• lavanta çayı içmek, çamaşır makinesi yalamak gibi bir şey.

edit: bunu zamanında londra'da bulduğum ve markasını hatırlamadığım bir hazır çay üzerine söylemiştim. 7 yıl sonra sen yanlış gelmişsin dediler, lavantanın çayı dahil her şeyine hastayım. hastaysam adaçayı ile beraber, değilsem gün içinde sade olarak tüketiyorum, arada balla şenlendiriyorum. işte o zaman yer yerinden oynuyor. *
  • tek başına değil, rezene ve ıhlamurla beraber yapıyorum ben bunu. uyku problemi olanlara tavsiye ederim. hele bir de lavanta seviyorsanız değmeyin keyfinize.
  • ne laroxyl ne baska uyku haplari, meger benim yillarca hasretini cektigim sey lavanta cayiymis. ictikten yarim saat sonra dunyanin en pamuk insanina donusup hayir diyebilecegim bir sey kalmazken uyuyakaliyorum. tadi baya baya agir olsa da bu kadar gevsetebilmesine deger.
  • yapılışı kolay gibi görünen lila renkli bir içecek buyrun. alışılmadık.

malzemeler:

1. 1 su bardağı bal
    2. 12 fincan su
    3. 1 damla lavanta esansı (yağı)
    4. 6 adet soyulup dilimlenmiş limon
    5. süslemek için bir kaç dal lavanta

yapılışı:

hepsini mikserde güzelce karıştırın. içindeki limon nedeniyle soğuk olarak içilmesi önerilir. afiyetle.
  • cilde çok iyi gelen bir çaydır. karaciğeri düzenlemesinden kaynaklandığını düşünüyorum. yaklaşık 2 hafta boyunca her akşam içmiştim. çok olumlu tepkiler aldım. gözlemlerime göre cildin rengini açıyor ve lekeleri yok ediyor.
  • çişin çamaşır deterjanı gibi kokmasını sağlar. bu sabah deneyimledim.
  • uykusuz gecelerin biricik ilacıdır. bir fincan güzel demlenmiş lavanta çayı içildikten sonra mışıl mışıl uyunur, insomnia minsomnia kalmaz.
  • spordan sonra içildiğinde, vücuttaki hamlama hissini başlamadan bitiren mucizevi bitki.

saatlerce spor bile yapsanız, lavanta çayı içtiğinizde herhangi bir ağrı oluşmuyor genellikle.

bence spor salonlarında satışı yapılmalı.
  • yoga ve meditasyon sonrası içildiğinde bardağın dibini görmeden uyutan meret. uyuşturucu musun mübarek? aşığıyım.
  • baca deliğindeki kurumu temizlermiş gibi içimdeki kurumu temizleyip, vücudumu kirden, pastan arındırıyormuş hissi veren enfes çay. mesela sıcak ama içti mi insanın içini ferahlatıyor sanki, her yudumda tadı da büyüyor, buram buram kokuyor, sakinleştirmesi de cabası. oh mis.
hesabın var mı? giriş yap