• pandemi yüzünden öğrenciler harıl harıl laptop/ pc aramaya başlayınca zaten dolar yüzünden fiyatı artan laptop/notebook vs her tür pc nin fiyatı iki katına çıkmış. 2 ay önce araştırırken bir elektronik marketinde gördüğüm ve fiyatı 3,500 tl hp marka laptopu komşum 5,500 tl ye almış geçen gün. merak ediyorum ülkeye pc ithal edenler içinde kodaman bir akp li var mı?
  • her kuşu siktik bi leylek kaldı
    ulan kurşun kalemin bile fiyatı katlandı laptopamı takıldın
  • dolarla alınıyor kardesım naapsın adamlar. 2 ay once aldıgı urunun fıyatını guncel kurdan satmazsa bır sonrakı alımı nasıl yapacak?

edit: bir çok mesaj aldım. dolardan daha yüksek oranda olmuş zamlar. economics 101: bir malın/hizmetin talebi artarsa fiyatı da artar. online eğitim geldi talep arttı, adamlar ticaretci sonucta max kar saglamak işleri. talep varken niye ucuza satsınlar ? sen 5 bine aldıgın telefonu 7 bine satma sansın varken 6 bine satar mısın?
  • v tipi mi?
  • laptopunuzu dolarla mı alıyorsunuz?
  • 10bin tl den aşağı kaliteli laptop yok.
  • doğrudur. ben de hep bin dolarlık alırım. ama dolar oldu comolokko
  • bu ülkede 2 ay önce peynir alan kişi bile bugün kâr ettiği sanrısına kapılmış durumda. 6 ay önce araba aldım bugün araba fiyatları uçuyor ehehehe iyi ki almışım ehehhee, 4 ay önce laptop aldım şimdi fiyatları uçtu eehehehehee, peynir aldım geçen hafta 36 liradan iki kalıp birini yedim diğeri dolapta daha peynir 60 tl olmuş kârdayım ehehehehe... çok rezil ve bitik bir durumdayız benzine zam gelmeden 2 saat önce depo fulleyen abiler gibiyiz. çok aşırı mutluyuz.
  • piyasa yapımız talebe dayalı sikmeli model olduğu için uzaktan eğitim sistemi neticesinde artan talepten dolayı pc, laptop, tablet fiyatlarının yükselmesi. döviz ise işin şirin bahanesi.
    edit: arz talep dengesi için uyaran yazar arkadaşlara teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap