• "pitbul aslında masum bir hayvan sorun yetiştirilmesinde." savunucularından. aynen ya boz ayı aslında çok masum bi hayvancık ama işte hep yetiştiren insanlar yüzünden canlı canlı hayvan parçalıyor.

neyseki pitbulun canavarlığının az da olsa farkında... yazar.
  • kendisinin (#94661956) şu entrysinden ötürü şahsına mesaj atmak istedim fakat atılamıyormuş. nickaltına gelmiş bulunduk. diyeceğim şudur ki; belediyeye gel 15 sopalık dayağını ye, devam et.
  • (bkz: ak troll)
    (bkz: (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)
  • ne memur adayıyım, ne işsiz güçsüz biriyim, ne de kpss'ye hazırlanmaktayım.

makroekonomik değerlendirmelerden yola çıkarak insanlar hakkında bir tatafınızdan element uydurmayın. hayatımda bir kere bile girmediğim bir sınav ve hiçbir zaman memur olma gibi bir derdim de olmadı. mesleğim gereği olmam da imkansız. mesleğim uygun olsaydı da bu ülkede memur olmaya çalışacağımı hiç sanmazdım. bu ülkede bile durmazdım.

o yüzden her gördüğünüz yazarı babanız sanmayın. zira validenizi tanımam etmem.
  • insanların sinir uçlarına dokunacak şeyler yazan ama eleştirilmekten korktuğu için mesaj alımını kapatmış bir troll, yazdığın şeylerin arkasında durup sorumluluğunu alamayacaksan hiç yazmayacaksın canım.
    (#105264108)
    burada bile amacının ne olduğu çok belli. kadınların, kadın olabilmesi için dantelli donla sütyenle sokakta gezmesini gerektiğini düşünen abaza bir meriç.

edit: kendini savunmak için hemen nick altıma gelmiş meriç, ama savunurken bile tüy dikmiş.
    (bkz: hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin) hayat felsefesini benimsemiş ama bunun na mümkün olduğunu öğrenmemiş.
  • nick altına gelip kusan yazarlardan bıkan kullanıcıdır.

insanları anlamadan dinlemeden troll ilan edip, abazalık veya meriçlik ile suçluyor herif.

ne yazacağımı kimseye soracak değilim. mesaj alımını kapattım çünkü tanımadığım insanlar ile saçma sapan diyaloglara girecek kadar boş vaktim yok. ne kadar doğru bir iş yaptığım sizin gibi trollerin varlığından belli oluyor.

ben bir görüş belirtirim, sana uymuyorsa aynı konuda tam tersini beyan edersin. gelip de insanlara hakaretamiz ifadeler kullanmazsın. mesaj çekerek veya nick altına yazarak.

yahu sana ne?

sana ve senin gibi trollere hesap mı vereceğim görüşümü beyan ederken?

ayrıca abazanlık veya meriçlik ile suçlanacak en son kişiyim bu platformda.

beni bilenler bilir. hayvan hakları ve kadın hakları konusunda son derece duyarlı biriyim.

orada kastettiğim ve eleştirdiğim husus ise esasında ataerkil yani erkek egemen, ikiyüzlü ve katı ahlakçı zihniyetti.

kadınlığı dolaylı olarak aşağılayan erkek egemen zihniyeti eleştirdim.

ama olayı tam tersten anlayınca gelip böyle konuşuyorsunuz işte.
  • (bkz: imamoğlu'nun satın aldığı fatih portresi sahtedir)
    (bkz: murat bardakçı'nın açıkladığı atatürk gerçeği)

gibi başlıklar açıp muhalif taklidi yaparak minik beyniyle algı kasmaya çalışan, an itibariyle son 24 saatte tam 112 entry girmiş sözlüğün içine sıçan operasyon çocuğu.
  • mesaj gönderilemediği için buraya yazıyorum, hem başkaları da öğrensin:

(#109415109) akademinin içinden biri olarak nacizane durumu aktarayım: halil inalcık, ömrünün son yıllarına kadar bilimsel çalışmalar yapmış ve sadece tarih alanında değil; edebiyat, sanat tarihi gibi alanlarda da çalışmalarıyla katkı sağlamış nadir bilim insanlarından biridir. abdülbaki gölpınarlı gibi cumhuriyet döneminin bugün hala efsane olarak kabul edilen zatların öğrencisi olmuş, o jenerasyonun devamıdır. aramızdan ayrılmış olsa da yaptığı çalışmalarla bugün, gerek yurtiçinde gerek yurtdışında bilime katkı sağlamaya devam ediyor ve adından hala söz ettiriyor.

ilber ortaylı’ya gelecek olursak, iyi bir entelektüeldir, gerek avrupa tarihi gerekse türk tarihi hakkında bilgisi vardır ancak en son bir bilimsel yazı yazalı 30 yıl olmuştur. bilimsel anlamda yazdığı kitapları bir elin parmaklarını geçmez. kendisi akademik mecrada adından söz ettirmemektedir. esas uzmanlık alanı da osmanlı döneminin iktisadı üzerinedir, tezini de bu alanda vermiştir.

murat bardakçı’nın ise hiçbir bilimsel çalışması bulunmamaktadır, kendisi zaten akademisyen değil gazetecidir. bilime oldukça yakın birkaç kitabı vardır ancak tümden bilimsel nitelendirilememektedir. akademisyen olmadığı için haliyle bilimsel makaleleri de bulunmamaktadır.

yani uzun lafın kısası, halil inalcık gibi çok saygın ve eserleri birçok dilde üniversite kütüphanelerinde yer alan, yapılan çalışmaların bibliyografyalarında sıklıkla kaynak gösterilen bir hocanın bu zatlarla denk gösterilmesi had bilmemezliktir. bilmeyince hepsi aynı gibi geliyor olabilir, zira ilber ortaylı’yı ve murat bardakçı’yı tanımak için televizyon programları yeterli geliyor olabilir ama halil inalcık’ı tanımak için kitaplar devirmek gerekir.
  • haldun boysan'ın aydın boysan'ın oğlu olduğuna inanan, bir de bunun üzerine yorum yaptığı entry ile debeye girmeyi başarmış yazar. neymiş babası uzun yaşamış oğlu erken gitmiş. kendisine mesaj gönderilemiyor, okuyorsa buraları düzeltir.
  • kendisi hangi gelişmiş ülkede böyle emeklilik sistemi var diye yazılar yazıyor.
    peki hangi gelişmiş ülkede haftada 6 gün günde 12 saat 60 yaşına kadar asgari ücretle çalışmak var diye soru sormak istesek mesaj alımını kapattığından soramıyoruz.
    bu sistem bile işverenleri memnun etmiyor. artık geriye kölelik kalıyor. gençler iş beğenmiyor hikayesi de revaçta. bu şartlarda kendi çağa çoluklarını çalıştırırsa sorun çözülür. ama milletin çağa çoluğuna bunu dayatıp kendi çocuklarına başka kuruyorlarsa kimse onların kölesi değil. millet bunlara muhtaç olmadan idare eder. en kötü yeşil kart çıkarır yine bunlara kölelik etmez.
    kendi çocuğunuza yapmayacağınızı başkaların çocuğuna yapmazsanız bu ülke düzelir. yoksa böyle gerçek sorumlular yerine emekli, işçi, öğretmen, doktor, memur gibi suçlular ararsınız.
hesabın var mı? giriş yap