• snow ve santiago şarkıları birer efsane olan, dinledim mi beni benden alan şarkılara sahip güzide bir müzik insanı.
  • bi aralar aşık olup evlenmeyi düşündüğüm, 50'lerinde olduğunu öğrenince evlenme bölümünden vazgeçip aşık olmaya devam ettiğim muhteşem sesli hatun
  • diğer tarafta kendisini bekleyen rahmetli nişanlısına ayıp olacak ama artık yaratıcı güç her ne ise ömrüne ömür katsın, sahibi olduğu eşsiz, muntazam, mükemmel, harika, apayrı, mest eden, hayran bırakan ve zevkten ağlatan o güzel sesiyle bize daha nice eserler bağışlamasını istediğim, varlığı ile bizleri daha uzun yıllar onurlandırmasını ve mutlu etmesini istediğim akla gelen sıfatlar ile dinleyicisinin onun hakkında olan duygularını ifade etmekte yetersiz kaldığı, yaratıcı gücün bizlere çok ama çok güzel ve özel armağanlarından biri olan insan.
  • bana, omuzlarına salınmış sarı saçları ve arpının başında, büyülü sesiyle şarkısını söylemesini her izlediğimde; deniz kızı sireni anımsatan kadın şarkıcı / müzisyen.

ayrıca bunca yıldır dinlemememiş olmam.daha yeni yeni dinlemeye başlamam nedeniyle, bende bir hayıflanma hissi yaratmıştır kendisi.
  • müziğin azizesi. marco polo, tango to evora, the gates of istanbul, caravanserai ve daha niceleri... iyi ki varsın loreena!
  • sesiyle beni derinden etkileyen sanatçı. özellikle la serenissima adlı parçası dinlenesidir.
  • benimle evlenir mi acep? zira her sabah onun doğa üstü sesini duyarak uyanmak kadar güzel başka ne olabilir..(bkz:ömrünüz boyunca sizi uyandıran insanın sesinin önemi )
  • arkadaşımın arkadaşının eve bırakma gibi 10 dakkalık bir süresinde tanıştığım, melodisinin kulağımda asılı kaldığı,albüm kapağının kırmızımsı olduğunu ve gırtlağı güçlü bir kadın olduğundan başka hiç bir fikrim olmadığı, kendimi kültürsüz göstermemek için adını soramadığım, taksimde bütün müzik marketlerde fransız olduğunu hissettiğim kırmızı kapaklı cd ve çoğunlukla enstürmantel bir kadın diyerek tabikide ulaşmadığım ,ve kulağımda kalan melodiyi googla yazarak aylar sonunda ulaşabildiğim eşsiz ses, bana dinlerken onun şarkı söyleyerek ağladığını hissettiren muhteşem ses.
  • (bkz: noel nouvelet)
  • dinleyeni keltler'in ya da orta dünya'nın yemyeşil ovalarında, rüzgârlı doruklarında gezindiren güzel ses. müziğinin büyüsüne kapıldığınızda, bir masal diyârında, kanatlı atların sırtında seyri âlem yapıyormuş gibi olursunuz; kimi zaman yorgun savaşçıların destanlarına, kimi zaman aşkı uğruna ölen shalott'un leydisi'nin yürek sancılarına kulak verirsiniz. istanbul'un kapılarından süzülür, kervansaraylardan gelip geçen seyyâhlardan biri olursunuz.

tıpkı lisa gerrard gibi, geçmişin büyüsünü kulaklarımıza taşıyan nâdîde isimlerdendir vesselâm!
hesabın var mı? giriş yap