• niyeyse ürüne açıklama eklenmesini istemeyen site. yazılımla eklenen ürün tanımlarının da komikligi cabası.
  • piyasası canlı gözüksün diye kolpadan soru soran bot üyeler olduğunu düşündüğüm uygulamadır.

şu tarz diyaloglar yaşadım:

-ürün hala satılık mı?
    +evet satılık.
    -hee pardon kullanılmış.
    +??!!!!

-ürün iyi durumda mı? yer?
    +evet, yeni gibi yer z.burnu
    -alibeyköydeyim kargo çok tutar, istemiyorum.

-nasıl gidiyor? pazarlık payı?
    +sağolasın dostum 100 tl 'ye indiririm.
    -yanıt için teşekkürler,bu ürünü istemiyorum.
  • şahsımı çileden çıkaran uygulama.

yüz yüze alışverişte, mesela pazarda, fiyatını sorduğun bir malı almayacaksan, almıyorum veya kalsın teşekkürler, der siktir olur gidersin. ancak burada durum böyle değil. herifçioğlu ilk olarak "hâlâ satılık mı?" yapıştırıyor, evet diyorsun, 1 saat cevap yok. alacak mısınız, diye tekrar yazıyorum, almayacağım ya, gibi edepsizce cevap yazıyor. sonra iletişim ve nezaket kurallarından biraz bahsediyorsun, ilkokul mezunu olduğu için, ya birader yürü ya, cevabıyla konuşma bitiyor.

hayır satmayacağım o olacak.
  • nezaketsizlik sizin moralinizi bozuyorsa hemen bu uygulamayı kaldırmanız şart. hatta eş-dostla mailleşmek dışında internete bile girmeyin. çünkü türkiye'de yaşıyoruz.
  • en sikimsonik satis şeysi.

ya allah askina google translatemi kullaniyosunuz, urun ozelligini durumunu yazanlari denetleyen bir mekanizmaniz yok mu ? kategorizasyonunuza sokayim boyle bir sacmalik yok. kardesim neden detaylandirma yapmiyosunuz? ayni ilandan scrollda 20 defa karsina cikiyor. mesajlasma ayri bi komik. kullananlar ayri bi komik.

1 hafta dayanabildim sonra bir daha kullanmamak uzere kaldirdim komple.
  • kimi ilanlara fotoğraflara göre otomatik olarak başlık yerleştiren, "siyah şeker çubuğu telefon" çevirisi ile güldüren uygulamadır.

(bkz: candy bar)
  • uygulamada bot mesaj olmadığını düşünüyorum, chat penceresi ve hazır mesajlar alta çok yakın ve gereksiz ortada, insanlar resme bakarken, değiştirirken veya resmi büyütürken yanlışlıkla otomatik mesaj gönderiyor, bende çok yapıyorum ordan biliyorum. bunu bilerek yapmış olabilirler orası ayrı.

(bkz: #68007119)

bunlar dışında 10 numara uygulamadır, yahu resmini çekip atıyorsun, hemen yayına giriyor, hızlı, pratik, şurda yazılan eleştiri ve olumsuz yorumların %99,9'unun sebebi ülkedeki yavşak popülasyonu...

olay uygulamada değil, 30 yaşına gelip akıllı telefon ile internete girebilen oduna insanlık öğretemeyen anası babası, okulu, hocası, akraba arkadaşlarında...

gerçi yeni gelen, geleceğimizin emaneti 14-19 arası ergenler ayrı fecaat, veletler teknolojinin, internetin içine doğdular ama özenti, bilmiş, saygı göstermeyi, kibarlığı zayıflık sanan, öküzlükte ısrar eden bir nesil geliyor.

