• herkese oluyor mu bilmiyorum ama ahir ömrümde annemin benim adıma ona 1 tane yeter dediği yaşlarımdan sonraki tüm lahmacun siparişi sahnelerinde yaşadığım kararsızlık anıdır.

2 tane istesen yetmeyebilir zira açsın doyacaksan da doymayacaksın gibi gelir. 3 desen birincisi ohaa lan, çüşş, yuhh ayı gibi tepkilere maruz kalmak dışında bir de fazla gelme ve mecburen bitirmek zorunda kalma ihtimali var. çok zorlanıyorum be sözlük bildiğin gibi değil.
  • her seferinde içinde uyandığım andır.

karnım çok aç olmasa da açlıktan kırılıyor olsam da o soru düşer aklıma.

''lan zaten 4 parça getiriyorlar doyarım be'' gibi ilginç bir psikolojik baskıyla kendimi durduruyorum.

edit: pintilikle falan bir alakası yok. sizi yerken izleyip canı çekip yiyemeyecek insanlar varken fazlasını masada bırakıp gitmek şımarıklık olmaz mı?
  • hiç polemiğe girmeden 4 tane söyleyerek aştığım sorundur.
  • ben hep 4 tane söylediğim için beni ilgilendirmeyen sorundur. daha azıyla nasıl doyulur onu da anlayabilmiş değilim.
  • tartıda 90 ile 100 arasında kalmak gibidir.
  • 3 diyerek konunun kapatılması gerekendir.
    bir de alâkasız ama yazım sırasında numaralar peşi sıra okunacaksa "ile" ile yazılır "ilâ" olarak okunur.
    saygılar.
  • 2 lahmacun + 1 fındık lahmacun işlemi ile çözülebilecek problemdir.
  • aynen hep benim başıma gelmiştir. 2 tane aldığım zaman doymam 3 tane aldığım zamanda fazla gelir... hep kararsızlık
  • modern insanın en büyük problemlerindendir.
  • yemek konularında genelde kararsız olmama rağmen söz konusu lahmacun olduğunda gayet net olduğumdur.

-kaç kişiyiz ?
    +3
    -kaçar tane yersiniz?
    +2
    +2
    - 2 belki 3 de ben yerim, neyse ben bi 10 tane söyleyim sonra ısıtır yeriz acıkınca.

end of the story.
hesabın var mı? giriş yap