• sadece doğal ve bitkisel olarak %44 protein oranı mümkün değil. %23-25'ten fazla protein oranı olan bir "şey" görmedim hiç, o da et zaten.
  • ara öğünlerde sade activia'nın içine kattığım müsli markası. başarılı olduğunu düşünüyorum.

not: karışımım hiç lezzetli değil. besin değeri için katlanıyorum.
  • yanlış hatırlamıyorsam almanyada 6-7 euro civarına satılan protein müsli markası. önerilen porsiyon büyüklüğü 40 gram ve 17-18 gram arası protein içeriyor. protein kaynağı bitkisel protein bu nedenle biftek ile karşılaştırmak çok doğru değil fakat spor yapan insanlar gün içinde genel olarak hayvansal protein kaynaklarına abandığı için iyi bir seçim. aynı şekilde porsiyon başına 2.4 gram şeker içeriği bence fazla değil. karbonhidrat oranının düşük olmasına dikkat etmek lazım bu yüzden basit tabirle büyümek isteyen sporcular için öğün alternatifi olarak görmüyorum, daha çok ara öğün veya kahvaltıda yumurtanın, peynirin vs.. yanında daha iyi gider. şu aralar migros marketlerde 40 liraya satılıyor.
  • protein oranı bana biraz abartı geldi, 44 tl ücreti de cabası.

almanya'da bunu nerede bulabilirim merak ediyorum hazır yakında gidecekken, yüklenip geleyim bari.

bir de protein oran/maliyetini yaparken, protein türünü de hesaba katmak gerekiyor. balık, et, süt ve yumurta hepsi protein kaynağı olmakla beraber, sindirilen ya da vücut tarafından alınan oranları değişiyor bildiğim kadarıyla.

bu işin uzmanları burada devreye girip ayrıntı verebilirse sevinirim.

o nedenle 44 gr protein 8.3 tl olabilir ama sindirim oranını da önem arz etmekte.
  • bir öğün yedikten sonra çöpe attığım şey. tadı gerçekten dayanılmaz.
  • direk sütle karıştırınca tadı son derece kötü, besin değerlerinin ise aksine bir o kadar iyi olduğu düşük karbonhidrat, yüksek proteinli müsli.

tadını iyileştirmek için önerim ise şudur:
    bir çay bardağı müsli
    bir çay bardağı yulaf
    iki çay bardağı süt
    bir miktar toz nesquik

bunları bir kapta süt biraz ısınıp, yulaf sütü çekinceye kadar karıştırıyoruz. sonra bir kaseye alıp bir adet muzu üstüne dilimliyoruz. afiyet olsun.
  • 100 gramında bulunan 44 gram protein hesabında buna eklediğiniz 250gr sütteki proteini de hesaplayan firma/ürün.
  • içeriğindeki protein oranı yemek için eklediğiniz süt ile beraber toplam rakam olan müsli.
  • çok ciddi 2 problemi olan ürün.

1. tadı inanılmaz kötü.
    2. protein kaynağı sadece soya.
  • cilekli ahududulu sunu aldım sabah deneyeceğim. protein miktarı etkileyici ve karbonhidrat oranı düşük . tadı umarım çok kötü değildir. umarım.
hesabın var mı? giriş yap