyi dinlediğinde anlıyorsun neyin ne olduğunu;) rahat o yüzden :) çok teşekkürler değerli yorumun için,
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---

gelen kutusu » @nebileyimbirazsovbencee 18.05.2018 20:00 epey yeşillenmişsindir bugün ben de rahatsızlık veriyorsam kusra bakma:) ama ben de şunun için teşekkür edecektim.19 yaşında hdp’li bir ailenin onlarla aynı görüşü paylaşmadığı için sürekli dışlanan bir çocuğuyum. akp zihniyetine tamamen karşıyım ama kendime chp’li de diyemiyorum. anlayacağın particilik anlamında herhangi bir görüşüm yok. benim gibi kesin bir görüşe sahip olmayan insanları bu tür olaylar etkiliyor. bu yüzden insanları aşağılamaya yönelik saçma trollük girişimlerinden nefret ediyorum. kalkıp bu amcaya diş fırçası verdiler diye akp’ye oy vermeyeceğim. ama ailemin bana karşı uyguladığı baskı yüzünden barajı geçsin diye hdp’ye oy veresim gelmiyor mesela. onların oy verdiği partiye oy vermek istemiyorum. insanların artık mantıklı düşünmesini istiyorum. üniversite okuyan , az çok görmüş geçirmiş ve gündemi buradan takip eden insanlarız. yani farklı görüşleri takip etme şansımız var. ama akp seçmeni bu amcanın eminim bizim kadar fırsatı yoktur. amacım akp seçmenine hak vermek değil asla. ama takım tutar gibi parti tutan zihniyetler olduğu sürece akp gitmeyecektir. gitse de yerine aynısının laciverti gelecektir. sizin görüşlerinizde bir insanın da rahatsız olması beni mutlu etti açıkcası :) teşekkürler 22.06.2018 09:45
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---

gelen kutusu » @xxxxxxx (#78340178) selam dostum politik düşüncemi bu mecrada açık etmek istemiyorum ama isimsiz olarak paylaşmak istersen sen bilirsin. 32 yaşımdayım her seçimde erdoğana oy verdim bu seçimde inceye ve meclis seçiminde saadet’e oy vereceğim. aktif olarak çalışıyorum ince için. ama anne babama amcama bu gözle bakan seçmeni görünce yine neden her seçim erdoğana oy verdiğimi hatırladım. bunlar sevineceğine en azından sevdiklerim sevinsin diyorsun bunları görünce. ben yine veririm inceye ama çok oy gidiyor böyle böyle inanamazsın. selamlar 22.06.2018 12:54
    --- spoiler ---

çaylak yazarlar yemin ediyorum daha sağduyulu, o kadar mesaj geldi ki anlatamam, keşke yazabilseydik şunu da yazsan, bunu da yazsan diye o kadar akılcı şeyler yazmışlar ki, ben hepinizi anlıyorum dostlar... hepiniz bıktınız.
    sağduyu ile, sakince, aklıselim bi şekilde ilerleyeceğiz. bu düzeni değiştirmek bizim elimizde. ne olursa olsun ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, küçük görmeden. demiyorum ki dedeye sahip çıkalım ama o yaşta bir adam üzerinden de kahramanlık yapıp gereksiz prim vermeyelim. zaten bu duruma getiren, popüler yapan, insanlara tanıtan da biziz, bari üstüne gitmeyin o da öyle bi kenarda dursun unutulsun gitsin...
  • olm o değil de bu dayı nasıl bu kadar kolayca bulunabiliyor?
  • isabetli ve naif bir harekettir. bu yobaz adam senin benim geleceğime gölge edecek.

bu adamlar için duyar kasmayı yıllar önce bıraktım. bunlar bizi böyle eleştirmezler, palalarla kovalar.

size bu duyarla her şey müstahak valla bak.
  • hahahah akci pezevenkler utançlarından savundukları partiyi de söyleyemiyorlar neymiş dedeye ayıp olmuş.
hesabın var mı? giriş yap