aynı isimde "la casa de papel (roman)" başlığı da var
  • 3.sezonunu 1 günde bitirdiğim dizi.siz kötü diyenlere sakın aldırmayın kesinlikle izleyin.illaki mantık hataları var ama o kadar da olsun..4.sezon gelsin bir an önce..
  • 3. sezonuda bitirdim ve hala tokyo malının bu ekipte olma sebebini bulamadım. para verse ekibe alınmayacak kadar aptal bir karakter. berlin o kadar ileri görüşlü bir adamdı ki bu sürtüğü darphaneden siktir etmişti.
  • diziye yeni dahil olan sierra isimli karakter gerçeklikten o kadar uzak ki, bir ara anime izliyorum sandım. gerçeklikten uzak olması bir yana, kadın çok kötü bir oyuncu. her hareketi, tavrı ve mimikleri yapmacık. hamile olmasına değinmiyorum bile, o başlı başına saçmalık.

--- spoiler ---

herkes profesör nasıl inandı hemen lisbon’un öldüğüne demiş ama adam aşık. aşık olan adamın aklına o an “acaba ölmedi de beni mi kandırıyorlar” gibi şeyler gelmez. herkesin inanacağı gibi o da inandı ve kontrolünü kaybetti. diğerlerine gelirsek, tokyo her zamanki gibi gereksizdi. ilk defa bir dizide başrol olup da bu kadar gereksiz ve boş olan bir karakter görüyorum. denver’in olgunlaşmış hali falan çok güzeldi. helsinki her zamanki gibi sempatik. palermo bir berlin etkisi yaratamadı maalesef. oyuncak ayı sahnesinde, neden ekibin hiçbiri bir an bile sorgulamayıp, konuşmadan ve düşünmeden hemen ayıyı almaya gittiler anlayamadım.

--- spoiler ---

3. sezon benim beklentimin bir hayli üstündeydi. gereksiz uzattılar ve kesin çöp olacak diyordum ama gayet beğendim. tokyo, rio ve sierra karakterleri dışında tabii.
  • kimse belirtmemis mi ya da ben mi gormesim bilmiyorum. safak sezer bundan esinlenip film yapmadi mi bu sene 'yalan dolan'. ya da ben mi benzettim :p
  • --- spoiler ---

3. sezondaki tek mantıklı sahne rio'nun tokyo'dan ayrılmasıydı.
    --- spoiler ---
  • merkez bankasından para basıp enflasyonu arttırarak benim ispanyol kardeşimin akşam yemekte yiyeceği ekmeğin fiyatına zam yaptıran bir grup çapulcuyu anlatan dizi. arkada çav bella çal halk kahramanı ol sonra. hadi oradan
  • denver derim başka da bir şey demem
  • 1. ve 2. sezon sonrası beklentimi ne kadar yükselttiysem 3. sezon çok boş ve yapmak için yapılmış gibi geldi. umarım 4. sezonda senaryoyu düzeltirler.
  • türkiye’nin bi parmağı var bu işte diye düşündüren dizi. çoğu sahnede anlamsız uzun uzun bakışmalar var.
  • ilk 2 sezonu çok güzeldi son sezon daki plan biraz sallama olmus bencee --- spoiler ---

3. sezon
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap