• siddetli yan etkileri dolayisiyla artik pek kullanilmayan bir trisiklik. nedense norologlar inatla basagrisina yazmakta inat etmektedirler. yuksek dozda siddetli sedasyon yapar, kafa yaptigini iddia edenler muhtemelen uyku sorunu cekmektedir.
  • uzun süre düzenli kullanilmasi gereken,asiri uyku yapan,feci uyusturucu bi ilaç,bence yesil receteyle satilmali,bunu alip kafa yapanlar var.düzenli kullaninca bagimlilik yapabilen bi ilaç
  • ortaokuldayken migrenim nedeniyle(!) bana verilen ve beni bir keresinde 19 saat uyutmasi nedeniyle hemen kullanmaktan vazgeçtigim ilaç(malesef abartmiyorum)
  • bir tür kas gevşetici olarak ta kullanılabilir.
  • 10 ve 25 mg.lık 2 formu vardır. depresyon, anksiyete, insomnia yanı sıra fibromiyalji ve migrenden muzdarip kişilerde de eğer bir kontrendikasyon yoksa ve şiddetli yan etki görülmediyse kullanılabilen bir ilaçtır.
  • (bkz: laroux)
  • 10 sene geride kalmış bir hatıra. zamanı durdurmuştu bir parça...
  • kanımca düzenli kullanmaya çok da uygun olmayan bir antidepresan, ancak ne olur ayakta kalmak size daha çok zarar verecekse alırsınız iki tane üç gün uyursunuz olay budur. bir iyi geceler-tatlı rüyalar içeceği.
  • süper ilaçtır. normalde günde dört-beş saatten fazla uyuyamayacak şekilde kafayı birşeylere feci halde takmış kişileri bile discovery channel kaplanları gibi mışıl mışıl en az 12 saat uyutur.
  • en ucuz ilaçlardan biri.

epilepsi ile arası iyi olan ve ya daha önce herhangi bi şekilde tanışan her hangi bi bünyenin kesinlikle kaçınması gereken bi ilaç.
    ayrıca emzirme dönemindekilerin, çocukların, kalp rahatsızlığı olanların kullanmaması gereken ve de şoförlerin, pilotların, ağır makina kullananların kısacası beceri ve dikkat gerektiren işlerle uğraşanların kullanırken dikkat etmesi gereken bir ilaç.

başlangıç dozu düşük tutularak yavaş yavaş arttırmalı ve bırakırken de yavaş yavaş azaltılmalıdır. yan etkisi çok fazla ve sık kullanımında ileride meydana gelebilecek pek çok hastalığa kucak açıor.
hesabın var mı? giriş yap