şükela:  tümü | bugün
  • asli philadelphiada bulunan bir universite.
  • eskiden milli reasurans han'in icinde olan, 2-3 sene kadar once nisantasi'nda, rumeli caddesi uzerindeki burger king'in ustune tasinmis olan ozel okuldur. moda bolumu bas ogretmeni georgia'li natia nemsadze idir. ucreti neredeyse yurtdisindaki okul ucretleri ile aynidir. itkib'in her sene yapilan geleneksel tasarim yarismasina ogrenci yetistirmekle taninir. ogretmenler tekstil ve konfeksiyon piyasasi ile surekli irtibatta olduklari icin, mezunlara da is bulma imkani da mevcuttur.
  • lasalle international academy adını kullanan okul. merkezi aslında kanada'da olmakla beraber 1993 yılından beri de nişantaşı'nda faaliyet gösteriyor. 18 ülkede 21 tane şubesi varmış.
    mezun olup birşey beceremeyen ve başaramamış kişiler bilmeme rağmen yetenekli insanlara büyük katkı sağladığına da şahit olmuşluğum vardır. genellikle üniversiteyi kazanamayanlar tercih ederler. ayrıca natia çok harika bir hocadır(mış) ama yine de okulun pek matah birşey olmadığını kabul etmek gerekir.
    http://www.lasalleakademi.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.
  • her sene öğrencilerinin tasarimlarini, ünlü mankenler eşliğinde sergiledikleri defileyi bu akşam yildiz sarayi'nda yapacak olan okul.
  • eğitimi toplam 4 dönem sürüyormuş. dönem ücreti bu sene 2000 $ olarak belirlenmiş. kayıtlar başlamış, dersler ekim'de başlayacakmış.
  • bu ülkede düzgün eğitim veren, mezunları gerçekten başarılı olan nadir okullardan biridir. o da yabancı olduğu için olsa gerek...
  • daha önce yazdığım entryi sildiren, "hadi bunu da sildirsin, yine yazarım! " diyeceğim kurum.

daha kendilerinin öğrenci adayıyken janjanlı bir pazarlama taktiğiyle o günün parasıyla yaklaşık 2500 dolarlık senete imza attıran, senetlerin karşılığında fatura düzenlemeyi reddeden, eğitimi geç başlatan, eğitimci diye başımıza ajanslarda sadece crop yapabilecek kapasitede ders yerine sürekli kendini anlatmayı seven bir gevezeyi saran, hayatımdan 8 ayımı, umudumu ve ailemin verdiği öğrenci harçlığımı ve sırf o kursa devam edebilmek için part time işlerden kazandığım parayı çalan kurum!

kendilerini kesinlikle affedemiyorum, burayı okuyan birileri olursa ben ettim siz dikkatli olun demek istiyorum....