• ne olursa olsun philadelphia'daki iverson'in kotu cocuk imajini silip basketbol dunyasinin zirvesine cikartan kisidir. iste bu yuzdendir ki kendisine saygim sonsuzdur.
  • ilk aba all-star mvp'sidir ve 3 sene üst üste aba'de asist lideri olmuştur.
  • aynı sezon içinde 2 farklı nba takımı çalıştıran tek antrenör.
  • bobcats'in son maçlarındaki rezil performansın ardından görevine son verilmiştir. keşke yazın ayrılmak istediğinde jordan izin verseydi, onu iyi anılarla hatırlasaydı bobcats'i sevenler..

herhalde koçluk kariyerinin sonu geldi artık, nitekim 70 yaşından sonra yeni bir takımla işe başlaması zor görünüyor. yine de bobcats tarihinin ilk playoff'una ulaşmasındaki katkısı göz ardı edilemez, kariyerini yüksek bir noktada bitirdiği söylenebilir.
  • detroit pistons'taki hareketlerine anlam veremediğim bir adam bu..mehmet okur'u isabetli olmasına rağmen tek üçlük denemesinde kenara oturtmasına hadi eywallah diyorum..adamın stili, tarzı uzun oyuncuların üç sayı kullanmasına karşı diye avutuyorum kendimi..fakat sonra ısrarla istediği rasheed wallace dallaması takıma gelir gelmez ilk 5 çıkmaya başlıyor ve her maç bi sürü üç sayı denemesinde bulunuyor..hafif bunama belirtileri gösteren larry brown'da tık yok..işin kötüsü bunu sorgulayan da yok..hadi bakalım, nereye kadar göreceğiz..
  • kafasındaki planın oyunda tutmadığını görse bile fikrinde ısrar eden uyuz coach. neymiş corliss daha iyi tutarmış, ben wallace olmazsa neyi tutacağını biliyordum ama.
  • şu sıralar senelik 10 milyon dolar karşılığında new york knicks'le dalga geçen coach.geçen sene herb williams'ın bile 33 maç kazandırdığı kadroya eddy curry,quentin richardson,channing frye,nate robinson gibi gayet iyi hatta antonio davis,jerome james ve david lee gibi vasat üstü oyuncuların eklendiğini,gidenlerinse kurt thomas,mike sweetney ve tim thomas olduğunu düşünürsek şu andaki 7-19'luk dereceye başka bir açıklama bulamıyorum.takımın başına geldikten sonra takımı nba'in en kötü savunma yapan takımı* haline getirdi ve rookieler hariç bütün oyuncuların kariyerlerinin en kötü sezonunu geçirmesini sağladı.sadece ilkokul takımlarında görülen her maçın ilk 20 dakikasında 12 oyuncunun da oyuna girmesini saymıyorum bile.ayrıca detroit pistons ve chauncey billups'ın larry brown'dan kurtulduktan sonraki muhteşem oyunları da bir şeyleri gösteriyor olmalı.
  • koca bir sene boyunca new york knicks'le eğlenmesine izin verildikten sonra kovulmuştur. james dolan "it was a mistake to hire larry brown" sözleriyle gerçeği geç de olsa görmüştür. keşke bu gerçeği sene başlamadan görebilseydi de bizi bir sene daha playoff heyecanından ayrı bırakmasaydı.

mümkünse yolun açık olmasın larry brown, hatta ne halin varsa gör.
  • knicks'i ilk senesinde kaprisleriyle rezil rusva etmis teknik adam. eleman ilk besin tamamiyla kavgalidir (gerci bu gittigi her takimda oluyordu ama ilk kez takimin tamamini karsisina aldi). durum o kadar aciklidir ki knicks'in sahibi anlasmasindaki geri kalan 4 yil 40 milyon dolari yiyip ustune soguk su icme pahasina elemandan kurtulmayi dusunmektedir.

bir iki ay sonra edit: knicks'in sahibi soguk suyu icmis ama parayi kurtarmaya calismaktan kendini alamamistir. balale balale antlasmaya uymadi, cayir comlek patladi seklinde yaygara yapmaktadir.
  • 76ers kocu.. 2001 all-star macinda kocu oldugu dogu karmasinda mutombo-iverson ikilisinin nasil is yaptigini gorup, mutomboyu takimina dahil etmistir. vaktiyle phil jackson i asistan kocluga almadigi rivayetler arasindadir..
hesabın var mı? giriş yap