kısaca 3 nesil koca bir çöpün içinde, üstelik internet, teknoloji, bilgi elinin altında ama tenezzül edip, kendilerini yorup uzanmıyorlar, okumuyorlar, merak bile etmiyorlar

ek: düzeltilmesi gereken yerleri bence şöyle

arattırma yapıp, bir ürün bulup ürüne tıklayıp bakıyorsun, aramaya geri dönünce en başa atıyor

chat ekranı çok ortada, ilgili ilgisiz durmaksızın insanlara farkında olmadan hazır mesaj atıyorsun

değerlendirme ve sınıflandırma iyi oldu, daha geliştirilebilir

engellenen kullanıcıların sattığı ürünler engellenmiyor, sadece chat için engelliyorsun çok manasız...? hem kişi hem ürünleri için ayrı seçenek olabilir. eleman bir ürünü tekeline alıp 50-100 tane koyuyor, farklı kullanıcıların ürünlerini, yeni eklenenleri kalabalıktan bulamıyorsun

hakkında itliğine kötü yorum yapıp engelleyen kullancı hakkında yorum yapamıyorsun. 13 yaşında velet 2-3 binlik satış yapmış olmana rağmen sana bok atabiliyor, şikayet edince siliyorlar ama yorum 5-6 gün kalıyor.

fiyat yerine pazarlık olur yazısı bence kalkmalı, oraya net bir rakam koyulması şart, gereksiz muhabbetler dönüyor, bunu yazan eleman pazarlık falan yapmıyor zaten, adam çeksin diye bunu koyuyor.

kullanıcı takip etme ve kişi ürün eklendiğinde takipçilerine bildirim olursa mükemmel olabilir. takipçi sayısı ürün satanlar için ayrıca bir güvenlik ve değerlendirme aracı olacaktır

-------
  • zeka özürlülerin doluştuğu platform. fotoğrafında set üstü ocak olduğu apaçık belli olan ürün başlığına büyük harfle set üstü ocak yazıp, açıklama kısmına da set üstü ocaktır diye ekleyip, gerekli ayrıntıları paylaşmışım. hala günde 2 tane "set üstü müdür kardeş" diye mesaj alıyorum. biliyorum bu ara geçiş formları fotoğrafa bakıp mesaj atıyor, içeriği okumuyor, bu sefer sevmeyerek de olsa başlığa yazıyorum ayrıntıları, adam hala "set üstüyse alacam kardeş" diye mesaj yazıyor. gel de çıldırma.

bir de internet alışverişi popüler olduğundan beri insanların ticaret ahlakı ve zekası kendini sıfırlayıp yok etti resmen. eğer sen bir ürüne x fiyat biçmişsen o aslında en az x/2 olmalıdır felsefesiyle ticaret yapıyor bu mahluklar. o yüzden mağaza satış fiyatı 100 lira olan ürünün ikinci eline 400 yazıp sana 75 olur diyip çakallık yaptığını zannediyorlar.

bu tipler her yerde var; ama letgo amaç itibariyle pratikliğe yönelik bir aplikasyon olduğu için bu 25 iq lu arkadaşlar resmen mitoz bölünerek ele geçirmişler ortamı. ne konum bilgisine bakıyorlar, ne yazdığınız fiyatın piyasa karşılığını değerlendiriyorlar, ne ürün içeriğini okuyorlar.

tanım: güzel alışverişler yapılabilen bir uygulama olsa da tuğralı, arapça dualı yumurtamsı bişeyler satan tipler ve köylü kurnazı bile denemeyecek zeka özürlüler tarafından ele geçirilerek kullanma hevesinizin içine edilmiş olan aplikasyondur.
  • buradan ilk defa, iki gün önce 2. el lastik sattım. o da 20 tl. adam bugün whatsapp tan bidi bidi yapıyor yok soyleymis böyleymiş.
    ne mezarcı insanlarımız var arkadaş. madem git 200tl ye al sıfırını o kadar mükemmelliyetci bir insansan.
  • hala bi bok satamadığım uygulamadır. ölücü dolu. 2000 liraya telefon koyarsın, abi 5 liraya olur mu diye mesaj gelir.
hesabın var mı? giriş yap