• öyle bir şey yoktur. meydanlarda kürt emekçilerle, öğrencilerle kolkolaydık.

ha tabi akp'nin uzantısı haline gelen bdp'nin desteklememesi gayet anlaşılır bir durumdur.
  • kürt-türk çatışmasını çıkarıp bundan nemalanmak isteyenlerin uydurduğu yalan beyan.
  • bugün ankara'da 100.yıl eylemlerinde pek çok kürt öğrenci vardı. ara ara kürtçe slogan attılar. grubun hep önünde, barikatın arkasındalardı. etrafta bolca bulunan türk bayraklarına, kimi şoven laflara rağmen hep bizimle kaldılar. demek ki bdp'nin tavrı başka, kürt gençlerin tavrı başka.
  • ilk günden bugüne kadar benim ve arkadaşlarımın barikatların en önünde çatışırken bu akşam itibariyle aldığımız karardır. çünkü bu bir direnişti. yani mağdurların hakkını yiyen ceberrut bir iktidarın karşısında verilen savaştı. ortada bir ezilen olunca haliyle koştuk ama ilk günledeki o saf direniş artık chp nin şovuna dönmeye başladı. ben en önde barikata taş taşırken arkadan kemalist kızlar-terlikli erkekler "mustafa kemalin askerleriyiz" diye slogan atıyordu. ilk günlerde apolitik gençlerin slogan repertuarının darlığına bağladım ama gün geçtikçe tgb,işçi partisi gibi gruplar provoke ederek her yeri yakıp yıkmaya başladı. adamlar resmen kaos istiyor. ha bu anarşizm yada teorik vandalizm adına yapılsa bunu bir yere oturtursun ama kemalist tayfa yapınca işkilleniyorsun. ulan bu adamların varlığını devletin kendisine armağan ediyor, devlet mekanizmasının çökmesini ister mi? bu addam yüz yıldır devleti toplumun tüm damarlarına yaymış, bürokrasiyi bile siyasi bir hale getirmiş adamlar dolayısıyla bu adamın böyle ortalığı yakıp yıkması adamı işkillendiriyor. akp'yi yıkmak istiyor. sonra? sonra kendisi geçecek türklüğü bütün kavramlardan üstün tutacak. e ben burda yokum yoldaş, bi zahmmet olmayayım da. ha birileri tekrar eezilirse, tekrar faşizme karşı omuz omuza diye slogan atarsa 1 mayısta taksim yasaklanırsa yine çıkarım sokaklarda gazımı, jopumu, suyumu yerim, yıllardır da yiyorum.ki inanın bu eylemler bana oyun gibi geliyor, polis yumuşak davranıyor aslında. onurlu insanlar yarın bir kürt eylemine gelirse o zaman polis şiddetinin faşizmin ne demek olduğunu anlar. burada polis göz altına aldığına 2 sonra serbest bırakıyor oysa bdp eylemlerinde 283 gün yatıyor. arkadaşım daha geçen hafta çıktı, üstelik mahkemeye bile çıkmadan o kadar yattı. demek istediğim biz bu oyuna gelmeyecek kadar çok siyasileştik, çok jop yedik, ve nerde duracağımızı iyi biliyoruz. bu iş artık chp'in oyununa döndü. ama birşeyden memnunum ki oda artık kürtlerin neden iki çanak kullandığını türkiyenin batı tarafıda iyi anladı sanırım zira artık onlara da bir roj tv lazım nt,habertürk,cnn türk yerine. bir dahaki mağduriyetineze kadar hoşçakalın yoldaşlar

not:bu arada dezenformasyon yapan şakirt falan değilim, kendimi bildim bileli aslanlar gibi direniyorum yenide değilim
  • bütün direnişin kırılması anlamına gelir bence. kürtler ön saflarda aslanlar gibi mücadele vermese eylem tecrübesi olmayan insanların direnci hemen kırılır. çünkü her gazda panik halinde kaçışıyoruz. dün gece ankara'da, dikmen'den gelen çoluklu çocuklu ekip ilk polis müdahalesinde geri dönmek zorunda kaldı. o yüzden kürtler şimdi bırakıp gitmesin. biz onları yıllarca yalnız bıraktık, o bizim ayıbımız, utancımız olarak kalsın.
  • valla ben yıllarca "vur gerilla vur, kürdistanı kur" sloganı atanlarla aynı demokratik eylemlerde ayrı ama yanyana yeralmaktan gocunmadım, onlar da bi zahmet "ne mutlu türküm diyene" falan sloganı atanların da bulunduğu demokratik eylemlerde bulunmaktan kaçınmasalar sevinirim
  • tamamen haklı ve doğru bir tepkidir.

doğudaki illerde patlamalar oluyor, insanlar ölüyor, en küçük eylemlerde bile polisler en sert şekilde karşılık veriyor yıllardır ama istanbul'da, ankara'da, izmir'de yaşayan insanlar hiçbir şekilde bunları görmüyor, görmek istemiyor. manevi olarak dahi asla desteklemiyor. hatta doğal afetlerde yüzlerce insan öldüğünde, twitter'dan "ölsünler, umarım hepsi ölür, kurtuluruz" şeklinde tweet atan arkadaşları unutmamızı beklemeyin.

günlerdir, hiçbir şekilde ayrım yapmadan herkesin sokaklara dökülmesi, pencerelerinden tabak çanak ile ses çıkarmaları, kornalar, bir şekilde herkesin destek verdiği bu eylemin sonucunda bile dün istiklal caddesi tam anlamıyla bir cumhuriyet mitingi gibiydi. bütün bu olanların sonucu bu mu olmalı? hani birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, hoşgörü?

kürt kardeşin gelip orada götünü kurtarsın, sen daha gün bitmeden zaferi kutla ama atatürklü türk bayraklarıyla, chp bayraklarıyla gövde gösterisi yap.. bu mu senin teşekkürün?
  • akepe ve imralı aynı masaya oturmuşken çok da normal olan bir durumdur. kim bilir belki de lcd televizyon 3 boyutlusuyla değiştirilecektir...
  • dün ve önceki gece beşiktaş'ta bir sürü kürtle beraber barikat arkasında polisi beklemiş biri olarak yalandır. bu hareket, direniş kimsenin organizasyonu değil halkın iktidara karşı iradesini göstermesidir.
  • eğer böyle bir gerçek varsa bence aklı selim olan herkes yalvar yakar tutup kollarından kürtleri meydanlara geri döndürmeli. senelerdir her zulme katlanan kürt gönüller tamamen doğaçlanan bu eylemdeki birkaç kendini bilmez ırkçıya katlanmasını da bilir ama desteklemek lazım.

şöyle de bir gerçek var ki, bu ülkede polis zulmüne direnmeyi de en iyi bilenler onlar olduğu için mutlaka bizlere kılavuzluk etmeleri gerek.
hesabın var mı? giriş yap