• yakın zamanda izmir optimum'da bir şube açan '' şekerlemeci ''.

gittiğinizde, daha tezgaha bakarken lokuma boğuyorlar sizi, esnaflık açısından iyi niyet göstergesi bence bu, çok hoşuma gitti.

vaktiniz varsa türk kahvesi ikram edelim demeleri de ayrı hoş bir detay.

lokum, çerez, türk kahvesi, şerbetli tatlılar vb. çeşitleri satışa sunuyorlar.

lokumlar, açık tezgahta taze taze gözünüzün önünde yapılıyor.

fiyatları, kilogram olarak 20 ila 35 arasında.

kaymaksever bir insan olarak, manda ve süt kaymaklı olanlarına bayıldım.

çikolatalı kahveli de ayrı güzeldi, gidip denenesi bir lezzet.

almasanız dahi, her birinden siz istemeseniz de denetmekten çekinmiyorlar.
  • bu firma afyonkarahisar menşeilidir. afyonda satış yeri zafer parkının çaprazında gamze dönerin dibindedir. geçen meşhur yaylada sıra var diye lokum alması için hanımı yolladığım ve kahve ikram edelim sorusuna hayran kaldığım, hayret bizim afyondan böyle esnaf çıkar mı dediğim ve bundan sonra kısmetse afyona her gidişimde 1 kilo lokumlarını alacağım lokumu efsane güzel firmadır...
    not: afyondan lokum alacaksanız karışık değil sadece kaymaklı alın (cevizli fındıklı çikolatalı bademli fıstıklı şeklinde) çünkü lokumda safranbolu iyidir fakat kaymaklı lokumda afyon en iyidir...
  • kaymaklı lokumundan pestil çeşitlerine, sucuktan kaymağa kadar çeşit çeşit afyon'a özel ürünleri satan dükkan. en son pestili özellikle muska ve kral tatlısını gümüşhane'nin ürünlerinden tatmıştım bunlar da en az onlar kadar güzel yapmışlar. dükkana girince hepsinden tadabilir ücretsiz bir de kahve içebilirsiniz. bu yolda gitmesini istediğim ilk defa görüp sevdiğim tatlıcı.
  • lokum hakkindaki tüm olumsuz düsüncelerimi yok eden, lokumu tekrar sevmemi saglayan yer. sultan kadayifli ve manda kaymakli lokumu essiz bir lezzet. lokum hakkindaki tüm düsüncelerinizi degistirecek bir tat. gelecegi cok parlak gözüküyor.
  • arada bir afyona giden çalışanım vardı, her gidişinde buradan bir kutu lokum getirirdi. çok güzel kaymaklı, fındıklı lokumları var. insanı yediği zaman baymıyor.

sanırım yakın zamanda da istanbul'da şube açacaklar.
  • hindistan cevizi-manda kaymağı ve kadayıf-manda kaymağı-antep fıstığı içeren iki farklı lokumunu denedim. bir kere çok tatlı. genzimi de yaktı, içimi de baydı. kaymak tadı da pek yok. altınay'ın yarı fiyata sattığı lokumlar daha iyiydi.
  • kaymaklı lokumları enfes marka.
  • hem ürünleriyle hem hizmet kalitesiyle 10 numara bir yer. girdiğimde aa şunu da alıyım bunu da alıyım derken 100 liradan aşağı çıkamıyorum ya insan lokumcuda 100 lira harcar mı azaltın şu ürünlerinizi biraz :(
  • başarılı bulduğum marka. özellikle lokum alan biri değilim. aklıma bile gelmez fakat dekor, ikramlar, çeşitler beni benden aldı :) yalnız ekmek kadayıfı insanı bayıltıyor. çok tatlı bazı tatlıları. yüzde yüz pancar şekeri kullansalar o kadar şeker atmazlardı diye düşündüm.

öncelikle şubeleri insanın içini açıyor. bunun sebebi bana göre her şeyin mavi ile beyaz olması ve beyaz ışık kullanmaları. sadece çeşitlere bakarken, siz istemeseniz de sürekli lokum denettiriyorlar. ben içmedim fakat kahve ikramları da var. oturmak için bir köşe yapmışlar. orada ikram ediyorlar. müşteriyle iyi ilgileniyorlar bence.

şekersiz lokum üretmelerini sevdim. orada fark etmedim de internette kendilerini araştırırken sitelerinden gördüm. meyvenin kendisinin şekerini kullanıyorlarmış. denemedim ama denerim onu da. iki tane lokumu hoşuma gitti. tavsiye ederim.
    biri bu. manda kaymaklı, antep fıstıklı, kızarmış tel kadayıflı lokum :) tadını asıl güzel yapan kadayıf. çıtır çıtır. çok yakışmış. diğeri de atom. içinde incir var. incir hiç yemem ama hoşuma gitti yedim valla :)
  • ne zaman girsem elime lokum tutuşturulan mekan.

ben eli bu kadar bol bir yer görmedim. fiyatlar biraz pahalı olabilir ama tadına bakarken bile neredeyse 10 liralık lokumu ikram ediyorlar. lokum aldıktan sonra üstüne bir de kahve ikram ediyorlar. starbucks yerine buraya gidiyorum artık *
hesabın var mı? giriş yap