• lafı evirip çevirmeyeceğim, ne tesadüftür ne de münferit olaydır. çünkü bu olayın çok benzerini ben de yaşadım. bir kaç ay önce trafikteki basit bir anlaşmazlık sebebiyle elçilik arabasından inen psikopat iki arap üzerime yürüdü. ben de onlara doğru hamle yapınca sokaktakiler araya girip ayırdılar. bu adamlar benim ülkemde hangi cesaretle böyle davranabiliyor diye düşünüp cüretlerine hayret etmiştim. bu olaylar türkiye cumhuriyetini yönetenlerin oturup düşünmelerini gerektirir. vatandaşını hiç değilse kendi ülkende koruyacaksın, koruyamıyorsan zarar verenlere gereğini yapacaksın. sonra bak bakalım bir daha cesaret edebiliyorlar mı? bir ülkenin kendi topraklarında vatandaşına yabancılar tarafından ölümüne zarar veriliyorsa ve bu yanlarına kar kalıyorsa burayı yönetenlere yazıklar olsun.
  • ülkede maganda doluyken bir de ithal magandalarımız oldu nur topu gibi. bu heriflere bu kaypaklık hakkını verenlerin de abv.
  • binbaşının kurmay olması, avrupa nato karargahında görevli olması yetmedi hava kuvvetleri komutanının damadı olması olayı nerelere sürükleyecek merak içerisindeyim.

kuvvet komutanı damadı olmasa aynı tepki verilecekmiydi genkur tarafından da ayrı bir merak konusu.
  • bir nato askerine yapılmış saldırıdır.

hükümetin yapması gereken, bu diplomatları istenmeyen adam ilan edip sınırdışı etmesi, kuveyt'ten pilotun ailesine ve türk devletine tazminat talep etmesi, en olmadı bir nota vererek uyarmasıdır

hiçbiri olmayacak, o yüzden biraz hayal kuralım:

teknik olarak, bunu bir savaş sebebi* olarak kabul edip kuveyt'e nato destekli bir operasyon başlatabiliriz. zaten karışık ortadoğu, bir de tam teşekküllü bir savaş olursa tadından yenmez.

bir gece ansızın kuwait city 82 petrol kuyuları 83 basra körfezi 84
  • diplomatik iliskileri kasimpasa kiraathane ahalisi kadar olan bir ulkede normaldir. burasi ummet topragi diye savunulursa da acikcasi sasirmam.
  • cidden çok enteresan bi durum. yabancı bi memlekette nasıl bi cesaret hacı bu,trafikte adamı indir bi güzel döv. korumalar da kuveyt li mi çok merak ettim. öyle değil türk ise olayı normal bir magandalık seviyesine indirgeyebilirim, diğer türlüsü , korumalar da kuveyt li ise, mesele dayak, magandalık felan olmaktan çıkmış demektir. bu nasıl cesaret, bu nasıl bi güven hissi. tamam tarihi bi bağ var da bu ne samimiyet arkadaş.
  • hep küfretmekten kaçınırım sözlükte ama kendimi tutamayacağım. buna "basit bir trafik kavgası" diyen orospu çocuğudur. vatan haininin daniskasıdır.
  • verdikleri zarar yarın öbür gün eskaza ışid'e operasyon düzenlenmesi durumunda başka bir takım arapların türkiyenin çeşitli şehirlerinde verecekleri zararın yanında devede kulak kalacak olan zarardır.

(bkz: rezilllik)
    (bkz: kepazelik)
  • olay anında orda olsam ve neyin neden nasıl kimin nicin kimi dövdüğünü bilsem ölümüne kuveytli diplomatların anasını si.. durumdur.
hesabın var mı? giriş yap